jes09 jes09 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vlastně uvažuji, zda-li vkládat komentář, který se nebude lišit od ostatních.
Jsem ráda, že jsem Hanu vzala jako poslední dílo, které jsem četla od této autorky, poté bych měla velké očekávání i od ostatních titulů.
Hana je nádherně psaná kniha s dojemným příběhem, za mě TOP kousek

01.08.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z těch výjimečných, která zanechá stopu v srdci. Víc k tomu není potřeba dodat!

26.04.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Dlouho jsem se rozhodovala zda-li dát plný počet hvězd. Na druhou stranu jsem si říkala, že se mi u knihy nestalo, že bych se u nějaké stránky nudila či ztratila myšlenku! A to je přeci u knihy to hlavní. Občas jsem si říkala, že by se tato literatura hodila jako povinná četba na ZŠ, kde by žáci mohli pochopit nejen tehdejší omezenost režimu, ale i pokoru v rodině či vazbu k lidem, která v dnešní době chybí. Je to nenáročné čtení, ale vtáhne do děje.

03.11.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherný příběh, který vtáhne čtenáře do děje od prvních stran. Po dlouhé době mě u knihy překvapil konec! Čtenář se v knize dozví nenásilně o životě fauně a flóře z prostředí mokřad.

28.07.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Četla jsem tuto knihu na doporučení paní knihovnice na mé zadání: potřebuji něco čtivého u čeho se nemusí přemýšlet a zároveň se odtrhnu od reality - žánr jsem nechala na ní.
Podařilo se perfektně, česká mentalita děje mě potěšila, kniha mě zatáhla do myšlenkového děje s živou obrazotvorností příběhu.
Za mě ANO!

01.08.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila od začátku až do konce! Po delší době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

15.05.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Výborná kniha, pobavila jsem se u ní a hlavně odreagovala. Krásně se četla, jediné čeho lituji, že kniha nemá myšlenek více :)

18.03.2021 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Do teď jsem nevěděla, že čtení může i bolet.. Tolik zloby, tolik bolesti! Pro mě kniha roku 2023!

27.10.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nádherná kniha a těší mě, že je vydaná nejen v českém jazyce! Už při četbě jsem si říkala, kolik práce to muselo autorce dát. Za mě dokonalost!

06.05.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha 1984 je pro mě dílem, které ve mě mnohé zanechalo. Stále se vracím k textu, který jsem četla a s odstupem času budu číst znovu. Kdo má rád ,,hloubku" najde ji právě zde.

07.07.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Románová kronika ztraceného města - tolik nových historických informací v jednom svazku! Vřele doporučuji :)

01.03.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika ke které se člověk musí vracet.

13.04.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět velké nadšení! Kniha se čte sama, žádné zbytečné pasáže. Doporučuji!

Pro ty kdo nemá rád brutalitu opravdu tato kniha není - rozhodně si nezaslouží méně hvězd než 5 hvězd jen kvůli tomu, že čtenář nemá rád právě téma brutálních vražd.

06.03.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Za mě neskutečné dílo! Více není potřeba psát..

16.03.2023 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Díky mé databazové spolubojnici Iwets jsem se dostala k této úžasné knize, která nabídne drsný pohled tehdejší rasové diskriminace. Příběh je od prvních stran velmi čtivý, bravurně jsou vykresleny osobnosti jednotlivých účastnic. Stojí za přečtení :)

17.02.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nemám slov, to si musíte přečíst!

17.10.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Příběh, který má hloubku, pocity založené na skutečné pravdě. Další úchvatná kniha od autorky. Bravo!

12.04.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Perfektní zpracování příběhu, což autorka umí ve svých knihách. Vřele doporučuji

05.02.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Opět nádherný příběh, který chytne od samého začátku a nepustí až do konce.

08.01.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Příběh, který bude aktuální v každé době. Opět mistrovské dílo, které donutí mozek o dílu/příběhu přemýšlet do hloubky.

14.09.2021 5 z 5