jennefer jennefer komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Těžká doba, je dobré si ji připomínat silnými příběhy. Tohle by měly povinně číst děti ve školách.

07.04.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Ve zkratce - knihu jsem otevřela v deset hodin večer, že u ní usnu ...a usnula jsem až v půl páté ráno po tom, co jsem ji dočetla. Tak asi tak nějak :-D

05.08.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem celou sérii několikrát v češtině i v angličtině a ještě několikrát určitě číst budu. A doma v knihovně se mi snad jednou objeví i celá anglická sada... Do teď si vzpomínám, jak jsem na gymplu měla odpoledne a noc na přečtení posledního dílu, vytisklého spolužačky tatínkem na A4, než jsem ho musela druhý den ve škole zase vrátit. Oj to byla výzva!

29.07.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Už dlouho se mi nestalo, že bych zůstala do noci vzhůru jenom proto, abych dočetla knížku. Od narození potomka si obzvlášť vážím každé minuty spánku.
Naprosto jsem nevěděla, do čeho se pouštím, trošku četba na slepo. Prostě knížka ve čtečce, co jsem ji náhodou otevřela při courání s kočárkem. Vypadalo to obyčejně, alespoň na prvních stránkách. Ale víc jsem se mýlit nemohla..
..a jak mám teď zase usnout?!?

13.04.2018 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Oukej, už vím, proč má kniha tak vysoké hodnocení... Pěti * normálně šetřím, tahle kniha si to ale opravdu zaslouží.

19.03.2021 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Jak moc mám ráda čtenářské výzvy! A hned jsem si u této vzpomněla na kamarádku, která se jednou takovou porodní bábou stává. Stejně jako hrdince knihy i jí držím palce, aby její porody byly i v dnešní zvláštní nemocniční době plné lásky, a aby i ona mohla v klidu poslouchat ženské porodní písně. A mimochodem, byla to příjemná kniha, velmi se mi líbil autorčin styl.

15.05.2020 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tohle bych chtěla vidět zfilmované, obzvlášť scény, kdy se grimoáry mění ve zlotvory a závěrečnou scénu v hlavní veleknihovně...! A ač je to čtivá oddechová jednohubka, klidně bych zvládla víc dílů.

03.11.2022 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Úplně jsem zapomněla, jaká je tahle série vlastně jízda! A smekám, zakončení jak má být... Vlastně je člověk 3/4 knížky bez dechu a celý napnutý, aby to dobře dopadlo (a ne, vědět, že tyhle pohádky přeci vždycky dobře končí, to vůbec nepomáhá), a potom už si jen slastně pomlaskává, jak je to celé krásně zakončené, otazníky zodpovězeny, dvojice "and they lived happily ever after" a Země a Měsíc dostávají taky svůj šťastný konec.
Určitě chtělo odvahu vzít klasické pohádky o princeznách a udělat z nich sci-fi sérii, a musím říct, že se to dle mého názoru velmi povedlo.

09.03.2021 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Myslela jsem, že si u této knihy odpočinu. A ono ne :-D Mám ráda takovýto typ časové osy, u filmu Memento jsem snad ani nedýchala. A Deaverovi se to povedlo úplně dokonale, hltala jsem každou kapitolu, každý zvrat. A ta poslední kapitola, prostě paráda. Velmi milé překvapení.

19.01.2020 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Vlastně mohu jen souhlasit: "To je tak úžasně milá knížka! "

27.02.2023 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Hm, nevím jak je to možné, jestli už jsem moc stará, nebo naopak moc hormonů, ale tahle autorka mě dokáže při čtení jejích knih rozplakat. Ne u všech knih, ale i tak jich je víc, než od jiných autorů dohromady. Píše silně, i když občas lehce přehání. Nebojí se ošklivých témat. A umí vtáhnout...
... ještě že má ty happy endings!

27.06.2022 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Ha, po dlouhé době mám knihu na jeden zátah! S dvěmi dětmi a manželem skoro nemožný úlovek... Navíc jsem se v půlce věcí fakt viděla a některé scény jsou naprosto přesné, že by mě někdo sledoval?! :-D Měla bych si konečně najít práci, kde bych mohla jen číst nové knihy a za to být opravdu a pravidelně placená....

10.06.2020 5 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Druhý díl už nemá moc vlažných míst. Vlastně je místy dost horko... Výrazně lepší než jednička. Takže rychle díl třetí!

30.12.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Na začátku se těžko začítalo, ale možná to bylo nedostatkem klidu na čtení. Pak už to bylo drsné a mnohem lepší. Oceňuji silné postavy a jejich vykreslení a uvěřitelnost.. Málokterý romantický příběh to u mě vytáhl na 4*. Tenhle byl silný a neředěný, líbil se mi.

29.10.2021 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Silná kniha se silným příběhem.
Obálkou jako z červené knihovny se nenechte mýlit, uvnitř je tolik myšlenek a bolesti a smutku... Ale i tak to stojí za to přečíst, i když když dočtete, je vám smutno a chtěli byste litovat, i když vám Charlie říká, abyste to nedělali..

12.10.2020 4 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Četla jsem ji už podruhé. I podruhé ve mně zůstalo takové příjemné rozechvění a milý pocit. Souhlasím s Lucky_one, a dodávám, že kniha je výjimečná a rozhodně jedinečná, krásně přidává malý kousek do Kvotheho světa.

02.11.2019 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Hýčkám si doma vydání po babičce z roku 1965 s ilustracemi Jana Zrzavého. Chudinka knížka už je taková celá unavená a ohmataná a nutně by potřebovala opravit, ale listy má stále všechny a já se k ní velmi ráda vracím. Prostě srdcová záležitost...

04.01.2017 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Na plnou to nemá, ale velmi silně se k tomu přiblížila. Skvělá kniha, netrpělivě vyhlížím pokračování.

04.11.2022 4 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

První díl skvělý, výborně se to četlo. Druhý díl byl zajímavý změnou prostředí a rodinou. Třetí díl se vlekl. Nejenom že v něm bylo víc tištěných chyb, ale vadilo mi i to, že Jelena prostě dlouho nic neví. A teda Valek tu už vůbec nebyl ten hrůzu nahánějící geniální poradce velitele.. Achjo, taková degradace.

27.07.2022 3 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Anna s Charlesem mě začínají bavit trochu víc, než Mercy (i když ji miluji). Jen teda - asi už jsem moc stará, na takové konce po koncích, co vlastně konce nejsou. Myslím, že Kojotův malý a poslední dovětek tam vůbec nemusel být. Část k ničemu. Jako celek to ale nebylo vůbec špatné, jsem ráda, že jsem se konečně něco dozvěděla o Leah. Ale zase - škoda, že zrovna její hlavní část autorka tak zvláštně utnula. Ztratila jsem kvůli tomu na chvíli nit a vůbec jsem pak netušila, o čem že to vlastně čtu. Hm. Ještě že tam byl Tag, jinak by to byla dost nuda. Díky němu o hvězdu víc.

27.01.2022 3 z 5