Kamčučák Kamčučák komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Ano, tohle se opravdu povedlo. Autorka opět nezklama. Děj pěkně odsýpal, i když už tak ve třetině nějak tušíte jak to bylo. Kniha čtivá, nápad dobrý. Doporučuji!

05.04.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak tohle opravdu za mě ne. Asi nejsem cílovka. A asi jsem ji ani nepochopila. Jediné plus je, že se rychle četla. Ale to možná bylo tím, ať to mám rychle za sebou.

29.03.2024 odpad!

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Skvělá kniha. Je velmi čtivá. Mnohem lepší než Les v domě. Přečteno jedním dechem. Doporučuji. A dokonce se něco přiučíte o houbách.

13.02.2024 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Nápad dobrý, provedení horší. Za mě zbytečně moc stran. Podobnost Kariky a Kinga ano, ale až tak moc, že z toho vznikla slátanina. Někdy je méně více. Uvidíme co přinesou další knihy autorky.

28.01.2024 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Rozhodně doporučuji. Přečteno jedním dechem. Vrah do posledních stránek neznámy. Překvapivé rozuzlení.

09.10.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Paráda! Kniha mě opět pohltila. Už se těším na třetí díl. Jde vidět, že v Česku je konečně pořádný spisovatel detektivek. A ještě k tomu mladá paní.

01.10.2023 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha. Pan Remarque byl úžasný spisovatel. U této knihy jsem se dokázala vžít do děje, jako bych byla s klukama. Z knihy mám silný zážitek. Doporučuji.

21.09.2023 5 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

Boží! Prostě pan Bryndza umí jak detektivky, tak i romány pro ženy. Člověk u toho nemusí vůbec přemýšlet. Zasměje se a příjemně odreaguje. Vřele doporučuji.

10.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Námět dobrý, kniha se příjemně četla, ale ve výsledku mě moc nenadchla. Zatím nejslabší kniha, co jsem od autorky četla.

23.08.2023 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Tahle kniha asi nebyl můj šálek kávy. Neurazí a nenadchne. Děj docela roztahaný s jednoduchou dějovou linkou. Autorku ale chválím za to, že si dala práci s popisem a studiem letadlové lodi Viktoria. A tím bych to uzavřela.

27.07.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

No páni. Konečně česká autorka, co píše pořádné detektivky. Kniha se velmi dobře čte. Děj je napínavý. Vzrušující. Doporučuji. Těším se na další díly.

17.07.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha. Najdeme v ní realitu válečné doby. Člověk se i místy musí pousmát, jak vojáci měli radost z maličkostí, které my, v dnešní době, bereme za samozřejmost. Poslední stránky jsem dočítala přes slzy v očích. Pan Remarque je prostě pan spisovatel. Doporučuji všem k přečtení.

05.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Kniha obsahovala hodně dějových linek. Chvíli jsem se i ztrácela. Pan Bryndza má poslední dobou ty knihy jak na houpačce. Jednou je dobrá a jednou horší. Bohužel jako v tomhle případě. Ale kniha je čtivá, to zase jo.

22.06.2023 3 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Excelentní! Kniha opět ve mě vyvolala pocit strachu. Napětí. Kniha se četla velmi příjemně. Jde vidět, že se autor učil od nejlepších, jako je Stephan King. Trošku jsem v tom cítila i netflixovský seriál Stranger Things. A také jedno vím jistě, že na Čebrať se nechci podívat. Doporučuji!

29.05.2023 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Příjemná kniha na poklidné odpoledne. Vzpomínky na devadesátky. Čtení bylo zábavné a rychle ubíhalo.

08.05.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět přečteno jedním dechem. Autorka tak skvěle popisuje děj, až mi místy přislo, jak bych byla s hlavními hrdiny u jídelního stolu. Už se těším na další díl.

04.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Boží. Takhle kniha mě bavila, i když mi místy bylo velmi úzko. Autorka skvěle popisovala děj tak, že mě to vtáhlo do děje, jakobych seděla přímo vedle Jarka. Přečteno za odpoledne.

26.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi pěkně napsaná románová kronika o karvinsku. Kniha vykresluje život v druhé polovině 19. století a pokračuje až k první velké válce. Autorka nás i seznamuje se strastmi té doby. Vzhledem k tomu, že bydlím kousek od Karviné, tak některé historické věci, jsem se dozvěděla až z knihy. Vřele doporučuji!

24.04.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Snad první kniha, kdy jsem usoudila, že film je tedy o dost lepší. Kniha mě vůbec neoslovila, četla jsem jí i s odporem. To si raději přečtu znova Bridgertonovy. Psáno formou deníku, naivní hlavní hrdinka, co chce spasit Kostku. Spíše vhodné pro mladší ročníky.

08.04.2023 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kniha napsána v 50. letech 20. století. Kniha je troufalá a autor odvážný. Za mě je to rozhodně kniha s velkým K. Kdo má rád světovou literaturu, rozhodně doporučuji k přečtení.

16.03.2023 5 z 5