kamca4151 Online kamca4151 komentáře u knih

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Zápletka není vůbec špatná. Do konce knížky nevíte ani vraha, ani oběť. To Vás udržuje v příjemně napjaté atmosféře. Bohužel je knížka napsaná malinko těžkopádně. Trošku mi chybí popis krajiny tak, aby to umocnilo mrazivou atmosféru.

01.02.2022 2 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

(SPOILER) Na přečtení knihy jsem se nechala nalákat kvůli mnoha důvodům- hezká obálka, pozitivní název a taky hezké hodnocení nejenom na databázi, ale i v mém okolí. Navíc se mi hodila do čtenářské výzvy.

Ale samozřejmě jako všechny typy těchto knih, které posledních pár let vyšly, se jedná dle mého o zcela prvoplánově napsané příběhy. Bohužel. Opravdu nebylo řečeno doslova nic, co by nebylo řečeno ve všech tatérech, cilkách, porodních dam, houslistů a dalších povoláních a jmen z Osvětimi. Vůbec nechci znevažovat závažnost a ponaučení těchto příběhů, je dobře, že se o tom mluví, kvůli minulosti i budoucnosti, ale za mě je to pořád dokola stejný příběh i zpracování. Prostě nic nového, co by mě nějak ovlivnilo a říkala jsem si WAU TO JE PŘÍBĚH! Ale je to příběh, kdy jsem si s hlavní postavou ani její rodinou, případně někým jiným nedokázala nějak navázat vztah nebo spojení. Nerozporuji ale, že vypravěč je silná osoba, která zažila něco, co my snad nikdy nepocítíme.

Abych nebyla jen negativní, kniha se docela snadno čte, příběh opravdu není komplikovaný a v knížce se objevuje pár hezkých pasáží:

SPOILER/ Úryvek:

To samé platí o každé práci, kterou vykonáváš.
Jsi učitel? Každý den obohacuješ životy mladých lidí! Jsi šéfkuchař? Každé jídlo, které uvaříš, přináší světu potěšení! Možná svou práci nemiluješ, možná jsi obklopen lidmi, se kterými se těžko spolupracuje. I tak děláš důležité věci, svou troškou přispíváš světu, ve kterém žijeme. Na to nesmíme nikdy zapomenout. Tvé dnešní úsilí bude mít dopad na lidi , které nepoznáš. Je na tobě, jestli ten vliv bude pozitivní, nebo negativní. Každý den, každou hodinu si můžeš vybrat, zda budeš jednat tak, aby to druhým pomohlo, či je to potopilo. Volba je snadná. A je na tobě.

26.01.2022 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tenhle fíl byl snad lepší jak ten první. Je to tak chytře napsané, vtáhne Vás to do děje a máte pocit, jako byste byli součástí rodiny. Knížek o koncentračních táborech a druhé světové je tolik, ale až tady jsem měla opravdu slzy na krajíčku.

27.07.2021 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Kdyz to porovnam s vecne opevovanymi Babovkami, ktery maji podobny koncept propletany pribehu, tohle je o 150procent lepsi. Je to zprvu vtipny, nostalgicky a pak vlastne docela vazny. Dost se clovek muze zamyslet nad tim, ze kazdy ma neco, co chce ten druhy a mame byt vdecni za malickosti.

11.07.2021

Láska a jiné lži Láska a jiné lži Tarryn Fisher

(SPOILER) Uff, vlastne docela ctive napaana kniha. Ale ten dej? Knizka je vlastne o tom, co nam napovida nazev. O lasce a lzich. Hodne lzi. Opravdu chceme verit, ze stalkerstvi, lzi a podlost ve znameni lasky jsou v poradku? Za me opravdu nejmene sympaticti hrdinove vubec. Opravdu nesoucitim ani s jednim.

06.07.2021

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak tohle bylo nejvetsi wtf co jsem cetla. Myslela jsem si, ze nic horsiho nez After a 50 shades byt nemuze a olala! Virgl vazeni, je to tady!

Knizku jsem koupila na zaklade rozplyvajicich se recenzi, ale tohle? Muze mi nekdo rict, co autorka brala kdyz to psala? Sorryjako, ale tohle snad odmitam jakkoliv hodnotit hvezdami.

01.07.2021

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Tahle kráska se mi do ruky dostala zcela náhodou.

Vůbec nechápu, jak to, že to nečtou všechny děti po celým světě ( Alespoň všechny děti v ČR). Kdyby se tohle napsalo v angličtině, tak se všichni perou o práva na film a hlavní roli by v tom hrál Tom Holland.

Nicméně, se nedá vytknout podobnost s Harrym Potterem obaleným ve skafandru. Knížce to ale vůbec neubírá, je to napínavý a pane bože nutně potřebuju další díl!

24.06.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Urcite slabsi nez serie Znovu. Co me ale nejvic zarazilo byl preklad. Ten knizce ubira jeste par procent. Tezkopadne obraty, nekdy mi veta nedavala smysl. Otevrene konce nemam moc v lasce .. Trochu mi to dejem pripominalo After

12.06.2021

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Tema jako takove je dobre zpracovane. S hlavnimi hrdiny navazete dobre spojeni a opravdu citite jejich emoce.

Co me ale opravdu iritovalo bylo to, jak se porad opakovaly uvahy, co by kdyby, proc mi chybi, proc mi nechybi, chci se vratit, nechci sr vratit.. Knizka by klidne mohla byt o neco kratsi a porad by kladla duraz na vse, co bylo vyrceno.

Trochu jsme byla zvedava, kam se hlavni hrdinove posunou za par mesicu ci let, ale v podstate doslov nebyl nic vic, nez opakovani toho co se delo na poslednich 100 strankach..

06.06.2021 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihu jsem cetla v ramci "ctenarske vyzvy " v knizni skupine. Cekala jsem napinavy dej, ktery v knize bohuzel nebyl. Dej byl opravdu velmi pruhledny a zhruba od ctvrtiny jsem tusila jak to dopadne. Kniha je napsana velmi prvoplanove. Dej je doslova ihned vyhrocen a neni zde postupna eskalace. Ctenare nedrzi v napeti. Takova beckova zalezitost co neurazi ale rozhodne nenadchne ( alespon ostrilene ctenare detektovnich a kriminalnich pribehu)

30.05.2021 2 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Vlastně jsem mile překvapená jak hezky byla knížka napsaná a že to není jen klasická oddychovka.

23.05.2021 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Tak hrozne jsem se tesila a tak hrozne jsem zklamana. Jsem zvykla na napeti a podivne umy deti. Bohuzel v tenhle knizce nebylo ani jedno. Napeti na 10 strankach knihy. Cele mi to prijde jako prvnich 14 kapitol ke knize jine. :(

30.12.2020 2 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Saturnin je prostě srdcovka. Tyhle pokračování milovníky Jirotkova Saturnina rozdělují na dva tábory- buď to milují nebo nesnáší. Já se řadím do tábora prvního. Líbí se mi stejný typ vypravování, zábavné historky i Saturninovy " náhody" .

27.12.2020 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Knížka je hezká, pravděpodobně ne úplně pro malé děti. Trochu mi to připomíná příběh Jožina z Bažin :) Co ale musím vyzdvihnout je překlad. Ten se opravdu povedl a je famózní. Knížka je doprovázená ilustracemi dětí z celé naší země a upřímně, ty obrázky tomu dávají něco navíc.

Kdo ale čeká fantasy podobné HP nebo Sirotčinci, bude asi zklamaný.

27.12.2020 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Knížku registruji již delší dobu. Říkala jsem si, nebudu si číst knížku o kapele, kterou neznám. Ale upřímně! Bylo to skvělý. Romantických příběhů je na světě hodně, ale tohle bylo hodně jiný. Člověk si chvíli zvykal, že je knížka napsaná formou rozhovorů, ale rozhodně to na sebe bezvadně navazuje. Za mě fakt TOP

30.11.2020 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Uff, přečtení této knihy mi dalo opravdu zabrat. Podle anotace kniha slibuje Příběh inspirovaný porodní sestrou- což splňuje, dále záchranu novorozenců- tady jsem již na pochybách.
Nejedná se o příběh jako spíš o shluk myšlenek. V knize jsem se velmi často ztrácela, nevěděla kdo vlastně příběh vypráví, zda dcera Stanislavy, Stanislava nebo Josef. Dějovou linku Josefa jsem nechápala vůbec. Vůbec nechci pochybovat o důležitosti oné ženy, o odvaze všech žena lidí v koncentračním táboru, ale tohle se opravdu nepovedlo , už jen proto, že než jste si stačili "oblíbit" některé z přítomných protagonistek, tak jejich příběh ihned skončil.

18.11.2020 2 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Ačkoliv má Imaginární přítel víc jak 600 stran, máte pocit, že se vše stane na prvních 50 stránkách. Mám pocit, že kdyby byla kniha o 100 stran kratší, tak se nic nestane, ale příběh se mi líbil. Je nutné do knihy jít s tím, že se jedná o mysteriózní horor. Chbosky je prostě velmi svůj, což dokazuje i Ten kdo stojí v koutě a buď ho rádi máte nebo prostě nemáte. Určitě se nejedná o nejlepší knihu roku 2019, ale určitě kniha uspokojila mé čtenářské já.

24.10.2020 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Kniha mě příjemně překvapila. Bála jsem se, že to bude to samé, co předchozí tři-Sklizeň - Aréna-Konec.

Děj se odehrává v době, kdy jsou HG zatím v plenkách, je rozdělena na tři části, takže máte dostatek času se seznámit s hlavními hrdiny a sledovat jejich vývoj. Určitě stojí za přečtení, ale pokud čekáte obdobný příběh HG, pravděpodobně se nedočkáte.

15.10.2020 3 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Kniha ktera nema dej. Nic zavratneho se nedeje, porad cekate nejaky zvrat, ktery neprisel. Ivanovo nevery jsem nepochopila. Vylet do Skotska Ameriky i jinam taky ne. Proste to nemelo zadny duvod a vysvetleni. Skoda, skoda

28.09.2020 1 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Knihu jsem zakoupila jako doplňkovou v akci 1+2 zdarma. Bohužel knížka je opravdu velmi nudná. K hlavním hrdinkám nezískáte žádnou citovou vazbu-jak kladnou, tak zápornou. Neprožíváte tedy s nimi ani úskalí a náročnost, které přináší být doktorem/ doktorkou, ale ani jejich citová pouta k ostatním postavám z knihy. Pokud mám knihu přirovnat k seriálu chirurgové- vlastně jsem nepociťovala ani žádný smutek z umírajících postav, a to především proto, že celé ty příběhy jsou napsané jakoby vlastně na okraj. Celá kniha na mě působí jako obrázky poskládané za sebou, ale chybí jim spojitost a ucelenost, která by čtenáři dávala tu nutkavost příběh dočíst.

26.09.2020 1 z 5