kamca4151 kamca4151 komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Jako s každým utopickým románem je to tak, že Vás překvapí jeho nadčasovost. Říkáte si, že to muselo být napsáno teď na základě dnešní doby a pak zjistíte, že ne. Kniha nemá žádný strhující děj, zápletky ani drama. Ale je to prostě melancholický a trochu se všem svírá žaludek z toho jak se to může vyvíjet, jak málo stačí k tomu, aby lidi přihlíželi k omezování svobody, a pak už je prostě pozdě.

22.09.2020 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po letech jsem chtěla dát knížce druhou šanci- resp. celé serii, vzhledem k tomu, jak moc opěvovaný to je i po letech. Já nevím, to je samá vnitřní bohyně skákající přes švihadlo. Spojení " A s tím se zhroutil vnitřní svět" je v knížkách tolikrát, že kdybych si dala pokaždé panáka, tak nedočtu ani první díl.

12.09.2020 1 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Autorka dostála svému jménu. Román prolínající se současností a minulostí.

06.09.2020 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Ze začátku moc nenadchne, ale jízda v autě s velkým psem a dvěma dětmi na olympiádu je vtipná.

06.09.2020 3 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Pokračování příběhu Anny, které se ani opět nevyhnuly problémy. Na knížkách se mi opravdu líbí, jak je to prostě ze života, je to něco, co se může stát každému z nás. Autorce dost fandím. :)

06.09.2020

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha se základy v křesťanství. Nemusí být nutně pouze pro děti. Napětí a spád knihy určitě pobaví i dospělé čtenáře.

06.09.2020

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Hezké doplňkové čtení k Sirotčinci. Příběhy jsou stále originální, vlastně proč ne. :)

28.08.2020 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Z počátku jsem byla opravdu nadšená. Otevřený konec mě trochu zklamal. Sic kniha obsahuje spousty podnětů k přemýšlení, zdá se mi to vůči konci vše trochu prvoplánové a opravdu lehce předvídatelné. Abych ale jen nehanila, kniha byla velmi čtivá, nápad s černobílým světem, kde každý má své předem určené místo je skvělý a lehce děsivý.

28.08.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ačkoliv jsem viděla seriál jako první, musím říct, že po dlouhé době, kdy se mi líbila knižní i " filmová" zpracování úplně stejně. Knížka má svižný spád, hezkou pointu a vyvrcholení.

26.08.2020 3 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Jacob se vrací do svého domova a zároveň se vydá po stopách svého dědy. Určitě to není nejsilnější díl, ale oživení pomocí změny prostředí dost pomohlo.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhá skvělá jízda Jacoba a jeho podivných přátel!

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Kvalita knižní serie zlehka klesá, ale pořád se dá o knihách říct, že jsou čtivé a nápadité. Už jen proto, že jsou doplněné fotografiemi, které tomu dávají lehké napětí.

19.06.2020

Neodvážila jsem se kouknout na film, protože knížka byla pohlcující, skvělá, napínavá, místy děsivá!

19.06.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Kavárna v Kodani se mi líbila. Sice romantický příběh, ale ovinutý myšlenkou Hyggee. O tom, že někdy je méně více. Další díly jsou už jako přes kopírák. Nejistá hrdinka, protivný muž, zápletka= láska. Jako plážové čtení ok, ale je to v podstatě jako byste četli jednu knížku pořád dokola.

19.06.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Je neuvěřitelné, že někdo dokáže popsat snad všechny pocity lidí. Určitě jsem si zase jednou trochu pofňukala, ale určitě jsem se zde hodně smála. Překlad do čj je vynikající!

03.06.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Nejsem úplně cílová skupina milostných knížek a červené knihovny. Za největší lovetory mýho života asi považuji knihu 1984. Ale tohle jsem zhltla jedním dechem. Tak trochu jiná romance a zamyšlení se nad tím, že někdy prostě člověk nemůže mít všechno.

29.05.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Za me opravdu nejslabsi dil te hle serie, kterou mam jinak moc rada. Trochu mi vadila stagnujici milostna linka mezi Robin a Strika. Detektivni linka byla vyborna, ale s hedvabnikem se to srovnavat opravdu neda.

26.12.2019 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Asi moje nejoblíbenější Love story na světe.

08.07.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Asi jedna z knížek u které se můžete zasmát a potom hned plakat.

08.07.2018 5 z 5