Jumpova Jumpova komentáře u knih

K moři K moři Petra Soukupová

První kniha od Petry Soukupové, kterou jsem četla a za mě v topu. Hodně parády na málo stránkách. Vlastně celkem drsnej a hodně upřímnej příběh. Ke konci na mě příběhy působily až depresivně. Hodně mi vyhovoval styl, kterým je kniha napsaná - žádné (za mě) zbytečně rozvité popisování krajinek, ale opravdu jen to podstatné. Určitě knihu doporučuju k přečtení. Za mě 5 z 5.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale i tak se mi moc líbila. Je to drsný příběh, který podle mě vžene slzy do očí i těm nejsilnějším lidem.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nápad se mi líbí, ale možná by se dal příběh udělat i víc poutavější. Vraha jsem bohužel od nějaké chvíle tušila, takže to pro mě na konci nebylo takovým překvapením.
Román / thriller se mi četl dobře, ale občas už tam na mě bylo moc dějových rovin. Musela jsem občas dost přemýšlet (hlavně na začátku), abych se v tom nějak vyznala. Potom už mi to problém nedělalo.
Viděla jsem i film a s knihou se nedá srovnat. Film je zmatený a není tak poutavý jako kniha.

02.12.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Styl Dvořákové mi moc sedí, dokáže psát tak, že děj knihy vidíte před sebou a zdá se opravdu reálný. Přesně takhle si představuju život na vesnici, jen mi tam chyběl nějakej ucelenej děj.

01.09.2020 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Četla jsem od Hosseiniho Tisíce planoucích sluncí, a ta se mi četla o hodně líp. V této knize se mi vždy určitý příběh zalíbil, a těšila jsem se, jak to dopadne a najednou byl konec a začla jsem číst zase úplně jinou ,,povídku". Hloubku to samozřejmě mělo, ale byla jsem hodněkrát při čtení knihy zmatená. Budu si ji muset přečíst znovu. Ale protože mám autora ráda a některé příběhy mě opravdu strhly, i tak dávám 4/5.

17.02.2020 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Třetí kniha, kterou jsem od Petry Soukupové přečetla a znovu mě příběh vtáhnul, ale občas jsem byla trochu zmatená. Zda spolu povídky souvisí či ne nebo u poslední povídky jmény hlavních hrdinek a jejich otci. Ale určitě doporučuju k přečtení. 3/5.

27.01.2020 3 z 5

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Příběh se četl skvěle, taková oddychovka. Ale celkem zamotaná, napínavá. Za mě to na 5 hvězdiček není, ale za přečtení stojí. Doporučuju.

27.01.2020 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Čtvrtá kniha od Petry Soukupový, co jsem přečetla a já ten její styl psaní prostě miluju. Sice, když se nad knížkou později zamyslím, tak si řikám, že samotný děj je jakoby o ničem, ale je tam hloubka. Nedokážu to úplně popsat, ale za mě super. Akorát si myslím, že by mohla být kniha kratší.

03.12.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělá oddychová kniha. Autorka píše sympaticky, poutavě a přitom nenásilně. Články jsou vtipné, ironické, ale nikoho neuráží. Pro mě skvělá kniha, ke které se můžu kdykoli vrátit.

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Po Než jsem Tě poznala a Život po Tobě další moc čtivá kniha od Jojo, kterou již řadím mezi svý oblíbený autorky. Skvělý čtení na léto. Doporučuju.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá a čtivá kniha. Líbilo se mi propletení příběhů, které jsou ze života a absurdní náhody, které se v knize staly. Za mě super oddychovka.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha se mi četla hrozně dobře, bylo to pro mě určitým způsobem napínavé a návykové. Konec jsem chtěla trochu jiný, ale i tak mě na konci příběhu jedna věc hodně překvapila... Za přečtení stojí, ale za mě to není žádná extra bomba.

02.12.2019 3 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Tohle bylo trochu trápení. Chtěla jsem si přečíst českou klasiku, kterou standardně nečtu a ze začátku jsem těžce litovala. Nemohla jsem se začíst do děje a měla jsem trable se staročeštinou. Pak jsem si ale tak od první třetiny knihy zvykla a nachytala jsem sama sebe, že už si ani nemusím přečítat tu samou stránku třikrát, abych pochopila co chtěla spisovatelka vyjádřit. Ve zbývajících dvou třetinách knihy se objevovaly velmi zajímavé, napínavé a čtivé pasáže. Nejvíce se mi líbila část o Józe, do té jsem se hodně začetla. Dávám 3,5 z 5.

14.10.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Celou dobu sem byla docela napnutá, měla jsem svůj tip na vraha, ale netrefila jsem se. Takže rozuzlení mě překvapilo, ale celkově to vysvětlení proč se to stalo - to se mi nějak moc nelíbilo, přišlo mi to takový překombinovaný. Proto dávám 4 / 5.

02.03.2020 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Za mě od Gillian - 1. místo - (bezkonkurenčně) Zmizelá, 2. místo - Ostré předměty, 3. místo - Temné kouty. Do Skvrny se mi moc nechce vzhledem k nižšímu hodnocení. V knize jsem tušila vraha asi tak v půlce knihy, ale příběh se četl dobře. Akorát občas to bylo na mě až moc zvrácený - slupování kůže, darování jedné holky klukům jako dar k zábavě apod. Drogy podané od 13leté holky starší sestře mě ani tak nezarazily, do příběhu mi to sedělo, protože i přes vše, co se ve Wind Gap dělo, se Camille toužila Ammě zalíbit.

17.02.2020 3 z 5

Dávám 5 z 5, protože humor autorky mi naprosto sedí.
Takhle jsem se u knihy dlouho nesmála.
Přijde mi, že cílovka jsou spíš ženy, kvůli sebekritickým narážkám. A taky proto jsem v knize dost často viděla sebe samotnou.
Četla jsem ji jako oddechovku na přelomu roku a určitě doporučuju.
Hlavně všem ženám.

09.01.2020 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné kouty mě bohužel moc nechytly... Zmizelá i Ostré předměty se mi četly o hodně líp. U Temných koutů se u mě tenhle stav nedostavil a celkem jsem se těšila, až knihu dočtu. Příběh byl na mě asi až moc depresivní. Knihu za sebe nedoporučuju.

03.12.2019 2 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Od knihy jsem moc nečekala, ale četla se strašně dobře. Příběh mě bavil, jen místy mi přišel vývoj událostí hrozně očekávaný, proto dávám 4 hvězdičky.

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Nečetla jsem předchozí díly, tak nevím, jestli to mělo vliv... Ale čekala jsem o hodně víc. Místy mi příběh přišel zmatený a zkrátka mi to nepřišlo jako kniha na 5 z 5. Asi si ani předešlá díla autorky nekoupím.

21.08.2020 3 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Hodně kvalitní čtení, ale taky hodně drsnej a smutnej příběh. Kniha se četla skvěle. Dávám 4/5.

27.01.2020 4 z 5