janastok janastok komentáře u knih

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Po nějaké době jsem se vrátila do vesničky Three Pines a bylo to jako vrátit se domů. Idylické, ztracené místo s jeho rozmanitými obyvateli mě baví, navrch tajemství, co více si přát. Trochu mi požitek kazily ty zbytečné tanečky agentů okolo Arnotova případu.

13.09.2021 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Tato série se postupně zlepšuje. Tento díl se mi líbil nejvíc, možná proto, že se vše netočilo jen kolem Lottie. Příběh unesených dívek je čtivý, napínavý, možná příliš postav a jmen, která se mi trochu pletla. Autorka v poděkování píše, že jí radí Angela Marsons, a je to znát.

10.09.2021 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tento díl se mi zdál lepší než předešlé do té doby, než zjistíme, opět, že všechny zločiny, které se stanou v Ragmullinu, se osobně týkají jedné z hlavních postav. Pak je to dost chaotické a nevěrohodné a všechno souvisí se vším. Hlavní hrdinka je jako klon Kim Angely Marsons, trochu šmrnclá Malin Forsovou. Ale musím říct, že se to četlo dobře, další díl již mám připraven.

08.09.2021 3 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Oddychová, trochu naivní a místy i vtipná detektivka. Žádné potoky krve, hromady nebožtíků, ani žádné napětí. Jednoduché pátrání penzionovaného detektiva a jeho ženy, všechny postavy jsou velmi černobílé. Přímé dialogy hlavních hrdinů takové archaické, jak ze starých románů a dost mi vadilo jejich oslovování se, snad v každé druhé větě lásko, drahý, miláčku, drahoušku apod.

07.09.2021 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tak tohohle fešáka si dávám do oblíbených a těším se na jeho další knihy. Ani třetí díl série neztratil originalitu, četla jsem bez dechu, moc jsem chtěla vědět, jak to vlastně bylo, ale zároveň ať to ještě nekončí. Konec malinko chaos, měla jsem problém s tím, kdo je "hodný a kdo zlý" a trochu otázek mi ještě zbylo, ale i tak mě to moc bavilo a jen lituji, že nejsou další díly. Doporučuji číst sérii popořadě a nejednou, jinak to nebude ono.

05.09.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Teda pane spisovateli! Děj knihy ubíhá jak splašený, mrtvoly se kupí, napětím ani nedýchám a náhle ,,pokračování příště''. Ještěže mám další díl, jinak bych se picla.

03.09.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byla pekelná jízda. Velmi dobrá, napínavá a docela originální detektivka. Sympatický vyšetřovatel i celý tým. Hned jdu na další díl.

01.09.2021 5 z 5

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Celkem dobrá, avšak zdlouhavě plynoucí detektivka. Občas jsem přeskakovala, ale i přesto jsem podle dvou indicií odhadla vraha, i když jsem doufala, že nemám pravdu. Dobře vykreslené postavy hlavních hrdinů.

22.08.2021 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Tak to byla parádní jízda. Ode všeho něco - detektivka, napínavý thriller, trochu vztahů a navrch špetka duchařiny. Začátek pozvolný, ale na konci nešlo knihu odložit.

19.08.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavý, originální román. Audiokniha ve skvělém podání Zuzany Kajnarové. Z popisu totalitního režimu mě dost mrazilo. Zní to jako scifi, ale když někdy čte člověk zprávy ze světa, tak nevím, nevím.

18.08.2021 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Od knihy jsem moc nečekala, líbila se mi obálka, ale byla jsem celkem mile překvapena. Kdyby jen hrdinka tolik nefňukala a nehloubala. Konec trochu ukecaný, ale hodně dobrá poslední kapitola.

15.08.2021 3 z 5

Svíčka za mrtvého Svíčka za mrtvého Ann Granger

Pohodová, jednodušší detektivka, dobrá oddechovka.

12.08.2021 3 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Knihy od mého oblíbence Petera Maye nezklamou. Napínavá detektivka, spíše thriller ze slunného Španělska. Sympatický hlavní hrdina, krásně vykreslené prostředí.

01.08.2021 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Další povedená detektivka. Tentokrát sledujeme hned tři linie, hlavní z historií opředeného Quebec City. Pro mne netušená a zajímavá historická i současná fakta. Jen těch pocitů viny je trochu moc.

30.07.2021 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Moje druhá kniha ze série a naprostá spokojenost. Klasická, pomalá detektivka s mnoha podezřelými. Neodehrává se sice v oblíbeném Three Pines, ale autorka nás opět zavádí na kouzelné mīsto, kde bych určitě chtěla strávit dovolenou. A s plnou penzí!

23.07.2021 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Tak tohle byla ta pravá kniha po několika krvavých thrillerech. Pomalá, jednoduchá, sympatický hrdina, trochu překombinovaný způsob vraždy. Ještě víc než příběh se mi líbilo prostředí, ve kterém se odehrává. Kouzelná, malebná vesnička, která ani není na mapě, s jejími pitoreskními obyvateli, kteří jsou vykresleni trochu černobíle, ale vůbec mi to nevadilo. A co teprve to jídlo! Hned bych se tam, navzdory té zimě, vypravila.

21.07.2021 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Po předchozím, ne zrovna povedeném dílu, je Kim zpět v plné parádě. Čtivé, napínavé, neodložitelné, pachatele jsem netipla ani náhodou. Má předchozí kniha byla od Lindy Castillo, Kim a Kate by mohly být sestry - tvrdé, nesmlouvavé, spravedlivé, riskující a nesmrtelné policistky.

18.07.2021 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Velmi dobrá detektivka, tentokrát trochu jiná, spíše thriller. Jsem zvědavá, jestli v některém z dalších dílů Kate vyřeší případ, aniž by dostala nabančíno a unikla smrti jen o chlup. Dám si trochu oddych, a pak se k sérii ráda vrátím.

16.07.2021 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Nadprůměrná, neodložitelná detektivka. Ti Amišové nejsou zas tak moc bohabojní, vraždí se o stošest, konce série se jich mnoho nedožije. V závěru se mi chtělo zavolat na Kate jako dítěti v divadle "Nelez tam sama, dostaneš zas nabančíno!" Ale neposlechla! Knihu jsem četla teď po řádění tornáda na Moravě, tak mě z toho trochu mrazilo.

11.07.2021 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Návyková série. Opět podle stejného scénáře, ale tak čtivé a napínavé, že nelze odložit. A chtěla bych mít stovku za každý Katein výrok " nic mi není"!

10.07.2021 5 z 5