jiri77 jiri77 komentáře u knih

Koně se přece střílejí Koně se přece střílejí Horace McCoy

Útlá knižka se silným příběhem ,který dává nahlédnout do života dvou lídí kteří se zůčastní tanečního martonu pomocí kterého se chtějí zviditelnit aby se dostali do filmového průmyslu. Kniha pohlíží na život lidí v americe ve třicátých letech minulého století kdy právě probíhala hospodářská krize. Velmi dobré čtení. Doporočuji :-)

21.03.2014 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Tak tahle kniha je určitě ta nejvíce šokující jakou jsem četl. Plná sexuálního násilí a zvráceností odehrávající se na zámku Silling ,je opravdu pro silné žaludky. Je to určitě zajímavý pohled na lidskou sexualitu a čeho jsou ,, lidé '' schopní. Podruhé ji číst už nebudu, jednou stačilo. Dávám plný počet hvězd ,abych pomohl knize z nejhorší padesádky ,kam podle mě nepatří.

19.03.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka pro děti i dospěláky ,kterou by si měl každý alespoň jednou za život přečíst.

14.03.2014 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Kniha mě velmi bavila a z příběhu jsem přímo nadšen,jedna z nejlepších knih které jsem četl. Moc se mi líbilo jak dokázal autor skvěle popsat chod léčebny které ,,šéfuje' Velká sestra Ratchedová a hlavně charaktery všech postav. Rozhodně si ještě něco od K.Keseye přečtu.

08.03.2014 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Gulliverovy cesty je podle mě takový dětský pohádkový cestopis i pro dospělé se satirou a kritikou tehdejší společnosti. Kniha byla pro mě chvílemi nezáživná , hodnotím třemi hvězdami ,které jsou tak akorát.

26.02.2014 3 z 5

Černý chlapec Černý chlapec Graham Greene

Kniha která má dobrý příběh ale styl jak je napsaná mi nesedl.

22.02.2014 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další skvělá Keplerovka. Kniha mě velmi bavila a už se těším na další pokračování.

18.02.2014 5 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Detektivní příběh se skvělými dialogy je obohacen černým irským humorem. Hlavního hrdinu Jacka Taylora jsem si hned oblíbil,přesto že je pořád pod vlivem alkoholu. Styl psaní Kena Bruena mě polapil a už se těším na další případy a životní peripetie Jacka Taylora.

01.02.2014 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Kniha plná lhostejnosti,prázdných citů,odcizení od života. Příběh který se dá přečíst za jedno odpoledne ale zůstane v člověku na hodně dlouho.

31.01.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Opět skvělé oddechové čtení,které je ještě obohaceno postřehy o umění a památkách Florencie,Benátek a Istanbulu.Kniha mě velmi bavila .Inferno splnilo mé očekávání a je podle mě nejlepší Brownova kniha.

24.01.2014 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Mrazivý příběh, který se odehrává za velikého horka mě přímo ke knize ,,přibetonoval''. Čte se jedním dechem.

19.01.2014 5 z 5

Ďáblův močál Ďáblův močál George Sand

Román z francouzského venkova o ovdovělém sedlákovi .Po smrti své ženy se musí starat o tři děti a tak se rozhodne že se znovu ožení. Vydává se do města najít si novou ženu. Román dobře popisuje rozdíly mezi životními hodnotami venkova a města. Na konci románu mě zaujala krásně popsaná venkovská veselka se všemi zvláštními tradicemi a zvyky. Je to pohodové čtení na jedno víkendové odpoledne.

19.01.2014 4 z 5

Hitlerovi manažeři Hitlerovi manažeři Guido Knopp

Zajímavá a poučná kniha o šesti osobnostech ,kteří se díky svým snům o splnění kariéry zapletli s nacistickým režimem.

18.01.2014 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Je pravda že začtení do téhle knihy trvá trochu déle ale pak se příběh postupně rozjede že se nedá od něj odtrhnout. Je to silný příběh plný emocí. Rozhodně doporučuji.

13.01.2014 4 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Nádherný příběh o lásce .která jde až za hrob. Moc se mi líbilo, jak dokázal V.Hugo krásně a barvitě popsat život Paříže 15 století. Nechápu jak může někdo dát tak krásné knize jen jednu hvězdu ,nebo dokonce jí nazvat odpadem.

11.01.2014 5 z 5

Shledání Shledání Anne Enright

Ufff... Tak tahle kniha nebyla zrovna můj šálek čaje. Děj minimální a příběh románu se vesměs odehrává jen kolem vzpomínek a úvah o životě rodiny hlavní postavy této knihy.Vím že to k hodnocení nepatří ale ten přebal knihy je podle mě hrozný.

08.01.2014 1 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Povedená kniha plná myšlenek o věčném boji mezi dobrem a zlem.

04.01.2014 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Krásné a příjemné čtení na jedno odpoledne. Kniha se mi líbila.

04.01.2014 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Starověký Řím není zrovna moje oblíbená kapitola dějin ale tento román mě přímo pohltil. Určitě jeden z nejlepších historických románu které jsem četl.

03.01.2014 5 z 5

1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete 1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete Peter Boxall

Kniha kterou by si měl ,,prolistovat'' každý zapálený čtenář,je v ní plno inspirací ke čtení.

28.12.2013 5 z 5