jennefer jennefer komentáře u knih

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Vždycky jsem věděla, že být doktorem je víc poslání než povolání. Bohužel ve všech nemocnicích to nefunguje tak, jak by bylo potřeba. A bohužel jediní, kdo na to doplácí, jsme my sami. A teď si položte otázku: Děkujete doktorům a sestřičkám, že se o vás postarali? Hm?
I s velkým respektem a obdivem.

Tuhle knížku by si povinně měli číst politici, který o osudu našeho zdravotnictví rozhodují. A pak si jít zkusit pár směn. Aby taky věděli, o čem to vlastně budou rozhodovat. Amen.

02.03.2021 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha by se dostala i na 4* nebýt toho konce - vážně nás autorka tak připravuje a napíná, aby velké finále zvládla v pár větách?!? Jako fakt? A zrovna takhle? Hmpf. Tak jen 3* za příjemný zbytek knihy. Četlo se to ale příjemně, druhému dílu dám šanci.

01.03.2021 3 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Taky nenávidíte, když dočtete a zjistíte, že jste vlastně nedočetli?! A ještě ke všemu u Sandersona? Větší peklo ve dvě v noci neznám... Tak snad ten poslední díl vyjde brzy, fakt NUTNĚ potřebuji vědět, jak to všechno dopadne!

26.02.2021 4 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Člověk by místy měl ke čtení poslouchat i hudbu - a mně se náhodou povedlo, že mi vyšla skladba Valkyrie od Battle Tapes na úplně první letecký souboj Nebeské letky... Uh! Rázem to dostalo úplně jiné grády!
Navíc jsem se moc nevyspala, nešlo přestat číst... A rozhodně velmi oceňuji výskyt Schredingerovy kočky ;-)

A kniha? Co dodat, snad jen: Děkuji, Mistr Sanderson, děkuji moc za další diamant do sbírky. Přeji Vám, ať Vás múza nikdy neopustí a máte dlouhý, předlouhý život.

20.02.2021 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Ukamenujte mě, líbilo se mi to.
Po delší době fantasy, co má zajímavě zpracovanou magii. I když už jsem dávno za cílenou YA skupinou, konečně to není TAK naivní. Ano, občas slepé, místy průhledné, ale neuvěřitelně s i l n é. Začátek tvrdí, že pojedeme klasiku dobro vs zlo, oukej, ale ta paleta šedi a nejistoty, co autorka pomalu odkrývala dál.. to mě bavilo víc a víc.
Tak uvidíme, jak vybalancuje a ustojí další díl.
PS: Jo, a nečetla jsem předtím anotaci, takže jsem vlastně moc netušila, do čeho jdu. U některých knih je to velká výhoda :-D

20.02.2021 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Poslední Bridgerton, Gregory. Celá série se mi líbí, příjemný odpočinek plný lásek jedné rodiny. Každá kniha měla své nejlepší okamžiky, své vtipné momenty i svá překvapení. Autorka si drží pořád vysokou laťku, což klobouk dolů. Dokonce jsem zjistila, že při zjišťování nejslabší a nejlepší knihy série, se nedokážu rozhodnout! Je mi zatěžko to psát, ale všechny jsou skvělé...

09.02.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Až seriál mě přivedl ke knihám, ale musím říct, že knihy jsou mnohem vtipnější! Jsem ráda, že první díl zfilmovali, i když v dnešní rasově rovné době to je ještě větší fikce, než v knize :-D Snad se i další díly dočkají a dojdeme až k Hyacint a Gregorymu...

09.02.2021 3 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Oukej, tohle mě zase bavilo. Skvělý odpočinek po vánočním šílenství. Nic složitého nehledejte, tady je jen klasická Mercy tak, jak ji máme rádi. Škoda jen, že Wulfe nedostal víc prostoru, je to zajímavá postava.

28.12.2020 4 z 5

Jsem jako ta introvertní studentka z jedné z kapitol - přijde mi to dokonalé. Jenže na to, abych svůj život učinila maximálně hygge, mi chybí dánské okolí a jejich cítění. Kniha potěší, zahřeje, inspiruje, i když nehledejte nic světoborného.

23.12.2020 3 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Slušné 3*, i bych dala víc, ale na odpočinkové čtení by to chtělo něco málo přidat. Jak je tu níže zmíněno, kdo někdy četl Greena, nebude překvapen, bavila jsem se podobně. Další díly si ráda časem přečtu, dopředu vím, že mě zase budou bavit. A o to tu jde, ne? :-)

18.12.2020 3 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Už to nemělo ten dechberoucí uau-efekt jako předchozí díly, ale stále se drží vysoko. Nejvíc knize pomáhají nepředvídatelné postavy jako Filuta nebo Lift, ti mě opravdu baví, snad příště dostanou víc prostoru. Ale jsem moc zvědavá, co bude dál s Adolinem a jeho střepkordem. Tak teď už si zase jen pár let počkat na další díl...

10.12.2020 4 z 5

Arcanum odhalené Arcanum odhalené Brandon Sanderson

Než se pustím do další knihy Archivu Bouřné záře, tak jsem si chtěla odpočinout u povídek. Mno, přelouskat Kelsiera bylo na dýl (nějak mi zrovna jeho postava není moc sympatická), ale rozhodně stály za to povídky následující. Oceňuji, že autor si dává tu práci a předkládá nám svůj Kosmír tak, abych ho byla schopná pochopit a ocenit i já. Rozhodně se tedy nemůžu dočkat nejen Meče přísahy, ale i budoucích nahlédnutí na ostatní velmi originální planety jeho Kosmíru.

27.10.2020 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Uzavřelo se to. Hauwk.

18.10.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ah to dospívání, kolik odvahy stojí jenom to, uvědomit si, kým jsme a kým chceme být. Krásný příběh, krásná stylistika, krásná hlavní postava. Držela jsem Ani celou dobu palce, byla jsem v tolika věcech úplně stejná..
Jen názvy kapitol byly velmi rušivé.

18.10.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Silná kniha se silným příběhem.
Obálkou jako z červené knihovny se nenechte mýlit, uvnitř je tolik myšlenek a bolesti a smutku... Ale i tak to stojí za to přečíst, i když když dočtete, je vám smutno a chtěli byste litovat, i když vám Charlie říká, abyste to nedělali..

12.10.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Bavilo mě to, odpočinula jsem si u příjemného děje, nenudila se. Příběh nebyl vyloženě "jednoduchý" místy ba naopak, odvažuje se i do těžších témat. Lepší 3 hvězdy.

12.10.2020 3 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Tak, tato trilogie dočtena. Dle mého je tento díl nejslabší, jsem někde na pomezí dvou a tří *.

11.10.2020 2 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Většinu knihy to bylo pozvolnější než první díl (ach, ty druhé/prostřední díly...), ale závěr zase nabral grády. Takže - hurá do třetího dílu!
...jen kdyby už byl přeložený...

15.08.2020 4 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Vydržte rozjezd první poloviny - a pak vás čeká jízda! Jsem ráda, že na konci to vypadá, že v druhém díle přibude ještě jedna dějová linka a moc se na ni těším. Kniha na mě celou dobu dokázala dýchat velmi silnými emocemi, a to už se dlouho nestalo. Klobouk dolů.

08.08.2020 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Tuhle knížku bych si sama od sebe nepřečetla, ale teď jsem moc ráda, že jsem to udělala. Život není lehký ani se zdravými dětmi, natož s PASem. Obdivuji všechny, co se rozhodnou vydat se stejnou cestou, jako maminka z knihy. Napsáno skvěle, četlo se to samo, i když myslím, že tíha každodenního života byla záměrně zlehčená. Smekám.

26.07.2020 4 z 5