janik6969 janik6969 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

něco se mi na tom příběhu nelíbilo, snad to je první díl ze série a vypravěčsky se autorka časem trochu zlepší. Zatím mě ale další díl neláká. Snad později.

13.12.2021

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

napínavé, zajímavé, na pět hvězd to nebylo, ale i tak doporučuji přečíst. Na závěr bych jen poznamenala: jak jednoduché je vyřešit jakýkoliv problém vraždou.

12.12.2021 4 z 5

mě to nebavilo, nedočetla (nedoposlouchala) jsem. Možná za to zčásti mohl i přednes předčítajících, nebo mě prostě nebaví reportáže.

07.12.2021

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

klasická dobrá detektivka, nijak moc zatížená politikou... i když... politika dob dávno minulých byla samozřejmě zmíněná. Díl opět prošpikovaný policejním humorem. Dokonce vůbec nevadilo, že to byla vsuvka mezi již publikované díly. Mě se to moc líbilo a dávám plný počet.

22.11.2021 5 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

líbilo se mi to, i když se dílko tváří jako ženský román, jedná se o dobře vykreslené téma domácího násilí

12.11.2021 5 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

První díl se mi docela líbil, bylo pár míst, která byla krásně vzrušivá, příběh zajímavý. Druhý díl byl z pohledu druhého z účastníků, doplnění událostí, více zaměřeno na gayporno, ale ještě to jakž takž ušlo. Třetí díl byl doplněním z pohledu toho třetího. Hodně gayporna a nudy. Jen posledních sto stránek stálo za to. Občas jsem i přeskakovala text, ať už to mám za sebou a můžu si odškrtnout dokončenou sérii.

13.10.2021

Americký princ Americký princ Sierra Simone

mě se tento díl taky moc nelíbil, byl až na posledních cca 50 stran docela nudný. Snad bude třetí díl zase víc pikantnější a záživnější.

06.09.2021

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

dobře napsaný příběh dvou z hlavních hrdinek - Jordan a Niny. Nic není uspěchané, přesto to není nudné. Příjemně se příběhy prolínají aby se v závěru spojily. I když se jedná o dvě časové linky, jsem ráda, že jejich rozmezí je pouze pár let. Velice hodnotím závěr, který také není zbrklý, jak bývá u jiných spisovatelů obvyklé. Sečteno a podrženo, vřele doporučuji, a vůbec se nelekejte rozsáhlosti díla, méně by bylo na škodu.

07.07.2021 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

tak tohle byla snůška nesmyslů, celá kniha chvílemi hraničila s brakovou literaturou. Člověk by si řekl, že spisovatel začne na určité kvalitě svých schopností, a potom jeho kvality jen porostou, ale pan Deaver začal sérii absolutní peckou (sběratel kostí), pak ještě chvíli držel dech a pak najednou zvolí téma a zpracuje jej … absolutně zmateně, přeplácaně, nudně, bleee …. jsem rozčarovaná, škoda, že nejde dávat hvězdičky i do mínusu

28.06.2021

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

nejsem sice cílová skupina, ale totálně ujíždím na Naslouchači. Nemůžu dělat nic jiného jen poslouchat příběh a podmanivý hlas Jitky Ježkové, která jej čte. Neuvěřitelně napínavé, dobrodružné. Někomu vadí stálé Ilanovy otázky, ale podle mně to je originální způsob, jak nám čtenářům vše vysvětlit a nepostavit nás před hotovou skutečnost, jak to v jejich světě funguje. Pomalu, formou otázek a odpovědí, nás se vším seznamuje.

16.06.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

posloucháno jako audiokniha ve slovenštině, perfektní přednes, chloupky na těle mi stojí v pozoru. Myslím, že v tištěné formě bych neměla z příběhu takový mysteriózní, děsivý, realistický pocit jako při poslechu tohoto brilantního předčítajícího. A ten fantastický slovenský jazyk... nádhera.

15.06.2021 5 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

nedočetla jsem, dala jsem knize sedmdesát stran a nezaujala mne.

14.06.2021

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

posloucháno jako audiokniha, bohužel předčítající příběh totálně zabil. Snažil se mluvit jako žena, jako američan, jako J. Tayte... hrůza.. nedoporučuji tuto variantu. Jinak příběh sám o sobě?... no, nic moc, z části červená knihovna, zčásti detektivka. Jednání některých lidí jsem ani nepochopila. Nebo jsem jen nebyla správně naladěná na příběh.

04.06.2021

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

není to kniha, u které si na konci řeknete ... wow, to byla pecka... přesto je plná myšlenek k zamyšlení... jak by vypadal váš poslední den života???, kde, s kým, jak byste ho chtěli prožít... dlouho jsem nemohla pochopit, kdo jsou ti ztracenci, kdo/co je Hodina smrti, čekala na vysvětlení, a pak mi to došlo ... přestože nehodnotím 5ti hvězdičkami, příběh se mi líbil, byl čtivý a jsem ráda, že jsem si ho přečetla.

31.05.2021 4 z 5

posloucháno jako audiokniha. Unikátní přednes Veroniky Kubařové dává knize, a vlastně celé sérii originální punc. Číst mě to nebavilo tak jako to poslouchat.

31.05.2021

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

"hej, byl to do prdele dobrý příběh, povídám" jak by řekl Sony Li. Zajímavé informace o pašování lidí, příběh prošpikován humornými hláškami čínského policisty Sonyho, které vše osvěžují a odlehčují.

19.05.2021 5 z 5

Kočovná nevěstka a jeptiška Kočovná nevěstka a jeptiška Iny Lorentz

Kdyby příběh stál sám o sobě, možná by nebyl zase tak špatný, ale tvrdit, že je to 7. díl v sérii, je nesprávné. Je to vlastně taková nastavovaná kaše. Autoři někde uprostřed série udělali škub a do vzniklé díry vsunuli jeptišku Ignatii. Takže začátek příběhu jsme už někdy dříve četli, pak následuje příběh s jeptiškou, Marií a Trudi a konec knihy opět byl součástí jiného dílu. Zklamalo mě to. Pokud se někdy v budoucnu objeví další díl série, už ho číst nebudu.

18.05.2021

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

naprosto fantastické, silně emotivní, ještě se mi u žádné knihy nestalo, aby mě hned na začátku rozplakala, a vlastně jsem proplakala skoro celou knihu. Posloucháno jako audiokniha, a moc moc chválím za její zpracování. Kdyby to šlo, dám příběhu celé nebe hvězdiček.

03.05.2021 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

naprosto fantastické, neotřelý námět, napínavé od začátku do konce. Vřele doporučuji

26.04.2021 5 z 5

stejný styl jako Stoletý stařík, jen méně politiky, což hodnotím kladně. Spousta absurdních situací, do nichž se Nombeko s přáteli dostávají, mě nutilo se od srdce smát. Když porovnám obě knihy... tato se mi o chloupek líbila víc.

23.04.2021 3 z 5