Sama sobě majákem

Sama sobě majákem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356372/bmid_sama-sobe-majakem-RSc-356372.jpeg 4 165 40

Knížka lehce chaotická. Nadšená. S nadsázkou a vlastní filozofií bytí. Spoustu vět o síle myšlenky, o těch tam nahoře nad náma. O hledání sebe sama. A jak moc je důležitý stavět si vlastní maják.

Andy08
26.12.2023 2 z 5

Pro mě bohužel velké zklamání.

KnihomolkaAnna2
17.07.2023 5 z 5

Tu knížku naprosto miluju, všichni by si ji měli přečíst, aby jim otevřela oči jako mně.

kris.docekalova
08.02.2023 5 z 5

Tahle knížka mi nemohla přijít do života v lepší čas. Je úžasná jak designem, tak obsahem. Knížka má nádherný jednoduchý zpracování. Líbí se mi styl jakým Kačí píše; upřímně, vtipně a kreativně samozřejmě. Vzhledem k tomu, že jsem ve stejnym věku jako když knížku psala, tak se s myšlenkama hodně ztotožňuju. Ke knížce se budu vracet asi často, když mi bude smutno nebo se budu cejtit trošku ztracená. Kačí mě inspiruje v mnoha ohledech.

janyska13
04.01.2023 4 z 5

Kniha je z většiny psaná spíše jako deník. I přes to, nebo díky tomu, jsem si tam našla hodně myšlenek a stejných pocitů, které se mi trefily do momentálního rozpoložení. A díky nim jsem se i několikrát zamyslela a něco v sobě rovnala.

Malíček
20.12.2022 5 z 5

Krásná knížečka plná příběhů, pocitů, emocí, nádherných a podporujících slov, důležitých myšlenek. Moc jsem si užila i grafické zpracování a věřím, že se k těmto "zápiskům" budu vracet pravidelně.

michaela.97
16.10.2022 3 z 5

Kate mám ráda. Její tvorba mě baví a tahle knížka byla moc fajn :) Ilustrace krásný, texty taky. Některý mě bavily víc, jiný zase míň. Svým stylem mi připomíná víc blogové zápisky než "klasickou" knížku. Tok myšlenek. Upřímně jsem čekala něco trošku jiného, ale čtení jsem si užila :)

MikiJura
19.04.2021 5 z 5

“Sama sobě majákem” je knížkou po které sahám opakovaně od doby, co jsem si ji pořídila. A že už je to pár let (smích) Vždy když prožívám náročné období, je mi smutno a nebo si nevím rady, tak se ráda vracím k jednotlivým pasážím knihy či si ji přečtu celou jako nyní. Stejně jako poprvé i tentokrát jsem knížku přečetla jedním dechem. Jedná se o autobiografickou tvorbu Kate, která vypráví o jejích vzestupech i pádech unikátní formou. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Miluju její styl psaní, hraní si se slovy, vizuální úpravu textu. To vše působí na čtenáře a dodává to obsahu ještě více originality. I přes to, že knížka není psaná jako motivační, tak díky inspirativním textům takové účinky má a to i díky tomu, že autorka neměla přímou a úplně jednoduchou cestu ke svým cílům. Právě o to je zajímavější knížku číst a spolu s Kate alespoň ve zkratce procházet její cestu. Při čtení jsem si sama promítala události ze svého života a vzpomněla si na pár věcí, které jsem měla pohřbené v paměti.

Tuto knížku mohu upřímně od srdce jedině doporučit všem, kteří jsou na rozcestí. Všem, kteří hledají tu svou šťastnou cestu životem, ale i těm, kteří hledají odvahu jít za svými sny. Tato tenounká knížka vám může nabídnout mnohem víc, než se na první pohled může zdát.

Leniii
28.03.2021 2 z 5

Já jsem si knihu strašně chtěla přečíst po těch všech super kladných a báječných recenzích na internetu...ale vlastně ani nevím, jak tu knihu mám pochopit? Nějaké pasáže byly fajn, ale jinak jsem na to už asi stará...
Jednu hvězdičku dávám za odvahu napsat knihu a druhou za ilustrace...

Patricie235
26.12.2020 5 z 5

Krásné❤️

Baru16
26.07.2020 3 z 5

Naprostý průměr. Krásné myšlenky od mladé holky.

Anetka03
14.04.2020 5 z 5

Kniha mi přijde naprosto úžasná. Dokáže motivovat a pohladit na duši. Čtete příběh cizí rodiny a máte pocit, že mluví o té vaší.

pavla.ba
22.12.2019 1 z 5

Tahle kniha pro mě zůstala nepochopenou. Neuměla jsem ji zařadit, co vlastně nám má předat a bohužel mně nepředala vůbec nic.

brocolli
28.10.2019 5 z 5

skvělá knížka, jednoduchá ke čtení, zhltla jsem ji hned

FejKýý
29.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Dala mi toho do života dost a zároveň jsem se v ní našla. :)

Steiniglovka
03.07.2019 4 z 5

Hezký. Takový jiný než všechno ostatní v tomhle "žánru". Některé pasáže mi přišli úplně zbytečný,ale některé měly hloubku.
Myslím,že by Kačí klidně mohla napsat Sama sobě majákem tak za deset let,bylo by zajímavé dozvědět kam se tahle holčina posunula :)

Ennie
21.05.2019 3 z 5

Moc se mi líbil začátek knihy - optimistický, lehoučký, povzbuzující, … pak mi ale nálada klesla a upadala jsem pomalu do deprese. Ke konci knihy se to už docela i vleklo. Myslím, že vyškrtat pár věcí by neuškodilo. Knihu doporučuji pro lidi, co se chtějí seznámit více s Kate (nejspíš tam naleznete pár věcí, které jste o ní nevěděli), ale určitě vám tato kniha nepomůže s osobním rozvojem. Leda fakt trošičku. Kniha má hezké grafické zpracování.

vikaa
15.04.2019 4 z 5

Knihu mladičké autorky, v nichž se vypisuje ze svých citů a pocitů jsem přečetla na jeden zátah i když rozhodně věkově nepatřím do její cílové skupiny. Líbilo se mi číst o hledání a ztrácení sama sebe, líbily se mi postřehy z Kateřinina rodinného života a líbil se mi i duchovní rozměr knihy. Grafické zpracování knihy to už byla taková třešinka na dortu:-)

dzejkbeltygros
04.02.2019 5 z 5

Na tuhle knížku jsem měla velké očekávání. Přečetla jsem ji jedním dechem a bylo to hodně vysoko nad moje očekávání. Možná tomu hodně přispěla podobnost našich osudů; jednoduchost, kterou miluju nebo výstižnost. Je to krásně napsané, jde cítit, že jsou do toho vloženy všechny různé emoce. V tomhle se najde snad každá duše.

Niannie
09.11.2018 5 z 5

Mě se kniha líbila. Pěkně napsáno i graficky zpracováno. Milé čtení :)

romanka26
26.10.2018 odpad!

Tak tohle jsem teda nepochopila.

pravda seberealizace sebeláska

Kateřina Rezková
česká, 1996
2017  76%Sama sobě majákem
2018  71%Pocitáty

Kniha Sama sobě majákem je v