Odveď mě domů

Odveď mě domů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175295/bmid_odved-me-domu-T0f-175295.jpg 4 178 58

Vlastní rodinnou historií inspirovaný debut americké autorky, vyprávějící neobyčejně srdceryvný příběh osudové, ale zapovězené lásky, předsudků a hanby. Osmdesátiletá Isabel poprosí svou oblíbenou kadeřnici, aby ji odvezla do Texasu na pohřeb. Po cestě začne vzpomínat na život, který prožila. Všechno hezké začalo v roce 1939, kdy se šestnáctiletá dcera zámožného lékaře na večírku seznamuje s bratrem své černošské služebné…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Calling Me Home , 2013

Leyla
05.06.2023 2 z 5

Chápem, čo tým chcela autorka povedať, ale bolo to veľmi naivné čítanie. Silná téma, ale slabo spracovaná.

adelinka
04.05.2023 4 z 5

Pre mňa krásny príbeh, aj keď by som si priala asi trochu zmeniť dej. Ale potom by to nebolo o tom, o čom to malo byť. Dosť smutné, ako farba pleti rozdeľuje, alebo delí rasy na nižšie a vyššie. Niekedy si aj tak myslím, že plno ľudí ešte žije s predsudkami....

MíšaS.
17.11.2021 2 z 5

Prvoplánová oddechovka, která nepřekvapí. Nic zvláštního, kdybych si knihu nepřečetla, o nic bych nepřišla. Téma, které jsem viděla několikrát zpracované ve filmu.

Jana-Marie
27.07.2021 5 z 5

Opravdu nádherný a dojemný příběh, který mě chytl za srdce. Kvalitní kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

JanuldaN
29.04.2021 5 z 5

Tohle bylo smutné, srdceryvné. Čím víc jsem se dostávala v knize dál, tím méně se mi chtělo číst, protože jsem věděla, že to nedopadne tak, jak bych si přála. Hluboce jímavý příběh o upřímné lásce milého, pracovitého, chytrého černého chlapce s bohatou, odvážnou bílou dívkou, příběh o rasové nesnášenlivosti, pokřivené morálce a velkých předsudcích. Moc, moc se mi to líbilo. Nechápu, že mohli být lidé tak krutí, jen kvůli odlišné barvě pleti.

Katynka01
01.02.2021 4 z 5

Musím říct že tahle kniha mě překvapila, tolik emocí a silný příběh velké, ale zakázáne lásky. Ke konci příběhu jsem se neudržela a musela jsem si pobrečet. Tak silná láska která ale bohužel nepřekonala krutost lidí. I v dnešním světě to bohužel tak je. Musím říct že jsem pořád doufala že Robert a Isabel spolu nakonec budou ale bohužel to dopadlo smutně. Nakonec se však sešli v nebi. Příběh se mi moc líbil, proto ho doporučím.. Stojí za to přečíst ❤️❤️❤️

Zelený.úval
18.08.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Moc hezký příběh s těžkým tématem. A taky pro mě naprosto překvapující konec. Určitě doporučuji.

tittanie
24.07.2020

Knížku jsem četla na doporučení. Knížku jsem přečetla celou. Chvilkami mě nudila, chvilkami jsem se nemohla odtrhnout. Ale téma bylo poutavé.

HoneyMM
13.04.2020 4 z 5

Tři hodnocení bych mohla napsat. Na začátku čtení s očekáváním po přečtení o čem knížka je, uprostřed, kdy jsem myslela,že už jí odložím a poslední se závěrem knihy. Těšila jsem se až mi knížka dorazí a začtu se do příběhu. Ze začátku jsem se těšila hlavně na pasáže Isabelle a části Dorrie mě nebavili. Pak se to otočilo... A druhou polovinu knihu jsem přečetla na jeden zátah i se slzami v očích.

rosalindaaa
17.11.2019 4 z 5

Pěkné ale docela smutné :(

Lenka8418
06.10.2019 4 z 5

Knihy tohoto typu nevyhledávám,ale jsem moc ráda,že se mi dostala do ruky. Velmi emotivní a silný příběh. I slza ukápla.

janik6969
11.07.2019 5 z 5

celým příběhem mě provázela v duchu jediná otázka: PROČ???? Nechtěla bych se narodit jako barevná, to muselo být peklo.

Agida
22.06.2019 5 z 5

Romantický příběh dvou mladých lidí Roberta a Isabel, kteří se moc miluji a přesto spolu nemohou být. Krásně napsáno, i slzicka mi nejednou ukapla...

HDosoudilová
18.05.2019 4 z 5

Moc krásná kniha s velmi silným příbehem. Dobře se mi četla a vlastně jsem byla pořád zvědavá, co se všechno bude dít. Několikrát mi při čtení ukápla slza, obzvlášť, když si člověk uvědomí, že se takové situace opravdu stávaly/staly.

Joyce24
09.03.2019 5 z 5

Velmi krásný a emotivní příběh. Ještě dlouho ve mně bude doznívat. Doporučuji.

Olikola
28.01.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem si koupila ve výprodeji úplně naslepo a moc jsem od ní nečekala. Ale naprosto mě dostal příběh, styl jakým byla napsaná a osudy všech postav. Je to tak dojemné čtení, že vám prostě nezbude nic jiného, než se do hlavních postav zamilovat. A i když není vše tak, jak čekáte a jak by jste si to přáli, stejně vás to celé pohltí.

akdar72
05.11.2018 5 z 5

Tak jsem si hezky na konci knihy poplakala....

Luucieee
12.09.2018 5 z 5

Nádherný příběh. Vůbec jsem takový konec nečekala..
Jsem moc ráda, že jsem sáhla zrovna po téhle knize.

bookcase
27.08.2018 5 z 5

Krásný příběh plný velké lásky i zmaru.

nikolryskova
24.08.2018 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih!

milostné romány rasismus rasová diskriminace zakázaná láska

Autorovy knížky

Julie Kibler
americká
2013  87%Odveď mě domů

Kniha Odveď mě domů je v