jennefer jennefer komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Na plnou to nemá, ale velmi silně se k tomu přiblížila. Skvělá kniha, netrpělivě vyhlížím pokračování.

04.11.2022 4 z 5

Vyvolený Vyvolený Benedict Jacka

Stává se z toho má oblíbená série:-)

04.11.2022 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tohle bych chtěla vidět zfilmované, obzvlášť scény, kdy se grimoáry mění ve zlotvory a závěrečnou scénu v hlavní veleknihovně...! A ač je to čtivá oddechová jednohubka, klidně bych zvládla víc dílů.

03.11.2022 4 z 5

Krutá milost Krutá milost Natalie Mae

Druhý díl mi už nepřišel tak zajímavý jako první. Ani vlastně nevím, čím to je. Možná že síla autorky je při cestách, v paláci už to pro mě tak zajímavé nebylo. A nebýt poslední kapitoly, třetí díl už dost pravděpodobně nečtu.

28.10.2022 3 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

YA... a zase jsem moc stará, ale což :-D Velké plus - opravdu dobře se to čte, příběh letí, postavy dobře napsané, magie super. Škoda menšího propracování prostředí a světa. Romantika okrajová. Děj jednoduchý (ale vůbec mi to nevadilo). Moc ráda si přečtu další díl, bavilo mě to a zajímají mě další osudy hlavní trojice.

12.10.2022 4 z 5

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

Myslím, že v anglickém originálu se básničky rýmují trochu víc a líp, český překlad je místy kostrbatý, zvlášť, když se čte nahlas. Ale dětem to nevadí a moc je baví lovit písmena a poslouchat u toho hudbu z apky. Mně se líbí celkové pojetí knihy, hudba je skvělá, doporučím pouštět přes větší než mobilní reproduktory.

08.10.2022 4 z 5

Bojovnice světa Bojovnice světa Jeffe Kennedy

Klobouk dolů, autorce se povedlo velmi uvěřitelně v trilogii popsat proměnu hlavní hrdinky z naivního děvčete v silnou ženu bojovnici, co se nebojí svých jizev. Pro mě silný čtenářský zážitek.

27.08.2022 4 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

První díl skvělý, výborně se to četlo. Druhý díl byl zajímavý změnou prostředí a rodinou. Třetí díl se vlekl. Nejenom že v něm bylo víc tištěných chyb, ale vadilo mi i to, že Jelena prostě dlouho nic neví. A teda Valek tu už vůbec nebyl ten hrůzu nahánějící geniální poradce velitele.. Achjo, taková degradace.

27.07.2022 3 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Namlsaly mne zdejší recenze, tak jsem knihu půjčila. Oceňuji autorovu hravou češtinu, ale pokusila jsem se to číst dětem před spaním, a svorně nás první tři stránky vůbec ale vůbec nebavily :-( Těžko se dětem držela pozornost, spousta slov pro ně byla těžká a nechápaly a vlastně to byla nuda. Třeba se k ní tak za 5-10let vrátíme a dáme jí ještě šanci.

20.07.2022 2 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Hm, nevím jak je to možné, jestli už jsem moc stará, nebo naopak moc hormonů, ale tahle autorka mě dokáže při čtení jejích knih rozplakat. Ne u všech knih, ale i tak jich je víc, než od jiných autorů dohromady. Píše silně, i když občas lehce přehání. Nebojí se ošklivých témat. A umí vtáhnout...
... ještě že má ty happy endings!

27.06.2022 4 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Zavzpomínala jsem na dobu, kdy jsem četla Správnou pětku a Tajnou sedmu, kdy jsem ty tenké paperbacky úplně hltala a kdy jsme si je s holkama ve škole na střídačku půjčovaly, když vyšel nový díl, oooooo to byly časy! Alea je část průzkumu, co nabízet časem dětem, až ještě trochu dorostou. A musím říct, že jsem z ní nadšená. A jelikož jsem strašně zvědavá a ani chvilku jsem se u knížky nenudila, rozhodně potřebuji brzy přečíst celou sérii!

22.04.2022 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Brala bych klidně ještě jeden díl, vůbec by mi nevadilo číst dál, jen kdyby měla poslední kapitola a epilog dalších 500 stran.
Někdo níž tu zmínil nelogičnost závěru - přidávám se k němu, taky bych byla pro, kdyby tam našli nějakou superzbraň nebo informace pro totální zničení. No nic, dočteno.

21.04.2022 4 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Pátá hvězda u tohoto dílu je za autorčinu odvahu. Napsat takový k o n e c.
Jsem ráda, že jsem si celou trilogii přečetla. Kupodivu je o čem přemýšlet. Její svět je dokonalý. Vývoj hlavní postavy je po dlouhé době promyšlený a uvěřitelný. Vedlejší postavy skvělé. Sedl mi i styl vyprávění. Prostřední díl vlažnější, ale závěr opravdu stál za to.

18.04.2022 5 z 5

Počítání hvězd Počítání hvězd Mary Robinette Kowal

Připomnělo mi to film "Skrytá čísla", o černošské matematičce pracující v NASA v 60. letech. Byl geniální.
Kniha vypráví trochu jiný příběh, neméně zajímavý, i když se čte pomaleji. Váhala jsem mezi 3 a 4*, dala jsem víc, protože se docela těším na druhý díl.

11.04.2022 4 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky četla. Překvapila mě svou propracovaností a ač sama nevěřící, Sedm pravd by podle mě měl znát každý. Moc jsem Kateřině držela palce a byla zvědavá na konec Sabinina příběhu. Takže - byla jsem knihou mile překvapena, kniha měla spád a napětí houstlo, a vlastně po dočtení se i zamýšlím nad oněmi pravdami, což dokázalo velmi málo knih. Skoro 4*.

16.03.2022 3 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Jsem někde na pomezí 3 a 4*. Vlastně mi nevadila absence akce, spíš naopak. Shrnu to jako milé nahlédnutí navíc do světa rodiny Bishop-de Claremont.
Autorka píše dobře, ráda si od ní přečtu další knihy (a kdyby jedna byla o Gallowglasovi, rozhodně nebudu čekat na český překlad:).

25.02.2022 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Pohádka z Francie o víně, kletbě, pomstě a nakonec i lásce. Milé čtení. Nic víc, nic míň.

28.01.2022 3 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Anna s Charlesem mě začínají bavit trochu víc, než Mercy (i když ji miluji). Jen teda - asi už jsem moc stará, na takové konce po koncích, co vlastně konce nejsou. Myslím, že Kojotův malý a poslední dovětek tam vůbec nemusel být. Část k ničemu. Jako celek to ale nebylo vůbec špatné, jsem ráda, že jsem se konečně něco dozvěděla o Leah. Ale zase - škoda, že zrovna její hlavní část autorka tak zvláštně utnula. Ztratila jsem kvůli tomu na chvíli nit a vůbec jsem pak netušila, o čem že to vlastně čtu. Hm. Ještě že tam byl Tag, jinak by to byla dost nuda. Díky němu o hvězdu víc.

27.01.2022 3 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

Novela mě překvapivě bavila a celkem mě nalákala k vyhledání trilogie Erilian. Jsem opravdu zvědavá, jaká bude, o téhle dvojici bych si totiž přečetla klidně něco delšího a ne tak zkratkovitého.

25.01.2022 3 z 5

Dcera čarodějky Dcera čarodějky Lene Kaaberbøl

Příjemné odpoledne s milou knihou. Krásně jsem si odpočinula. Snad na ni nezapomenu a dám ji jednou číst i mým dětem. Líbila se mi odvaha a přátelství. A taky, že je vlastně někdy těžké dělat správné a pravdivé věci. Líbil se mi nápad s jejich darem - i by se mi to líbilo v dospělejší verzi s více pletichami a trochu delší.

24.01.2022 4 z 5