Kamčučák Kamčučák komentáře u knih

Tma Tma Jozef Karika

A tak jo, dám 4 hvězdičky. Za to, že se kniha dobře četla. Děj velmi obdobný jako u knih Strach a Trhlina. Aneb, ať žijí psychologické neurózy.

15.04.2022 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Moje první přečtená psychologická kniha a hned na první dobrou. Určitě doporučuji. Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací k zamyšlení.

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Kniha se velmi dobře čte, ale není to už ono, jako zápisník alkoholičky. Na knize mě nejvíce bavily pasáže, kdy svoje příběhy vypravovali abstinující alkoholici.

23.03.2022 2 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Deník farářky. Kniha na mě působila velmi mile, lehce. Pěkně se četla. Autorka vykresluje její zážitky a myšlenky, které ve mě zanechaly takový zvláštní hřejivý pocit. Určitě doporučuji.

23.03.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Tak tohle byla pecka. Opět skvělá kniha od pana Nesba. Povídky jsou kratšího charakteru a proto se kniha i velmi dobře čte.

23.03.2022 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Kniha je velmi pěkná, svěží a pěkně se četla. Spíše pro mladší generace.

Strach Strach Jozef Karika

Strach. Kniha, ze které šel opravdu strach. Ponurá atmosféra od začátku do konce. A to doslova. Konec knihy byl třešničkou na dortě. I když jsem podvědomě tušila, jak to dopadne, stále jsem doufala, že to tak nebude. Knihu jsem četla pouze za světla v přítomnosti lidí. Takže kdo se chce bát, nechť po této knize sáhne. Doporučuji více, jak autorovu Trhlinu.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina. Co k této knize napsat? Asi jen to, že názor si na ní musí udělat každý sám. Mě osobně kniha bavila jen do 3/4, to jsem se místy bála knihu číst i večer. Poslední část knihy už jsem chtěla mít za sebou. Neskutečně se to táhlo, a ne, a ne se dostat do zdárného konce. Myslím si, že kniha Strach je teda mnohem lepší.

23.03.2022 3 z 5

Most přes řeku Léthé Most přes řeku Léthé Valja Stýblová

První kniha od této autorky co jsem četla. A už se těším, až si přečtu další. Děj knihy je tak silný a nádherný až mě upřimně rozplakal.

17.02.2022

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Ne, ne a ne. Tohle byl nejslabší díl ze všeho, co autor napsal. Děj velmi jednoduchý, a také zbytečně až moc přitažené za vlasy. Vrah byl znám hned od prvních stránek. Bryndza je skvělý spisovatel, ale tohle se opravdu nepovedlo.

27.01.2022 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Páni. Tato kniha mě velmi dostala. Příběh je skvěle vykreslený a myslím si, že by si ji měli přečíst jak všichni rodiče, tak i adolescenti. Přečteno velmi rychle.

17.11.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Velmi povedená kniha. Autorka vystihla švédské prostředí, až to na mě při čtení působilo, jako bych tam byla. Děj byl sice jednoduchý, ale o to lépe se to četlo. A rozzuzlení v závěru bylo také fajn.

17.11.2021 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

První kniha, co jsem od autora četla, a musela jsem se přemáhat ji vůbec dočíst. Děj je až moc zapletený a celkově, kniha na mě moc nezapůsobila, a to detektivky miluji.

25.08.2021 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak touhle knihou jsem byla velmi mile překvapená. Ačkoliv jsem milovník detektivek, tak na oddech jsem sáhla po této knize. Neočekávala jsem, že mě bude bavit, ale bavila mě. A to moc! Pěkně přečteno za 3 dny. Střelená Tiffy a samotář Leon byli velmi sympatičtí. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi romantiky s humorem.

03.05.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Co napsat? Tato kniha o Theovi je, za mě, asi nejslabší. Musela jsem se přemáhat abych ji dočetla. První část knihy je moc do podrobna a závěr byl šíleně rychlý. Takže mé pocity z knihy jsou hodně smíšené a nehodnotím kladně.

26.04.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha se mi velmi líbila. Popisuje začátky vzniku Hunger Games a tím pádem i osvětlí některé nejasnosti již vzniklých knih. Určitě doporučuji ke čtení.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Další skvělá kniha od pana Bryndzy. Vůbec mi nevadí, že se knížky v některých věcech opakují, protože to aspoň rychleji odsýpá. Tenhle díl nebyl ani moc krvavý a drastický. Za mě rozhodně doporučuji a už se těším na další díly s paní Kate.

18.03.2021 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Parádní knížka, která popisuje život autorky v první vlně karantény. Paní Halina opravdu optimismem a humorem nešetřila.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha se dobře četla. Vykresluje hrůzy, které musela hlavní hrdinka prožívat za druhé světové války. Škoda, že název knihy je hodně zavádějící a matoucí. Ale na druhou stranu možná dobře, protože jsem očekávala mnohem, mnohem horší příběh. Knihu bych i doporučila do povinné četby k maturitě, protože dnešní děti si nedokážou představit co se za války odehrávalo.

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kniha se mi líbila a pěkně se četla. Akorát mi vadilo, jak se stále opakovaly některé pasáže jako např. pravidla vrácení se do minulosti. Už to mnohdy bylo opravdu otravné a pasáž jsem přeskočila. Ale rozhodně doporučuji k zamyšlení a na oddych.

13.12.2020