Jane100 Jane100 komentáře u knih

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Kniha je nádherná, nádherná, nádherná! Při čtení se krásně vžijete do doby války Severu proti Jihu. Autorka přímo královsky vypráví a popisuje jednotlivé osoby, jejich charaktery a prostředí tak, že se do něj ponoříte a nebudete se chtít odtrhnout. Když jsem knihu dočetla, až mi bylo smutno, že již nebudu s Toliverovými. Naštěstí tu mám ještě Poselství růží, kterého se již nemůžu dočkat!

22.07.2015 5 z 5

Opravdu jedna z nevtipnějších a nejoddychovějších knih, jaké jsem kdy četla. Jonas Jonasson na sebe může být pyšný. Vytříbený a úderný vtip. Tento styl humoru mám navíc ráda, takže ode mě kniha dostává plných 100 %. I styl příběhu, který je zasazený do reálné mezinárodní politiky od nějakých 60.let do současnosti, je velmi povedený. Jonassonovi se povedlo opravdu mistrovské dílo. Knihu jsem zhltla za 2 dny.

02.02.2015 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Silný příběh. Přečteto jedním dechem.

24.09.2018 5 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Tak toto bylo silné kafe. Myslím to v pozitivním slova smyslu. Neuvěřitelný a dojemný příběh jedné rodiny. Neskutečné, co všechno během svých životů zažili. Kniha mě donutila si o nich vyhledat a přečíst vše dostupné, co jsem kde našla :-) Neváhejte a knihu si ihned půjčte, nebudete litovat.

24.09.2018 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Opět krásný příběh z pera Luca di Fulvia :-) Na můj vkus trošku roztahané, mohl klidně takových 50-100 stran ubrat, nicméně i tak vynikající počin. Fajn překvapení, že jsou zde zamontované i postavy z dějin českých zemí.

24.09.2018 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Představa, jak nějaká důchodkyně vězní ve sklepě svého domu čtyřicetiletého chlapa je natolik úsměvná a nereálná, že musím autorovi/autorce dát aspoň tři hvězdy za smysl pro humor. Jinak jsem si myslela , že střet všech tří postav bude větší a významnější, v podstatě kde nic, tu nic. Ponurá kniha s ponurou tematikou.

24.09.2018 3 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

V momentě, kdy jsem přišla na to, kdo to ten EG vlastně je, mi to slušně vyrazilo dech. A přitom to je od začátku tak jasné! :-) Kniha byla na můj vkus vyprávěna takovým zvláštním suchým způsobem, ale to nic neubralo na její kráse. Určitě si ji přečtěte. Nebudete litovat.

18.10.2017 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Nejkrásnější kniha od Remarqua. Rozhodně si ji přečtěte.

23.07.2017 5 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Příjemné nenáročné čtení. Mám ráda příběhy zasazené do začátku století. Jen je škoda, že jsou od autorky k dispozici pouze dvě díla.

23.07.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha je příjemnou sondou do vesnického života.

22.07.2017 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Obdivuhodné dílo, které vás zcela pohltí. Věcné a brutálně brutální.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Příběh zajímavý, neotřelý a PERFEKTNÍ konec.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jedním slovem psycho. Kniha se mi moc libila. Těším se na další počiny této autorky.

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Nádherný příběh, autorka nezklamala. Každý večer jsem se těšila, az se opět ponořím do příběhu. Rozhodně stojí za přečtení.

16.04.2017 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Moc pěkná kniha, která vám dá podrobně nahlédnout do Itálie v 16. století. Příběh spletitý a hodně obsáhlý. Trochu mi to stylem a obsáhlostí děje připomínalo Obuvníkovu ženu. Už se těším na Chlapce, který rozdával sny.

09.11.2015 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Jednoznačne nejlepší kniha, kterou jsem zatím od Kate Morton četla.
Skvělý příbeh a ten dechberoucí konec...!
U této autorky se mi také moc líbí, když do příběhů zahrnuje i reálné postavy....tady např. Lady Lucy Duff-Gordonová....tato osoba skutečně existovala a v knize se u ní na nějakém společenském odpoledni objeví hlavní postava....
Ještě bych chtěla vyzdvihnout konec, když se stará Grace vrací na Riverton, příběh se nádherně proplétá s okamžikem, když se Grace vracela na Riverton jako mladá. Toto prostě dokáže jen Kate Morton.

25.10.2015 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Leila opět nezklamala. Po brilantním Snu o Somersetu brilantní Poselství růží. Osobně bych doporučovala číst nejdříve Poselství a poté až Somerset, i když by dějová linka byla pozpátku. Pro mě by to ale bylo právě o to napínavější, protože bych byla neustále zvědavá, jak to na začátku vlastně všechno bylo.

06.08.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá kniha! Hodně pobavila. Je to taková groteska. Stylem mi to připomínalo Dagmar Dandovou. Nejvíc mě asi pobavilo, jak hrabě Kostka drezuroval Olina a Laďu.

06.08.2015 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Moc hezký příběh. Ten, kdo chce do podrobna nahlédnout do USA a Itálie ze začátku 20. století, nechť si tuto knížku přečte. Trochu mi kniha připomínala styl Kate Morton - ta se také vyžívá v do podrobna vylíčenými příběhy, i když v Anglii od roku 1900. Za sebe rozhodně doporučuji k přečtení. Škoda jen, že od této autorky není více knížek k přečtení.

15.07.2015 5 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

Hezky a jednoduše napsané, nicméně samotná zápletka nebyla nijak světoborná. Na můj vkus až příliš jednoduchá a celkově byla kniha zbytečně roztahaná. Bohatě by stačilo i o sto stran míň.

29.09.2018 3 z 5