jennefer jennefer komentáře u knih

Stopa blesku Stopa blesku Rebecca Roanhorse

Tohle se četlo taaaak dobře!
Vždy jsem obdivovala národy, které si dokázaly udržet svou kulturu a zvyky skrz staletí, a teď se tím mohou pyšnit. Japonsko, Čína, Indiáni ať už severní nebo jižní, Řekové, Inuité, Skoti... Příležitost nahlédnout skrz takto skvělou knihu do jejich životů a mytologie se prostě nesmí propásnout. A tohle je skvělá akce;-) Jestli bude další díl, rozhodně si ho nenechám ujít.

24.01.2022 4 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Druhý díl už nemá moc vlažných míst. Vlastně je místy dost horko... Výrazně lepší než jednička. Takže rychle díl třetí!

30.12.2021 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Části s tanky perfektní, ostatní části takové vlažnější. Ale je to trilogie, takže předpokládám, že tohle je teprve rozjezd. Zatím 3,5 *

30.12.2021 3 z 5

Záblesk vzpomínek Záblesk vzpomínek Nalini Singh

Nechápu, jak to tahle paní dělá, ale série mě baví víc a VÍC! U tohohle příběhu dokonce došlo i na slzy. Neuvěřitelné. Každý příběh je jiný a jejich svět se pomalu mění, přitom jsou mi postavy vždy tak blízké.. . Prosím, víc, víc a VÍC dílů!

21.12.2021 4 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Půjčím ji dětem znovu tak za 6-8 let, myslela jsem, že budeme číst před spaním něco zábavného a nového, plného napětí a pátrání... ale pro 4 leté je to ještě brzy. A nevím jak vy, ale já byla docela ráda, že jsme to po třetí kapitole s dětmi ukončili, taky jsem se nudila.

10.12.2021 3 z 5

Sám ve stěně Sám ve stěně David Roberts

Čte se to velmi dobře, je to takové 'bezpečné dobrodružství'. Z fotek už se člověku zpotí dlaně a pokud k tomu pustíte i videa z popsaných výstupů, pak se vám dělá i mdlo a máte mžitky před očima! Překlad místy nepřesný, ale což, stane se. A - přeji Alexovi spokojené stáří.

09.12.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Na začátku se těžko začítalo, ale možná to bylo nedostatkem klidu na čtení. Pak už to bylo drsné a mnohem lepší. Oceňuji silné postavy a jejich vykreslení a uvěřitelnost.. Málokterý romantický příběh to u mě vytáhl na 4*. Tenhle byl silný a neředěný, líbil se mi.

29.10.2021 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Celá série si drží laťku nastavenou prvním dílem. Jsem ráda, že jsem v každé z knih našla další a další překvapení, nenašla jsem tam vysvětlující pasáže (opáčka) pro ty, co nečetli předchozí díl, akce spousty, přátelství se upevňují a vy chcete, aby se všichni v pořádku vrátili zase domů. Série jako celek 5*, jednotlivé knihy po 4-4,5*.

20.08.2021 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Cítím, že se to teprve rozjíždí - a doufám v pořádnou jízdu! Start parádní, a i když je to pro mladší, čte se to velmi velmi dobře. Také vidím výhodu ve vlastnictví celé trilogie hned od začátku, protože čekat na další díl by bylo menší peklo.

13.08.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Ve zkratce - knihu jsem otevřela v deset hodin večer, že u ní usnu ...a usnula jsem až v půl páté ráno po tom, co jsem ji dočetla. Tak asi tak nějak :-D

05.08.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Zrovna u tohohle dílu a téhle dvojice, bych si to strašně ráda přečetla z Nolanova pohledu. Nebo aspoň jako mix obou. Protože Nolan je pro mě tím nejsympatičtějším mužem celé série. Takže u mě dobrý ;-)

02.07.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Těžká doba, je dobré si ji připomínat silnými příběhy. Tohle by měly povinně číst děti ve školách.

07.04.2021 5 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

May vše vystihla níže, zcela s ní souhlasím. A dodávám, že druhý díl se mi líbil o chlup víc, než první. Snad se za čas dočkám i třetího.

01.04.2021 4 z 5

Bílý písek Bílý písek Brandon Sanderson

Četla jsem před tímhle zpracováním novelu s dějem tohoto prvního dílu, takže jsem naprosto přesně věděla, do čeho jdu. Pro mě je příběh všech tří dílů skvělý, ráda bych se vrátila do tohoto světa znovu - a tentokrát na Noční stranu. Kresba mě nejvíc oslovila až v posledním dílu - tam už jsem byla schopná přesně rozlišit všechny postavy (ajjj), škoda že nebyla taková už od začátku. Novela se proto v první části dost výrazně odlišila lepším vykreslením světa i příběhu, což by se zrovna u komiksu stávat nemělo, což? Takže to vyšlo na průměr 3* za všechny díly, za celý příběh, novela to vytáhla.
PS: ale všechny Sandersonovy světy jsou úžasné a já je všechny miluji.

29.03.2021 3 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Kniha byla milým překvapením, většinou totiž knihy "v Praze" moc nemusím. Ale ač jsem zrovna nehltala stránku za stránkou jako u jiných českých autorů fantastiky (jó holt už dávno nepatřím do YA a bylo tu málo krve a blbých vtipů), děj příjemně ubíhal, zápletky i domácí mytologie zajímavé, tetičky správně potrhlé... Shrnuto: klidné čtení milé knížky pro všechny generace. Pro mě tři a půl*.

26.03.2021 3 z 5

Skvělá partie Skvělá partie Jude Deveraux (p)

Jedna z těch lepších knih od této autorky. Velmi napínavá, akorát romantická, sympatické postavy. Takže jsem přidala hvězdu, opravdu se mi to pěkně četlo.

21.03.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Oukej, už vím, proč má kniha tak vysoké hodnocení... Pěti * normálně šetřím, tahle kniha si to ale opravdu zaslouží.

19.03.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ach, to jsem si poplakala. A jelikož se mi to u romantické četby normálně nestává, přidávám hvězdičku. Silné.

10.03.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Úplně jsem zapomněla, jaká je tahle série vlastně jízda! A smekám, zakončení jak má být... Vlastně je člověk 3/4 knížky bez dechu a celý napnutý, aby to dobře dopadlo (a ne, vědět, že tyhle pohádky přeci vždycky dobře končí, to vůbec nepomáhá), a potom už si jen slastně pomlaskává, jak je to celé krásně zakončené, otazníky zodpovězeny, dvojice "and they lived happily ever after" a Země a Měsíc dostávají taky svůj šťastný konec.
Určitě chtělo odvahu vzít klasické pohádky o princeznách a udělat z nich sci-fi sérii, a musím říct, že se to dle mého názoru velmi povedlo.

09.03.2021 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Při čtení jsem občas nevěřila, co všechno může genealoga při jeho práci potkat... Start se musí překousnout, nebyl úplně hladký, ale pěkně to graduje a docela to dává smysl. Oddechovka, s velkou pravděpodobností si přečtu i další díly.

04.03.2021 3 z 5