Řekni, kde ji najdu

Řekni, kde ji najdu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1879/mid_rekni-kde-ji-najdu-1AY-1879.jpg 4 278 56

Ralph Fisher strávil rok ve vězení a na svůj první večer na svobodě si udělal velmi přesné plány: nastal čas odplaty. Nezastaví se ani před vraždou, aby získal adresu své bývalé manželky - ženy, kterou považuje za původkyni všech svých potíží a které přísahal pomstu. Proto zamíří z Floridy do Ohia, kde se jeho bývalá žena skrývá. Také na Floridě se Jamie Kelloggová probudí z příšerné noční můry o pohřbu své matky a bilancuje svůj život: hezká, ale nijak zvlášť schopná devětatřicetiletá žena v nudném zaměstnání, s exmanželem v Atlantě, se ženatým milencem v nemocnici a úplně cizím chlapem v posteli. Ten cizí chlap je ale všechno, co její bývalí muži nebyli: něžný, pozorný a se smyslem pro dobrodružství. Přesvědčí Jamii, aby zapomněla na práci a nestarala se o to, co si pomyslí její panovačná, příliš dokonalá sestra. A tak si spolu naplánují výlet do Ohia, kde údajně žije se svou matkou syn okouzlujícího neznámého... Řekni, kde ji najdu je román o odvaze, pravdě a síle, kterou člověk získá, jen když uvěří sám v sebe.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Mad River Road , 2006

Iva0406
16.10.2023 3 z 5

Mám ráda knížky od Joy Fielding, ale tato mě trochu zklamala. Ale to je můj názor.

Bakana
02.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivé a napínavé, to ano.
Jenže knížku jsem dočetla včera a už teď jsem si nemohla vzpomenout, proč vlastně Emma sobě i synovi změnila jméno Prostě není to výjimečné dílo, jen dobře napsané.

alnahu
26.08.2021 3 z 5

Ráda čtu knihy od této autorky -jsou ze života ,tentokrát jsem zklamaná-příběh byl sice zajímavý -ale něco mu chybělo.

edith79
27.01.2021 5 z 5

Tak tahle knížka mě dostala. Úplně jsem hltala stránku za stránkou a nemohla se odtrhnout. A pak to přišlo.....Konec. Ten mě dostal jako u málokteré knihy. Určitě doporučuju, skvělý čtenářský zážitek.

Pája699
01.12.2020 2 z 5

Pro mě zklamání, bohužel nemůžu dát lepší hodnocení. Začátek vcelku dobrý, ale pak táhlá nuda. Nesympatické skoro všechny postavy. Jamie mě neskutečně štvala svojí naivitou a hloupostí.

Jarka_rybář
15.11.2020

Hezká knížka. Jeden čas jsem ji měla velmi ráda.

Pavlína2019
08.08.2020 2 z 5

Možná bych trochu stránek ubrala, ale kniha není špatná. Je dobře napsaná, děj je zajímavý. Konec byl poněkud překvapením, což je dobře. Takže špatně bych o ní určitě nemluvila.... Mám tuto autorku moc ráda. Samozřejmě někdy je mi kniha dějem bližší a víc napínavá, ale tak to bývá...

AnnaPok
28.07.2020 1 z 5

Tak musim nesouhlasit s 83%....tohle je ma 4 kniha od J.F. a musim rict, ze je nudna a zbytecne dlouha. Chapu, ze kniha nemuze mit jen 50 stranek....ale musim vynechavat kapitoly, jelikoz vim o cem jsou. Celkove tahle autorka u me na tvrdou "3". Ale tento pribeh je na "5-". Chlapik co rad ovlada a mlati zeny....vazne nic noveho a uz vubec nic zajmaveho.

jeny-v
13.03.2020 4 z 5

No, tak to byl mazec. Napětí od první kapitoly a kdy čtení na mě působilo lehce depresivně. Devětadvacetiletá Jamie má velmi nízké sebevědomí podkopané matkou i sestrou a následně tchýní a jejím "mamánkem" Markem. Po seznámení s Bradem ( "Je to tak dávno, kdy měla pocit, že je milována") se rozhodla s ním cestovat z Floridy do Ohia, jenže narazila na psychopata a manipulátora. Dalšími postavami byly dvě ženy se svými pětiletými syny, které se skrývaly před minulostí. Emma se synem Dylanem byla kleptomanka a lhářka, Lily s Michalem vdova, která si nese také své životní tajemství. Nic není ovšem takové, jak se zdá.....

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

Květinka008
25.11.2019 1 z 5

Nemám ráda násilí, a především sexuální. Jedna věc je napsat do anotace "vražda", vždyť Agatha taky pracuje s vraždami, ale druhá věc je reálný popis ohavností, které procházejí celou knihou! Anotace rozhodně nesouzní s dějem.
Postavy mi byly nesympatické všechny do jedné, nejvíc Emma. Dost nepříjemná knížka, přesto jsem ji dočetla. J. F. má rozhodně lepší.

Zlatinka.Emilly
11.10.2019 5 z 5

Knihy tohoto rázu mě nutí uvažovat o tom, že i já jsem se mnohdy mohla potkat s vrahem. Podat mu ruku, usmát se na něj, poradit mu cestu Kdo ví??? Komu lze ještě vůbec důvěřovat?
Jamie možná byla naivní, v každém případě si s ní osud neměl pohrávat. Krok za krokem odhalovala povahu svého "kluka". Kdo vlastně jsi, Brade? Od prvních stránek je jasné, kdo Brad je, o to víc napínavěji se kniha jeví. Joy Fielding má obsáhlá témata svých příběhů a každý z nich přináší zajímavý námět. Už se těším na další.

hanka616
12.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale musím říct, že nic překvapivého se v ní nestalo, hned jsem věděla, která z žen je jeho bývalou manželkou a hlavní hrdinka mi přišla cvílemi až nereálně najivní.

LuciKo
25.05.2019 3 z 5

Musím uznat, že si se mnou autorka až do konce knihy hezky pohrávala a na konci jsem byla velmi překvapená. Celkově mi však kniha moc nesedla. Přitom děj i nástin příběhu vypadal velmi lákavě, jestli snad způsobem vyprávění..? Určitě dám Joy ještě jednu šanci, bohužel jsem však čekala víc, než jsem dostala.

Januli
01.04.2019 3 z 5

Kniha mi připomínala páteční večer a v Tv thriller. Bavilo mě to, závěr ani nepřekvapil a Jamie mě točila... ta její naivita!

pingu1
04.03.2019 4 z 5

Celkem pěkný román, četl se dobře, ale myslím, že autorka má i lepší knihy ...

ddkk
11.02.2019 3 z 5

Asi se nestanu fanynkou Joy Fieldingové. Píše zručně, dokáže se docela věrohodně vžít do myšlení nejrůznějších osobností, ani zápletka není špatná. Ale...v této knize jsou "nahozeny" osudy několik žen, které se posléze potkají. Ne všechno je tu však skutečně dostatečně propracováno a vysvětleno. Měla jsem pocit, že je kniha sepsaná především s ohledem na trh (koneckonců, kdo by to spisovatelům vyčítal, že)....Vylíčení hlavního zloducha je jako z učebnice psychologie psychopatů, chování jeho obětí, to je klasický příklad syndromu týrané ženy.... Přiznávám, že tuhle knihu osobně za thriller nepovažuji, něco mi v ní chybělo. Přesto si myslím, si určitě najde své čtenáře. U mne za tři.

renca5386
02.01.2019 3 z 5

Pro mne je to slabší kniha od této autorky, Dámy z Grand Avenue se mi libila daleko více.

Lavender756
12.10.2018 4 z 5

Doporučuji, skvělé čtení, které střídá napětí s romantikou a má překvapivý konec.

Martasek5
06.09.2018 4 z 5

Kniha mě velice rychle chytla. První kapitoly paráda, pak už docela předvídatelné, a pomalejší tempo. Konec nepřekvapil