janik6969 janik6969 komentáře u knih

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

exkurze do životů v době komunistické, dost často v závorce upozornění na to, jak to je teď i oproti představám - to bylo zbytečné, ale jinak to bylo čtivé, poučné pro mladší generaci, lehké jednoduché čtení - takové to tehdy opravdu bylo

19.04.2024

Deník mého mizení Deník mého mizení Camilla Grebe

nic moc, dost často plácání ve stejných pocitech, pořád omílání jak je Ormberg nudné místo, podle anotace jsem očekávala více, škoda

29.03.2024 1 z 5

19. Vánoce 19. Vánoce James Patterson

tak tohle jsem nedala, po 75 stránkách odloženo, jestli tohle je dílo od autora zařazeného do kategorie absolutního prvenství amerických bestsellerů, tak to doufám, že tohle byl omyl a má lepší díla.. jen nevím, jestli to budu riskovat a dávat mu ještě šanci

16.02.2024 odpad!

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

když jsem začala číst, byl příběh hodně napínavý, čtivý, vtipný (díky Charlotte). Postupem času jsem si začala říkat ... pořád ještě čtu Volajícího? nebo to je Smrtonosná past s Brucem Willisem ? Proč, pane Barkere?? Jste výborný spisovatel, proč jste musel obšlehnout něco, co už bylo několikrát použito. Většinou nejsem šťoura co se týče detailů, ale v tomto případě jich tam bylo tolik nevěrohodných, že nemůžu dát plný počet hvězdiček i když pointa byla dobrá.

15.02.2024 3 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

souhlasím s komentářem Januli: .. Tak jak lidi byli nucení běžet, tak já číst.. přestože také některé věci nechápu, považuji příběh za naprosto geniální, propracovaný, napínavý. J.D.Barker je mistr napětí, které vás drží od začátku do konce. Doporučuji přečíst

11.01.2024 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

mě se kniha hodně líbila, možná i víc, než série o Jozefíně, i když to je úplně jiný žánr. Neměla jsem pocit, že by to bylo vyloženě pro děti a mládež, je to pro každou věkovou kategorii. Doporučuji k přečtení.. užijte si příběh

24.11.2023 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

půjdu trochu proti proudu, nebylo to až tak špatné, ale už mě to trochu nudilo, první díl - pecka, druhý díl - trochu rozpaky - to jako fakt? v pár ohledech trochu nereálné. Ani toho erotična nebylo tolik jako v prvním díle. Dám si chvíli pauzu a pak se pustím do dalšího dílu, protože jsem zvědavá, co ještě za zápletku dovede autorka vymyslet.

24.07.2023 2 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

mám přečtené všechny knihy od této spisovatelky a o všech mohu říct, že jsou velice čtivé. Vřele mohu doporučit a těším se na další její dílo

05.06.2023 5 z 5

Končiny Končiny A. S. Hatch

styl psaní, vyprávění - formou dopisu - mě hodně bavil. Dalo to příběhu originální punc. Příběh sám o sobě se mi líbil, autor krásně vygradoval napětí, vtáhl čtenáře do života hlavního hrdiny.

27.01.2023 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

strašně, strašně dlouhé

17.01.2023

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

opět téma židé, holokaust, Paříž, jako by autorka měla nastudována určitá fakta z určité doby a místa a ve svých knihách mění jen osoby. Přesto se mi tento román líbí víc než Kniha ztracených jmen i než Počkej na mě v Paříži. Děj se více odehrává v současnosti, je přidáno další téma : rozvedená žena, které se objevuje spolu s výše zmíněnými tématy rovněž v další knize Vinařova žena. Moje chyba, že jsem se rozhodla přečíst najednou více knih od této autorky. Knihy jsou napsány jakoby přes kopírák.

12.10.2022 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

zbytečně moc technických údajů ze světa hudby, stále se opakující slovo kineze a kladení důrazu na tento kriminalistický obor, pro mě by stačilo 2/3 děje, nadbytečná vsuvka s Rhymem, bez něj by to taky zvládli vyřešit. Shrnuto a podrženo: přesto že byla zápletka dobrá, mě to kvůli zdlouhavosti moc nebavilo.

14.09.2022

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

nevím proč se někdo rozčiluje nad tím, že autorka nepsala knihu jako "autentické zpovědi lidí", máte si zvolit jiný žánr a ne román. Pro mě to bylo 528 velmi čtivých stran, málokteré knize se podaří upoutat hned od první strany, této se to podařilo. Opravdu zajímavý nápad spojit tři pohledy na válku. No a korekce? Jsme snad inteligentní natolik, abychom pochopili o čem je řeč.. a že muž něco udělala a žena něco udělal.. to snad nemůže knize zase tolik ublížit. Máme hodnotit obsah a ne korekturu.
Pokud někdo hledá pěkný čtivý příběh, doporučuji.

09.09.2022 5 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

no, co na to říct? tohle se moc nepovedlo, nalákal mě spisovatel (je můj oblíbený) i chvála na zadní straně obalu (jedná se prý o hodně romantický příběh), celou dobu hledám tu romantiku a na konci musím říct, že moje měřítko romantiky je úplně někde jinde. Romantiku (a velkou) šlo stvořit z příběhu Natalie a Marka (jedno oko by nezůstalo suché) nebo Callie a někoho neznámého, ale to co nám autor předložil - to se v posledních 70 stranách o romantiku jen otřelo. Takže kdo si chce jen odškrtnout další knihu oblíbeného spisovatele (jako já) můžete, ale kdo hledá romantický, dojemný příběh, přečtěte si něco jiného

09.08.2022 1 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

tuto sérii mám velmi oblíbenou, příjemné "oddechové" detektivky, podané čtivým způsobem, žádné krváky. Tento díl byl spíše něco jako román s malou detektivní zápletkou, ale nevadilo.

28.04.2022 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

trochu jinak napsaný díl, zpočátku pro mně silněji emotivní, poté opět policejní humor a na závěr uspokojení, že konečně mohli chytit a zavřít vysoce postavené svi.ě Tento díl se mi hodně líbil, o chloupek víc než Nehanebnica.

13.02.2022 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

z popisu islandské přírody, mrazivého podnebí, nepředstavitelné chudoby a soužití lidí té doby je mi taková zima, že bych teď potřebovala číst několik žhavých příběhů, abych se mohla zahřát. Hodně rozvláčně popisovaný příběh.

29.12.2021

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

mě se tato kniha nelíbila, strašně velká slátanina, a na konci blbost největší: najít v New Yorku tu správnou Vanessu? Vše co dělala, dělala proto, abych odešla od manžela, kterého miluje. Raději mám přímočařejší příběh, ne takový, kdy nám jednu chvíli spisovatel tvrdí něco, co za chvíli popírá a tvrdí, že to bylo naschvál. Nevím, kdo byl větší magor, jestli ona nebo on, nebo autor? Nedoporučuji, škoda stráveného času

18.12.2021

Němý křik Němý křik Angela Marsons

něco se mi na tom příběhu nelíbilo, snad to je první díl ze série a vypravěčsky se autorka časem trochu zlepší. Zatím mě ale další díl neláká. Snad později.

13.12.2021

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

napínavé, zajímavé, na pět hvězd to nebylo, ale i tak doporučuji přečíst. Na závěr bych jen poznamenala: jak jednoduché je vyřešit jakýkoliv problém vraždou.

12.12.2021 4 z 5