janik6969 janik6969 komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

fantastická kniha, přesně taková, kterou bych chtěla o válce a holokaustu číst. To jak spisovatelka popisuje co se v té době dělo... bylo to otřesné, ano, ale o tom jsem tak nějak už věděla... ale to jak někdo, kdo přímo na vlastní kůži nepocítil hrůzy války a pak v "dobré víře" chtěl napravit bezpráví páchané na dětech tím, že je třeba odtrhl od nové, dobře fungující a finančně zajištěné rodiny a vrátil je do bídy a často už "cizí" vlastní rodině... to jsem horko těžko vydýchávala... pokud bych mohla, dala bych této knize tisíc hvězdiček

10.01.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

no páni, velice dobře propracovaný příběh, dobrá myšlenka, kterou odhalíte až na samém konci, kniha je náramně čtivá, doporučuji

07.01.2020 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

krásný příběh, Sparkse miluju, a přiznám se, první půlka byla lehce nudná, jen takový sláďák, a tentokrát vybočil ze svých "zajetých kolejí" příběh nekončil ničím dojemným (jako všechny předešlé knihy), tentokrát mě nedonutil plakat

01.01.2020 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

výborně napsaný příběh, autorka spisovatelsky vyzrává, příběh od příběhu (kniha od knihy) lepší a lepší, už se těším na další

16.11.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

dvěstě stran věrohodného líčení, jak z někoho udělat blázna (dementa), spisovatelce se to dařilo tak, že ještě chvíli a byla bych blázen také, ale kvůli tomu brilantnímu závěru těch dvěstě stran stálo za to... výborné, napínavé čtení

16.11.2019 4 z 5

Divoká země Divoká země Iny Lorentz

k uzoufání nudná trilogie, Kočovné nevěstce to nesahá ani po kotníky

30.09.2019 1 z 5

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

celým příběhem mě provázela v duchu jediná otázka: PROČ???? Nechtěla bych se narodit jako barevná, to muselo být peklo.

11.07.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Po první třetině jsem byla schopna říct jen WAW, to je teda nářez! Ale pak se to nějak zvrtlo, závěr se snažil autor znova trochu oživit ale to patřičné napětí už nevyvolal, nicméně perfektní thriler

24.05.2019 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

po fantastickém prvním díle, trochu nudné čtení s občasným šokujícím prvkem. Chyběly mi dialogy, hodně myšlenek vracejících se k ději v prvním díle, a pořád dokola...

10.05.2019

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

fantastické, neskutečně čtivé, právě ty krátké věty tomu dávají spád, jediné co mi kazilo požitek z této knihy byly zdejší negativní komentáře

25.04.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

za mě... příšerná slátanina nesmyslů... četla jsem tento díl po delší době po těch prvních dvou a zřejmě jsem nebyla na vlně fantasy... do dalšího dílu se asi už nepustím (až bude dostupný)

19.04.2019

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

přímo fantastický příběh, velmi čtivá, napínavá

25.03.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

slibný rozjezd, ale potom je děj o úplně jiném příběhu, zbytečně rozvláčné, za mně o něco lepší průměr

19.03.2019 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes