Bojovnice světa

Bojovnice světa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499784/bmid_bojovnice-sveta-cZB-499784.png 4 23 23

Kroniky Dasnarie série

< 3. díl

S novým jménem a ne tak úplně pravou identitou Danuiny válečné kněžky je nyní žena, kdysi známá jako princezna Jenna, na útěku. Zatímco se učí využívat svou sílu tanečnice v boji a sbližuje se s válečnými slony, postupně se vzdaluje vzpomínkám na tyranského manžela. Bezpečně schovaná v horké, léčivé Nyambuře pilně trénuje na den, kdy se bude muset opět postavit svým pronásledovatelům. Ví, že ta chvíle jednou nastane. Dokud se jí mysl v nepředvídatelných okamžicích zatemňuje v zabijáckém transu, není doopravdy v bezpečí. Když se navíc Nyambura po několika letech míru stane cílem útoku, je to pro Ivariel šok. A její nová rodina vkládá do kněžky-válečnice a jejích slonů velké naděje…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Fantom Print

Warrior of the World , 2019

Áňa 998
28.05.2023 5 z 5

Bojovnice světa je dalším dílem ze série kroniky Dasnarie, v pořadí třetí. Nečekala jsem, že si tuto sérii oblíbím. Mám dokonce pocit, že jsem se k ní dostala náhodou Ale ještě že tak!
Je potřeba hned říci, že je potřeba přečíst si první dva díly. Nejedná se o sérii, kde by se Vám vyplatilo přeskakovat, nebo číst na přeskáčku. Třetí díl z předchozích vychází, a proto je znalost předchozích dílů klíčová
Hlavní postava Jenna se mi tady líbila nejvíc. Pryč je ta rozmazlená princezna. Je tady válečnice, která se snaží srovnat se svou minulostí a fungovat. Nejde to lehce, ale naštěstí má po boku Ochienga, svého pana dokonalého A toho prostě nejde nemilovat
Co se týká děje samotného, není tak svižný, jako u předchozích dílů... Je hodně zaměřený na psychiku bývalé princezny a její nová rozhodnutí. Najde se napínavější okamžik, ale vždy je to tak rychlé, že trvá jednu, dvě kapitoly
I přes to, že je díl více popisný, tak se mi moc líbil. Jenna si to v hlavě konečně uklidila, a na to čekám už nějakou dobu
Jsem upřímně zvědavá, jestli se u nás dočkáme dalších knih autorky. Zaujala mě hlavně Thé Lost Princess Returns, kde se opět objevuje Jenna Celkově to bylo moc příjemné fantasy čtení, které mě kolikrát dost překvapilo vývojem událostí

1259
04.04.2023 5 z 5

Třetí díl byl o poznání klidnější, ale i tak byl super.

vandalindakova
24.01.2023 3 z 5

No tak já nevím! Po na prosto famózním druhém dílu, který mě velmi příjemně překvapil, přišla celkem vlažnější sprcha.

Čekala jsem totiž, že se i tady bude něco dít. Jenže všechno důležitý už se stalo v prvních dvou dílech. Takže co nám na tuhle knihu zbývá? Boj v mysli hlavní hrdinky. Ale to není ten důvod, proč by se mi kniha neměla líbit. Co teda pro mě bylo špatně?
V minulosti jsem strašně ráda sledovala vývoj postavy, jak jí dochází spoustu věcí, dělá vlastní rozhodnutí, formuje svůj charakter. Který se tady najednou vytrácel. Najednou tu byl Ochieng, který věřím, že to za celou dobu nikdy nemyslel špatně, ale tím stylem jakým to bylo napsaný… tlačil naší hrdinku do jeho rozhodnutí, ať už pasivně nebo jakkoliv. A ona přesto, že měla nějaký názor na něco, tak stejně za chvíli bylo po jeho, protože jí to dobře podal.
Nějaký děj jsme měli prakticky zmáčknutej až na konci, a vyústilo nám to v otevřený konec!

Zetuška
08.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Jenny bojuje stále se svými vzpomínkami, hezky pospáno, též chválím rozepisy ohledně slonů a podobností Efe/Jenny Vztahy v rodině a přípstup Ochienga. Konec. Přijdou kapitoly 24. 25. 26. Velmi úspěchané, přitom má spisovatelka pěkný styl psaní. (Nebýt takový let, dala bych 4****, takto jen ***) Nepřítel šup, a je vyřešeno. Slonice Efe hup najednou poslouchá na povel a pohoda. Šup návrat. Přijde epilog a hup 18 let a k tomu si spisovatelka vzpomněla, že je to i fantasy a v posledním odstavci se dostaví magie. A nastal čas ...
Ano, to nastal, autorka má v cizině i 4. díl. (The Lost Princess Returns) Návratem domů, by se snad mělo završit, to nač čekám, návrat a postavení/shledání k postavám z Vězenkyně koruny, aby Jenny mohla ukázat kým se stala a kdo je.
Jo a ještě velká pochala obálkám, krásné, korespondují s tím co je uvnitř+postavou Jenny.

Turlogh
30.09.2022 3 z 5

Nejslabší díl ze všech tří, v podstatě jenom povídání o rodině a mileneckém vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím přítelem. Skromná akce v závěru knihy. Jinak pouze ještě opakovaná psychologická polemika v duši hlavní hrdinky. Howgh.

M.C.SMITH
02.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mi přišel ze všech nejlepší.
Bylo krásné sledovat, jak se bezmocná a rozmazlená Jenna stává silnou a odhodlanou ženou, která není na nikom závislá.
Epilog byl příjemný a já jsem to hlavním hrdinům velmi přála.
Byla to milá oddechovka, která se četla lehce.
Jediné, co bych mohla trochu vytknout bylo ze začátku stále se opakující - "můj nebožtík manžel."
Jinak jsem velmi spokojená. Příjemné čtení.

jennefer
27.08.2022 4 z 5

Klobouk dolů, autorce se povedlo velmi uvěřitelně v trilogii popsat proměnu hlavní hrdinky z naivního děvčete v silnou ženu bojovnici, co se nebojí svých jizev. Pro mě silný čtenářský zážitek.

cajakniha
11.08.2022 5 z 5

Celou sérii doporučuji :). Hlavní hrdinka je odvážná a já si ji ihned zamilovala. Třetí díl se stal mou srdcovkou, jednoznačně nejlepší díl celé série :)

Jeffe Kennedy
americká