janastok janastok komentáře u knih

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Celkem dobrá, čtivá detektivka, další pošahaný psychopat a autor se nás snažil všemožně mást. Jen ten hlavní hrdina byl takový nemastný, neslaný. A na to, že nám bylo neustále opakováno, že má kvůli těžkém dětství (!) schopnost vcítit se do vraha, tak to zase taková hitparáda nebyla, že!

20.07.2023 3 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Miluji Dupina a miluji Bretaň.

08.07.2023 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Není každý den posvícení, a tak se i v této skvělé sérii našel díl, který se mi tolik nelíbil. Příběh je hodně spletitý a málo uvěřitelný, plný stále se opakujících úvah, vnitřních monologů, pochyb a pocitů viny. Prohřešek jinak svatého Gamache je zbytečně zveličený a to finále ve vesničce mě dorazilo.

02.07.2023 3 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Dobrá detektivka s motivem, žádný pošahaný psychopat, poctivé pátrání, i trochu akce na závěr. Jen jsem měla trochu zmatek v postavách a jejich příbuzenských vztazích.

18.06.2023 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Druhý díl za prvním trochu pokulhává a zklamala mě identita vraha - takové klišé. Ale jinak stále nadprůměrná detektivka, čtivá, žádná hluchá místa a díky Marvinovi i vtipná.

10.06.2023 4 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Nejsem zrovna milovnicí ženských románů, ale tuto autorku mám moc ráda. Píše velmi čtivě a krásně snoubí život lidí ,, nad schody i pod schody" s anglickou historií. I když zde je jí věnováno podstatně méně místa, než v mé oblíbené Dynastii Morlandů.

04.06.2023 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Sama nevím, proč se mi tak líbí tato série. Děj se táhne, žádná akce, hodně hrdinových promluv a myšlenek. A přece je každý návrat do Three Pines jak pohlazení po duši. A hodně mě dojalo poděkování autorky.

31.05.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Moje první severská krimi byla od Nesba, takže jeho knihy jsou pro mě srdcovka a hltala bych je, i kdyby šlo o krádež v sámošce. Tato je malinko překombinovaná, ale zato plná zvratů a falešných stop a můj milovaný HH už tolik nechlastá. A navíc příslib dalšího dílu!

19.05.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

První Minierovy knihy se mi líbily moc, další už tak ne a z této mám smíšené pocity. Dobře se čte, místy napínavá, hodně zvratů a atraktivní španělské kulisy. Ale hlavní hrdinka není zrovna sympaťanda roku, příběh je překombinovaný a rozvláčný a některé dějové linky úplně vyšumí doztracena.

29.04.2023 3 z 5

Smolná vteřina Smolná vteřina Håkan Nesser

Mám ráda tyto detektivky, které vlastně ani detektivkami nejsou. Poklidný styl vyprávění, spletité lidské osudy, krásný švédský ostrov a vtipné dialogy Evy a Gunnara.

20.04.2023 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Dobrý psychotriller vyprávěný třemi hlavními protagonisty - členy jedné rodiny. O vztazích, rodičovské lásce, o zločinu. Chvilkami trochu rozvláčné.

14.04.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Dobrá, pomalá detektivka s omezeným počtem podezřelých, mnoha stopami, trochu zvláštním detektivem a závěrečným setkáním všech ve stylu Agathy Christie. Líbilo se mi to a těším se na další díl.

09.04.2023 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Čtivý, napínavý příběh. Hlavní hrdinka pátrá po okolnostech zmizení její sestry. Trochu ukecaný konec.

02.04.2023 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Trochu se mi do knihy nechtělo, říkala jsem si, proč mám po 13ti dílech číst prequel. Ale chyba, napsat o počátku Kimina týmu byl skvělý nápad. Příběh tradičně dobrý, krátké, svižné kapitoly, vrah se dal uhádnout, ale to vůbec nevadilo.

26.03.2023 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Začínám být lehce závislá na této sérii. Další dobrý díl ze zajímavého prostředí bretaňských salin. Detektivka s motivem, krásné prostředí a to jídlo!

23.03.2023 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Poklidná, líně se vlekoucí detektivka z reálných míst krásné Bretaně. O tomto kusu Francie jsem toho moc nevěděla ( vlastně nic), takže čtenářský zážitek je obohacen zajímavými informacemi, ještě že máme strýčka Googla!

20.03.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Konečně detektivka s motivem, bez hromady mrtvol a pošahaných psychopatů. Přesně to jsem potřebovala. Komisař Dupin sympaťák, krásná bretaňská krajina a plno dílů přede mnou, co víc si přát!

13.03.2023 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Dlouho jsem tuto autorku nečetla, tak jsem úplně zapomněla, jak skvěle píše. Drsný, napínavý thriller, který se nedá odložit.

08.03.2023 5 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Mám ráda tuto sérii, i když toto není tak úplně detektivka. Spíš dobře vystavený psychologický příběh se skvěle napsanými postavami. Barbarotti tentokrát trochu ztrácí švih a humor, ale není se co divit, když mu pan spisovatel tak naložil. A zcela nečekaný konec.

04.03.2023 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Dobrá, čtivá detektivka. Policisté se zpočátku zabývají několika zdánlivě nesouvisejícími událostmi, které se v závěru dokonale propojí.

28.02.2023 4 z 5