jiri77 jiri77 komentáře u knih

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Asi nejhorší kniha ,kterou jsem četl, pro mě to byla naprostá ztráta času.

22.10.2014 odpad!

Okno do budoucnosti Okno do budoucnosti Jan A. Novák

Zajímavé a poučné čtení ,autor srozumitelně popisuje téma věštění od starověku až po dnešek ,nic nevnucuje a nechává čtenáře utvořit si vlastní názor.

20.10.2014 4 z 5

Podle recenzí a hodnocení jsem se na knihu hodně těšil ale kniha nesplnila mé očekávání. Začátek knihy je podle mě nezáživný ,děj se mírně rozjede a dokonce jsem se i párkrát zasmál díky Herbertovi Einsteinovi který se stal mou nejoblíbenější postavou knihy a pak nastane konec kterému snad chybí vše. Neříkám že je to špatné čtení ale taková pecka to není. Hodně přeceňovaná kniha.

14.10.2014 3 z 5

Skalpel Skalpel Paul Carson

Skvěle napsaný detektivní thriller z lékařského prostředí,napínavé čtení od začátku až do konce.

15.09.2014 5 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Nádherná kniha u které jsem se vůbec nenudil ,jak jsem začal číst už jsem nemohl přestat. Výborné spojení detektivky s romantikou. Jedna z nejlepších knih které jsem četl.

07.09.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšil ale mé očekávání nesplnila,postavy mi moc nesedly kromě Asada. Děj se mi zdál od prostředka knihy zbytečně roztahaný a hlavně až moc nereálný. Hodnocení knihy za mě lepší tři hvězdy. Zkusím od autora jinou knihu snad mi sedne.

06.09.2014 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Kniha mě moc nezaujala, dopisová forma mi nesedla. Příběh kterému chybějí popisy prostředí a postav mě moc nemůže zabavit, uznávám že Ch. de Laclos si musel dát s románem práci a že má svou kvalitu ale není to můj šálek kávy.

21.08.2014 2 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Krásně vyprávěný příběh, trochu jiný King ale přesto tato kniha u mě boduje na 100 %.

02.08.2014 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Hororová klasika která snad nikdy neomrzí, skvělá kniha.

29.07.2014 5 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Parádní kniha. Drsné,skvělé konverzace,černý humor,alkohol,sex ,drogy. Opravdu skvělý thriller s překvapivým koncem. Doporučuji.

26.07.2014 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Krátká kniha která se čte jedním dechem, 139 stránek plných napětí. Doporučuji !!!

18.07.2014 5 z 5

Ďábel Ďábel Ken Bruen

Kniha se mi velmi líbila i přesto že autor zvolil téma které bylo na tuhle sérii ,,zvláštní''. Ale Jack Taylor je prostě super a vždy pobaví.

16.07.2014 5 z 5

Justina čili prokletí ctnosti Justina čili prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Kniha která se dá přečíst na jeden zátah. Kniha mě mile překvapila ,jak dějově ,tak filozofií Markýze de Sada. Shrnul bych ji do přísloví - ,,dobrý skutek bude po zásluze potrestán''.

06.07.2014 5 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Po povídkové knize Panoptikum je to druhá povídková kniha co jsem od autora přečetl a musím říct že se mi Panoptikum líbila o něco více. Z povídek se mi nejvíce líbily Navždy,Fanda a Hra ,zato povídky Nakopnutí a Nekrolog u mě propadly ,přesto knihu hodnotím kladně a všem bych ji doporučil. Je to skvělé oddechové čtení :-)

29.06.2014 4 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Kniha se mi velmi líbila ,takové rychlé a stručné nahlédnutí do života Českého království za první světové války.

23.06.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Kolem této knihy jsem dlouho obcházel, až jsem se dal do čtení tak jsem se divil proč ? Je to opravdu skvělá kniha ve které jsou charaktery postav a děj napsaný že se čtenář nemůže od knihy odtrhnout. Román se zabývá problematikou potratů na které nám autor nechává utvořit si vlastní názor. Opravdu špičkové čtení které mohu jen doporučit.

18.05.2014 5 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Je to takový knižní katalog vzpomínek na konzum tehdejší doby. Kniha je moc pěkně upravena se spoustu fotografií. Při čtení jsem si kolikrát vybavoval chut' nějaké pochutiny a zavzpomínal na to ,jak jsem chodil jako dítě nakupovat do Pramenu. V knize mi jen chyběla zmínka o tehdejších bankovkách,mincích nebo alkoholických napojích, denním tisku a časopisech.

20.04.2014 4 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

Další super kniha s Jackem Taylorem ještě pořád abstinujícím, který vyšetřuje vraždu kněze. Opět skvělé vykreslené postavy a konverzace,hlavně mezi Jackem a otcem Malachym mě opět dostaly. Autor nahlédl na stav dnešní církve a změny v Irsku. Konec knihy je opět dech beroucí. Jen tak dál. Už se těším na další příběhy s Jackem :-)

10.04.2014 5 z 5

Dramatik Dramatik Ken Bruen

Znovu skvělý Jack Taylor, tentokrát abstinující se pouští do dalšího případu. A konec příběhu to jeden velký šok. Skvělé čtení.

27.03.2014 5 z 5

Tajemství třetí říše Tajemství třetí říše Guido Knopp

Kniha se šesti zajímavými tématy s novými poznatky o Hitlerově rodině ,O legendě Rommel, Hitler a peníze, Himmlerovo šílenství a vina, Hitlerovy ženy a Albert Speer-mistr podvodu . Kniha se mi velmi líbila akorát mě mrzí že se v knize objevují chyby a překlepy u dat. Přesto hodnotím plným počtem hvězd protože autor nemůže za české vydání.

24.03.2014 5 z 5