Daisy Jones & The Six přehled

Daisy Jones & The Six https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446870/bmid_daisy-jones-a-the-six-RP1-446870.jpg 4 869 869

Fascinujúci román o sláve, láske, hudbe a o tom, čo sa stane, keď sa šťastie pominie a zhasnú reflektory. Daisy Jones & The Six je príbeh raketového vzostupu rockovej kapely, ktorej hudba charakterizovala jednu éru a ktorej náhly rozpad vyvolal množstvo nezodpovedaných otázok. Pripravte sa na bláznivý, nezabudnuteľný výlet do Los Angeles 70. rokov, sex, drogy a rock and roll! Len čo sa úspešná rocková kapela The Six spojila so začínajúcou speváčkou Daisy Jonesovou, vypuklo hotové šialenstvo. Ich piesne ovládli hitparády, ich albumy zneli z každého gramofónu, ich koncerty po celej krajine boli beznádejne vypredané. A potom, 12. júla 1979, sa z ničoho nič rozpadli. Nikto netušil prečo. Až doteraz. Ich vzťahy boli divoké rovnako ako ich hudba – boli priateľmi, milencami, bratmi aj rivalmi. Sami neverili tomu, aké mali šťastie, kým oň neprišli. Táto kniha zachytáva príbeh ich začiatkov i búrlivých nocí, ale každý z nich si pravdu pamätá trochu inak. Jediné, čo všetci vedia s istotou, je fakt, že od chvíle, keď Daisy Jones bosá vystúpila na pódium v klube Whisky, kapela sa navždy zmenila. Pri tvorbe hudby totiž nikdy nejde iba o hudbu. A niekedy môže byť veľmi ťažké určiť, kde sa končí melódia a začínajú sa city.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Daisy Jones and The Six , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Daisy Jones & The Six. Přihlašte se a napište ho.

Petras_ka
12.05.2024 3 z 5

Po knihe o rokenrolovej kapele Daisy Jones and The Six som siahla kvôli autorke, od ktorej som čítala Malibu v plameňoch a veľmi sa mi táto kniha páčila. Sprvu mi vadil spôsob akým je napísaná, teda vo forme akéhosi interview. Rozmýšľala som ako sa takýmto spôsobom bude dej posúvať dopredu. Autorka to však zvládla. Postavy, ich umelecké duše, ich vyjadrovanie pocitov a správanie vykreslila realisticky. Takisto sa mi páčil popis hudby – od písania textov až po samotné koncerty. Napriek skvelej atmosfére som mala dojem, že je to stále o tom istom – hudba, drogy, zvady, láska. Ale je to predsa len kniha o hudobnej skupine. Dávam knihe 3,5*.

ivca79
11.05.2024 4 z 5

Třetí kniha od TJR, která opět zmíní nějaké postavy z knih předchozích - asi má autorka vybudovanou vlastní uměleckou scénu :).
Psáno formou rozhovorů, což jsem ještě neviděla. Je to jak koukat na dokument o kapele v televizi.

Tereza0107
22.04.2024 3 z 5

Knížku jsem si koupila na základě hodnocení zde a podle doporučení na Reessesbookclub, kde se na ní pěly úplné ódy. Bohužel to nebyl můj šálek čaje.
Hned ze začátku mě zaskočilo, že knížka je psaná formou rozhovorů. Na to jsem si ale po pár kapitolách zvykla a už mi to ani nepřišlo. Asi mi nesedlo to prostředí hudebního průmyslu, drog a alkoholu, které mě až tolik netáhne a nezachránily to ani postavy, ke kterým jsem si kvůli formě vyprávění nezvládla vytvořit téměř žádný vztah.
Jelikož mě knížka moc nebavila, prokousávala jsem se jí celkem dlouho. Jsem zvědavá, jestli se mi nebude více líbit seriálová podoba, na kterou se v blízké době, pro porovnání, chystám.

"Člověk musí druhým věřit ještě předtím, než si to zaslouží. To by jinak nebyla žádná víra, nemyslíte?" (Camilla)

"Láska a pýcha nejdou dohromady." (Camilla)

"Někteří lidé se nikdy nezmění. Máte pocit, že se z nich zblázníte, ale později, když z vašeho života zmizí, právě proto si na ně vzpomenete." (Billy)

"Vášeň je...jako oheň. A oheň je fajn, to ano. Ale člověk je spíš z vody. Vodu potřebujeme k životu. Nepřežijeme bez ní. Rodina byla moje voda. Proto jsem dal přednost vodě. Vždycky bych to udělal. A přál jsem Daisy, aby našla svoji vodu. Protože ode mě ji nemohla dostat." (Billy)

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Billy s Daisy pohromadě, to bylo jako hlídat oheň.

V tu chvíli jsem si říkala, že tak dlouho bude hrát krvácející dívku v nádherných šatech, až ji to zabije.

Muži mívají často pocit, že když se náhodou chovají k ženě jako k člověku, měli by hned dostat medaili. - Karen

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2019 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)

Kniha Daisy Jones & The Six v seznamech

v Právě čtených29x