janik6969 janik6969 komentáře u knih

tento díl jsem nedočetla, nezvládla jsem ani prvních sto stran rozjezdu, vnímala jsem Alana jako mermomocí vtipného světáka, co všechno umí, všechno mu projde, všichni mu všechno uvěří... v prvním díle to bylo podáno jako náhoda, já nic, já muzikant, ve druhém to už byl "frajer"... a to mi nesedlo. A na můj vkus moc politiky, vlastně jen politika

21.04.2021

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

mám ráda knihy s historickou tématikou, tajemnem, dobrodružstvím... tato kniha je dobře napsaná, napínavá od první do poslední stránky. Sice zatím nevím, proč série nese souhrnný název Katova dcera, když hlavní postavou je její otec - kat, ale věřím, že to byl autorův záměr a v dalších dílech dostane výraznější úlohu. Přidávám si celou sérii do plánu přečtení a velmi se na ni těším. Všem vřele doporučuji

21.04.2021 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Doporučuji číst celou sérii v rychlém sledu po sobě, v každém díle je místy odkaz na některou nejasnost z předešlého dílu, vysvětlení něčeho, co jsem si v předešlých dílech ani nevšimla, že jsou nedořešené a naťuknutí nějaké další záhady. Takže je třeba sledovat kromě "současných" případů i zdánlivě bezvýznamné informace. Docela náročné na "bednu" :)) Jinak: téma tohoto dílu - velmi zajímavé = krádež identity / stupňující brutalita ve jménu zábavy. V každém díle je jeden případ z Dánska a jeden ze Švédska, oba lehce provázány.

06.04.2021

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Tento díl dějově předcházel dílu prvnímu (to jen tak na okraj). Téma dobré, některé situace neuvěřitelné a nevím co Fabian Risk autorovi udělal, že se mu tak pomstil: "děj graduje, samou nervozitou si okusuju nehty a najednou z Fabiana udělal takového, nevím jak to říct slušně ....., že jsem propukla v tak hlasitý smích a nemohla uvěřit písmenkům. Za toto srážím hvězdičku a doufám, že už se to nebude opakovat. Pane Ahnheme, bylo to třeba? Ještě, že mají Dánsko se Švédskem schopné policistky.

27.03.2021 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

první polovinou knihy jsem se prosmála (a to není komedie), druhá polovina už je vážné téma, přesto se ho autor snažil "kanadou" odlehčit. Pan Green se zařadil k autorům, které si chci přečíst celé, jeho styl se mi líbí.

04.03.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

klasická červená knihovna, takový průměr této kategorie, nic co by vzalo za srdce.

28.02.2021 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Není to příběh o klasickém, surovém, beznadějném, vše zničujícím domácím násilí. Na toto téma (násilí, romantika, strach, dobrý konec) je lepší Bezpečný přístav od Nicholase Sparkse. Je to spíše pohodový, romantický příběh, lehce okořeněný "problémem", kde nám autorka spíše nabízí Liliino dilema, logiku jejího uvažování nad tím jak se rozhodla. To asi bylo cílem knihy. Přesto se mi příběh líbil a doporučuji.

26.01.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

ze začátku se mi taky příběh moc nelíbil, vadilo mi TEĎ, ta urputná touha mít dítě, vlastně jediná touha, která ničí vše co krásného by mohlo být, chtěla jsem Quinn přizabít za to jak se chovala, ale pak jsem chtěla Colleen přizabít za to, jak mi emočně rozervala duši, nebýt kapitol Předtím, nevím nevím, jak bych příběh vydýchávala. Moc se mi to líbilo, těším se na další knihu, ale MUSÍM si dát chvíli pauzu, ať mě přemíra emocí nepukne srdíčko :)

20.01.2021 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

kdybych četla jen tento díl, bez toho prvního, byl by chudý. První díl, sám o sobě, by mohl být, ale druhý bez toho prvního ne. V mnoha okamžicích bych nevěděla o co jde. A nebyl to špatný nápad, doplnit pohled dívky o pohled chlapce. Těším se na další spisovatelčiny příběhy.

29.12.2020 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Pokud bych chtěla číst příběh popisující teroristický útok, jeho přípravu, vyvrcholení, emoce kolem toho všeho... bylo by to přesně to pravé, ale bohužel jsem na to nebyla připravená. Chtěla jsem číst další pátrání v dlouho nevyřešených případech, o práci oddělení Q, příběh plný humorných hlášek, díky čemuž jsem si tuto sérii oblíbila... kam se to všechno podělo, už předešlý díl byl jiný, temnější, než ty před nimi. Příběhu, jako takovému, dávám plný počet hvězd, ale lituji toho, že hlavní hrdinové, i sám spisovatel, zestárli, zvážněli, potemněli.

19.12.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

naprosto fantastické

26.11.2020 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

po stodvaceti stránkách zjišťuji, že mě už ani vlastně nezajímá, kam zmizel manžel... odkládám

22.11.2020

Oko za oko Oko za oko Laura Griffin

nebylo to špatný, jen mi příběh silně připomínal Osobního strážce. Ale bavilo mě to, bylo to čtivé.

30.10.2020 5 z 5

Summer Summer Monica Sabolo

Není to ani tak příběh Summer, co se jí stalo, kam zmizela, proč zmizela (to se dozvíme až na konci), jsou to hlavně pocity jejího bratra, jeho plácání životem, vzpomínkami, živoření... a proč? protože se nedovedl vyrovnat s tím, že neví, co se stalo s jeho sestrou. V životě každý především mluví o Summer, ale málokdo mluví o těch ostatních, i to je třeba, ale mě se tento styl podání skutečností nelíbil, nebavil mě. Mohlo to být podáno čtivěji, zajímavěji, je to také zajímavé téma, ale bohužel... za mně nemohu dát ani jednu hvězdu, snad za téma, ale... ne

24.10.2020

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

v hodně detailech dávám za pravdu "Metle" pode mnou, takovýto "špičkový tým policistů" nemůže fungovat, v tomto to spisovatel přepískl. Nicméně příběh je lépe propracovaný, ucelenější, víc se mi líbil.

19.10.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

dlouho mi trvalo oprostit se od stylu Brynzova vyjadřování a vklouznout do děje. První polovina knihy mi připadala jako slohová práce žáka střední školy (způsobem vyjadřování, popis postav, líčení situace atp.), zato druhou polovinu jako by psal někdo jiný = vyzrálejší spisovatel, který to dokáže rozjet. V konečném důsledku to nebylo špatné, ale mezi mé top spisovatele ho zatím nemohu zařadit.

04.10.2020 2 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

nádherný milostný příběh

30.09.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

přečetla jsem a musím zhluboka dýchat... čtivé od začátku až dokonce, za samotný závěr, tj. cca 60 stran, bych dala 7 hvězdiček, skoro každou stránku, každý odstavec jsem musela číst dvakrát a pomalu, abych to vše pochopila a neztratila se, kdo je kdo... četla jsem všechny tři autorovy knihy a Ta přede mnou a Dokonalá manželka se "perou" o první místo.. .ne žánrem, ale napínavostí a to je pro mne to nejdůležitější

27.09.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

naprosto fantastické, krátkými kapitolami a dialogy vtáhne do děje a nepustí, úplně zbytečně šla souběžně druhá příběhová linka, a možná že ne, ale já nepochopila proč? možná měla čtenáře jen zmást

07.09.2020 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

v prvních sto stranách jsem nemohla autora najít, knihu řadila k jeho slabším kouskům... a najednou tam byl, najednou do mě udeřila smršť emotivních písmenek, pro která jeho dílo tak miluju... knihu bych zařadila někam lehce pod průměr jeho knih... má lepší a samozřejmě i horší, přesto se mi líbila

04.09.2020 5 z 5