janastok janastok komentáře u knih

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

S knihami této autorky mám jeden problém - po jejich přečtení se mi do žádné jiné nechce! Opět skvělé, jen se podle posledního odstavce bojím, že paní Angela chce v pŕíštím díle recyklovat jednu starou postavu.

23.01.2024 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tato série je skvělá, napínavá, sympatičtí policisté, vtipné dialogy. A pěkně si mě paní spisovatelka povodila, myslela jsem si, že vím a byla jsem vedle jak ta jedle.

21.01.2024 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Poklidná, líně se vlekoucí detektivka, odehrávající se v krásné švédské vesničce. Sympatický detektiv, mnoho podezřelých, humor a konec ve stylu Agathy Christie, skvělé.

17.01.2024 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Skvělý díl ze skvělé série. Tentokrát dostala více prostoru osobní linka hlavního hrdiny a knize to neublížilo, naopak. Konec infarktový a Joe dostal opět pořádně naloženo.

06.01.2024 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Dobrá krimi, čtivá, příběh vyprávěný z pohledu policie a vraha, kterému nelze nefandit, jen konec mi přišel malinko odbytý.

26.12.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Tak to je kniha podle mého gusta. Poklidné vyprávění, krásně vystavěné postavy, zločin a místo děje tak poutavě popsané, že má člověk chuť se tam hned vydat.

16.12.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Zpočátku se kniha vlekla, moc se nepátralo, spíše samé promluvy a nesmrtelný pachatel. Pak náhle bum, bum a adrenalinový konec. Ale četlo se to dobře, další díly bych si určitě přečetla.

08.12.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Mám ráda knihy od tohoto autora, ale i mistr tesař se někdy utne. Žádné napětí, děj pomalý a předvídatelný, jednoduchá zápletka, kterou snad odhalil každý, kromě tentokrát trochu nedůvtipných detektivů.

01.12.2023 3 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

V této knize je vše, co úplně nemusím - válečný konflikt, agenti, špioni, teroristi, korupce, finanční svět, politika. Kdyby ji nenapsal můj oblíbený autor, ani bych po ní nesáhla. A to by byla chyba, byla to velmi dobrá adrenalinová jízda. Bývalý detektiv Ruiz je sympaťák, vůbec nevadilo, že se tam můj oblíbenec Joe jen tak mihnul.

25.11.2023 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Mám ráda knihy této autorky, ale zde se děj příliš táhne, žádné napětí, mnoho vysvětlování na konci, postav jak na orloji a ta islandská jména mě asi zabijou.

11.11.2023 3 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Skvělý poslední (???) díl skvělé série.

03.11.2023 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Chvíli po začátku knihy jsem zjistila, že už jsem ji před nějakým časem četla. Ale neodložila jsem ji, protože za 1. jsem již všechno úspěšně zapomněla, za 2. je naprosto skvělá, čtivá, originální a za 3. vysvětluje pár souvislostí z předchozích dílů a dává příslib do dílu příštího. Tak šup na něj.

29.10.2023 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

První půlka knížky se mi zas tak moc nelíbila, samý terorista, agent, špion, schůze, porada a mocenské tanečky. Ale druhá půlka knihy frčí až do vygradovaného konce.

28.10.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Už nějaká doba uplynula od mé poslední Carterovky, takže jsem úplně zapomněla, jak jsou jeho knihy plné brutálního násilí, pošahaných psychopatů a psané podle jedné šablony. Ale zároveň je kniha velmi čtivá, napínavá, se zajímavým tématem a naprosto, naprosto neodložitelná. Takže všechno odpouštím, jen když budou další díly.

24.10.2023 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Skvělé, neodložitelné, napínavé, originální. Bravo.

15.10.2023 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Povedený díl série, trochu ukecaný konec, samé vysvětlování, ale v samotném závěru pochopíme proč.

13.10.2023 4 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Další skvělý díl z mé oblíbené série. Napínavé, velmi čtivé, dobře propracované postavy.

14.09.2023 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Skvělý cestovatelský, kulinářský a detektivní zážitek.

31.08.2023 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Velmi dobrý thriller s adrenalinovým koncem, o pátrání po vrahovi malých dívek, vyprávěný z pohledu detektivů a jedné sympatické ztracené duše.

13.08.2023 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Kde jste se dosud přede mnou schovávala, paní spisovatelko? Dobrá psychokrimi, originální zápletka, čtenář je do konce v napětí, jak to vlastně bylo.

08.08.2023 4 z 5