Jitaku Jitaku komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečná kniha!!! Kdyby to šlo, dám více než pět hvězd. Velmi emocionální příběh, na který jen tak nezapomenu.

24.05.2017 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Kniha se mi moc líbila, velké poděkování autorce, že tímto upozorňuje na téma, které není mnoha čtenářům moc známé. Nemohla jsem se odtrhnout, rozhodně doporučuji přečíst.

03.01.2020 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Dojemná kniha se silným příběhem... styl vyprávění malé Klárky je tak milý a čtivý, že i přes prožité hrůzy, cítíte z knihy laskavost a pokoru. Na konci mi bylo smutno, nad tím osudem...

05.06.2018 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Docela mě mrzí, že už jsem u konce knihy... moc se mi líbila.
Cítím z příběhu takovou pokoru k tomu drsnému a zároveň i krásnému životu na valašsku v období celého století. Krásně popsáno prostředí beskydských horských polosamot a příběhů obyčejných rodin. Smutné a místy i humorné pasáže ukazují, co všechno musely ženy vydržet, jak byly silné a přitom na život nezanevřely.

23.09.2019 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Poutavý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuji přečíst!

11.01.2018 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Bez pochyby úžasná kniha se strhujícím příběhem, který chytne za srdce.

19.02.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moc hezká kniha, děj se postupně odkrývá, jak se prolíná minulost se současností. Závěr jsem doslova hltala a na konci jsem měla pocit, že bych si ji mohla přečíst ještě jednou. Myslím, že do budoucna se k ní ještě vrátím.

19.03.2015 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Příběh ze života z pohledu tří osob, z nichž ani jedna to nemá jednoduché... autorka popisuje velice reálně myšlenkové pochody každého z nich, což mě neskutečně bavilo, i když tam vlastně nikdo nebyl šťastný... ale tak to často bývá i ve skutečném životě.

22.10.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka se mi moc líbila... popisovaná šumavská příroda a lesy mě úplně vyzývaly, abych popadla košík a vyrazila na houby... příběh Sáry byl velmi smutný, ale přesto se kniha četla moc dobře.

10.10.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Některé povídky se mi líbily, jiné zase tolik ne... takové oddechové čtení. Co naopak chválím moc, jsou pěkné ilustrace.

18.09.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvěle zpracovaná kniha, poutavé vyprávění, které vás vtáhne do děje a nepustí, dokud nejste u konce. Moc se mi kniha líbila a velice dobře se četla.

29.04.2014 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Kniha plná emocí, nespravedlnosti a krutosti. Ale zároveň v tom všem špatném i záblesky dobra a naděje. Silný příběh, ze kterého mi nebylo lehko.

07.03.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha se mi líbila, hlavně neotřelé vyprávění z pohledu průvodce knihou - smrti. Je plná emocí, střídají se v ní okamžiky k pousmání a naopak silné a velmi smutné momenty.

18.09.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka prostě píše skvělé knihy...! I tato se mi moc líbila, sedí mi styl vyprávění, perfektně se čte... rozhodně doporučuji

13.08.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Zpočátku docela problém se začíst, kniha mě moc nebavila, ale dala jsem jí šanci a rozhodně předčila mé očekávání!

27.07.2018 4 z 5

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Nikdy dřív jsem podobnou knížku nečetla, je rozhodně výjimečná, ať už stylem psaní, nebo tím vším, co se v "jednoduchém" příběhu skrývá.

06.03.2018 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Taková pohádka:-), strašně milé a pohodové čtení s nádhernou obálkou. Přesně jak píší ostatní, doslova pohlazení po duši. Určitě doporučuji!

19.09.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Skvělá kniha... zpočátku trvalo, než jsem se zorientovala množstvím postav, ale poté jsem se nemohla odtrhnout. Seděl mi styl psaní, myšlenka, která se odráží v celé knize... a na závěr Epilog - úžasný. Stojí za přemýšlení!

15.09.2015 5 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Parádní kniha od skvělé autorky! Skvěle se četla, nechybělo napětí, určitě doporučuji!!!

02.06.2015 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Hodnotím na 50%... první polovina knihy mě bavila, příšla mi vtipná, místy ztřeštěná:-). Ale druhá část už byla celkem předvídatelná, takové zbytečné natahování konce. Čekala jsem trochu více.

13.04.2015 3 z 5