jiri77 jiri77 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásně napsaný příběh ale ,,Rozum a cit'' se mi líbil o trochu více.

28.12.2013 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Kniha obsahuje devět výborných povídek o robotech které jsou navzájem dějově propojené,spojující téma jsou tři zákony robotiky.Podle mě jedna z nejlepších povídkových knih které jsem četl.

17.12.2013 4 z 5

Černí psi Černí psi Ian McEwan

Knihu kterou jsem přečetl za jedno odpoledne a svou kvalitou mě přímo uchvátila.Vážně skvělé čtení.

14.12.2013 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha se mi velmi líbila.Ponurá nálada a prostředí,skvěle vykreslené postavy a krajina,láska a nenávist jako by bez sebe nemohli být. Určitě jedna z nejlepších knih jaké jsem četl.

03.12.2013 5 z 5

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Zajímavé a poučné nahlédnutí na A.Hitlera pohledem jeho sekretářky.

27.11.2013 5 z 5

Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Anna Reid

Kniha pomocí které jsem nahlédl do strádání a utrpení obyvatel Leningradu za blokády 1941-1944. Autorka popisuje nesmyslné oběti díky špatnému sovětskému režimu ,který nestačil včas evakuovat civilní obyvatelstvo ,špatné zásobování potravin,korupce a popravování vlastních občanů. Velmi zajímavá a poučná kniha i díky výtažkům z deníků obyvatel Leningradu. Rozhodně kniha ,která stojí zato si ji přečíst.

21.11.2013 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Po dvou letech jsem se rozhodl ,že si přečtu něco ze ,,ženského" románu a rozhodně nelituji. Nádherně napsaný příběh ,kterému není co vytknout. Nejvíce jsem si oblíbil postavu plukovníka Brandona. Kniha se mi velmi líbila a od Jane Austen si určitě v budoucnu ještě něco přečtu.

17.11.2013 5 z 5

Jana z Arku - prokletá světice? Jana z Arku - prokletá světice? Vladimír Liška

Poučné a zajímavé čtení o Janě z Arku. Kniha je kombinací literatury faktu a spekulativní literatury.

13.11.2013 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha se mi ze začátku četla těžce ,hlavně prvních asi 200 stran, nevzdal jsem se a četl dál ,a nelituji. Silný příběh. Doporučuji všem ,aby po prvních stranách knihu neodkládali.

09.11.2013 4 z 5

Sebeobrana Sebeobrana Jonathan Kellerman

Zbytečně roztahané, při čtení jsem pořád čekal ,že přijde nějaký dějový zvrat ,ale pořád nic a nic. Velká nuda. Zatím asi nejhorší Kellermanova kniha ,kterou jsem četl.

28.10.2013 1 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Moje třetí přečtená kniha od tohoto autora a opět nezklamala.Ira Levin se jednoznačně zařadil mezi mé oblíbené autory.

25.10.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě zatím nejlepší kniha od této manželské dvojice.Svědkyně ohně je dobře čtivá,napínavá kniha která nepustí.

19.10.2013 4 z 5

Peacemaker Peacemaker Gert Fritz Unger

Literárně slabá kniha,možná tak na čtení do vlaku.

14.10.2013 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Další skvělý severský detektivní-thriller,kniha se mi moc líbila.Už se těším na další případy detektiva Joona Linna.

01.10.2013 5 z 5

Gustloff Gustloff Rainer Berg

Dobře čtivá kniha o největší námořní katastrofě,je hrozné kolik lidí muselo zbytečně zemřít.

25.09.2013 3 z 5

Pohřbená oběť Pohřbená oběť John Sandford (p)

Detektivní román který mě chytil a už nepustil,čte se jedním dechem,rozhodně budu v sérii - Lucas Davenport - pokračovat.

18.09.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Malá a přesto velká knížka,silný příběh.

18.09.2013 5 z 5

Na jih od Rio Grande Na jih od Rio Grande Frederick Schiller Faust

Max Brand psal pěkné westerny ale tento je jeden z nejlepších které napsal.Všem kdo mají rádi kvalitní western a dobrodružství tuhle knihu doporučuji.

13.09.2013 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

S lítostí musí říct že mě kniha zklamala,čím více jsem se blížil ke konci tím více mě kniha nebavila,musel jsem se do čtení nutit.Z mého pohledu jedna z horších Koontzových knih.Naprostý souhlas s minirock.

08.09.2013 2 z 5

Železný oř Železný oř Frederick Schiller Faust

Pěkný western,nenáročné pohodové čtení.

04.09.2013 3 z 5