Tajemství stříbrné čarodějky přehled

Tajemství stříbrné čarodějky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453822/bmid_tajemstvi-stribrne-carodejky-ZHu-453822.jpg 5 80 80

Čarodějky malostranské série

V pražských uličkách se začíná povídat stará legenda o příchodu Stříbrné čarodějky, která vládne nevídanou mocí. A být čarodějkou v Praze není jen tak! Ginevra, mladá čarodějka z Malé Strany, o tom ví své. Jen co odkryla jedno velké rodinné tajemství, spadne rovnou do další šlamastyky, když se při jednom kouzlu něco pořádně zvrtne. Jako by nestačilo, že na ni mají spadeno ostatní pražské čarodějky a chtějí malostranský rod jednou provždy vyhnat z Prahy. Ginevra teď musí dokázat, že sem i se svou rodinou patří. Vydá se proto i se svými třemi přáteli na dobrodružné putování časem hledat dávno ztracený artefakt. Při jejich pouti do "stříbrného města" se jim do cesty připlete i nějaké to čertisko, potrhlé strašidlo či podivuhodná trojčata v maringotce a samotnou Ginevru pak cesta zavede až hluboko pod zem, k bytostem tak starým, že z nich zbyla jen pověst. Vítejte již podruhé v kouzelném světě malostranských čarodějek, který uchvátil malé i velké čtenáře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství stříbrné čarodějky. Přihlašte se a napište ho.

AndreaOn
30.04.2024 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Krasne pokracovani pribehu prazskych carodejek. Moc jsem si to uzila, doufam, ze bude brzy dalsi.

Sandalkar
26.01.2024 4 z 5

Opet velmi hezka a ctiva kniha. Moc se mi libi to zapojeni domovnich znameni, nalakalo me to vyrazit do Prahy a prozkoumat je.
Jedine, co mi nedavalo smysl je, ze s sebou do minulosti Gini tahla kamarady a sveho kluka, kdyz ji k nicemu nebyli?? Vlastne se tam jen prosli a nic...taky jsem trochu cekala nejakou vetsi zapletku v Kutne hore. Prostor by na to byl. On Teo mi obecne prijde do pribehu tak nejak prapodivne naroubovan, neni mezi nimi zadna chemie, probeh ci skadleni. To mi tu proste chybi. Babicka Ginevra mela zase styl.

"Nenavist nevymazes ze dne na den. Bude jim to nejakou dobu trvat."

Hzjena
12.09.2023 3 z 5

Opět stejný problém jako u jedničky.... Občas trochu moc pro děti, občas pro dospívající (dívky), polité feministickou omáčkou.

Neříkám že je kniha špatná, ba naopak! Líbí se mi české reálie a celkově zpracování českých pověstí do děje (samozřejmě s vynecháním těch částí, které by nebyli pro děti).

Satanžel v této druhé knize mi ješte trochu vadili patvary jako časohybky, tajnovteřiny, tajnočas apod. A když už jsem nakousl ty tajnocibule či co, nepřipomíná vám to něco? Obraceč času z Harry Pottera? Jako obří ještěr co hlídá poklad, jako schopnost mluvit se zvířaty, která je považována za temnou a tak dále a tak dále... Až u druhé knihy jsem si uvědomil kolik toho autorka vykradla z Harryho...

Ale podle těch blažených kometářů (od žen samozřejmě) typu : brilantně vymyšlený děj, naprosto skvělá serie, úžasné, skvělé a další a další přepeřené bláboly, to asi fungule. Za mě 65%

Knižní novinky (42. týden)

11.10.2020

Kniha Tajemství stříbrné čarodějky v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x