janastok janastok komentáře u knih

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Sama nevím, proč se mi knihy tohoto autora tak líbí. Pomalé tempo, do poloviny se celkem nic neděje, ale skvěle vypracovaná charakteristika postav a humor to vše vyvažuje.

12.08.2022 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Pěkně si nás pan spisovatel povodil! Zamotané, originální, vtipné, konec slibující pokračování. Barbarotti se směle vyrovná mému oblíbenému inspektorovi VV.

05.08.2022 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Tak jsem se s komisařem VV pročetla až do důchodu ( jeho i mému ), nikdy jsem se nenudila a tato kniha byla třešinka na dortu. Tentokrát komisař vyšetřuje svůj poslední případ a jediný pomníček. Pomalejší tempo, uvěřitelné postavy, žádné potoky krve a hlavně, a to se již opakuju, je to vtipné.

30.07.2022 5 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Ani tentokrát mě autor nezklamal. Čtivé, vtipné, uvěřitelné.

27.07.2022 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Tentokrát se autorka odchýlila od zavedeného schématu, ale příběhu to moc neprospělo. Dvě třetiny se kniha táhne, náhle buch, buch, Kate v nebezpečí a konec. Nicméně je to má oblíbená hrdinka a těším se na další díl.

04.07.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Napínavé a velmi čtivé. Námět se zotročenými ženami a kupčení s orgány je sice trochu ohraný, ale série je stále skoro Dokonalá.

27.06.2022 4 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

Atraktivní prostředí polární výzkumné stanice, třeskutý mráz a neustálá tma tvoří kulisy k originální detektivce. Omezený počet pachatelů, pomalé tempo a vzrůstající napětí. Dobré to bylo.

17.06.2022 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Skvělá detektivka, jakož i celá série. Dobře vykreslené postavy, žádní superhrdinové, trochu minulosti a je to i vtipné!

13.06.2022 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Tahle série mě baví. Amišské prostředí je zajímavé a Kate sympaťačka. Dám si malou pauzu, aby se stihla doplnit amišská populace.

02.06.2022 5 z 5

Pravda a lži Pravda a lži Caroline Mitchell

Nebyla to špatná detektivka, jen mám dojem, že už jsem to několikrát četla. Osamělá hrdinka s pořádným traumatem z dětství, plná pochyb a pocitů viny, si neochvějně jde za svým. Nakonec se sama vrhne do nebezpečí a hádejte, jak to dopadne. A to odhalení na konci, to jako vážně?! A v životě jsem neviděla tolik jmen končící na tvrdé y.

24.05.2022 3 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Další dobrý díl série. Detektivka má spád, je napínavá, audiokniha skvěle načtena Honzou Šťastným. Trochu mi vadí Avino věčné nípání se ve svých pocitech a taky ta recyklovaná postava.

21.05.2022 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Dobrá detektivka, skvělá série. Hlavní hrdinka pátrá na vlastní pěst po okolnostech starého úmrtí. Minulost se střídá se současností.

21.05.2022 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Moje nejoblíbenější série a opět skvělé. Napínavé, plno zvratů a ten konec. Bravo!!! Jen prosím autory, za nás dříve narozené, jejichž paměť už není to co bývala, pište, pište, pište trochu rychleji, než stačíme vše zapomenout. I když na Sebastiana se zapomenout nedá, že.

13.05.2022 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Thriller pro ženy, který asi zapadne v množství jemu podobných, ale na prvotinu docela dobrý. Střídá se minulost se současností, kuje se pomsta, děj odsýpá a vyšetřovatelka ( samozřejmě s traumatem) je sympaťačka.

08.05.2022 3 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Dost dobrý. Napůl detektivka s poctivým policejním pátráním, napůl psychologický příběh o tom, jak jedna vteřina může změnit úplně vše. A jako třešinka na dortu - humor.

04.05.2022 5 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Po delší době jsem se dostala k dalším dílům těto série a opět spokojenost. Poctivé pátrání, překvapivý závěr a hlavně je to vtipné. To mě baví.

28.04.2022 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Celkem dobrý thriller, dost se odlišující od moderních šablonovitých knih. Zajímavý, i když lehce předvídatelný konec. Jen jsem nepochopila, proč hlavně policisté mluvili tou nespisovnou češtinou. Nevím, zda to byla chyba překladu, dost mě to rušilo.

21.04.2022 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Zdlouhavý příběh, ve kterém se toho moc neděje, trochu vylepšuje atraktivní prostředí Aljašky, popis krajiny a zajímavosti ze života původních obyvatel.

10.04.2022 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tato série mě baví, i když tentokrát je zápletka dost neuvěřitelná a přitažená za vlasy, ale co, je to pohádka pro dospělé, žádný dokument, že. Snad bude brzy další díl.

06.04.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Dobrý detektivní thriller. Charizmatický detektiv a jeho zábavná parťačka mě bavili. Vraha jsem tipla, ale vůbec to neubralo na čtivosti, zajímavý konec. A rychle na další díl.

02.04.2022 5 z 5