janastok janastok komentáře u knih

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Celkem dobré zakončení (?) série. Velmi čtivé, napínavé. I přes pár neuvěřitelných náhod a konce ve stylu " všichni máme kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru", mě kniha bavila. Ale mezi námi, to čtení lidí se Jude zas tak moc nedaří, že!

23.03.2021 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Stále čtivá, lehce nadprůměrná detektivka. Ale namlsaná prvním dílem cítím lehké zklamání. Originalita první knihy se kamsi vytratila a zbyla jen hromada mrtvých zabitých bizarními způsoby bez zjevného motivu. Ale i tak jdu do dalšího dílu.

14.03.2021 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Dost dobrá detektivka. Po dlouhé době sympatická hrdinka, žádná feministka, která chce přečůrat všechny mužské v okolí. Je jí naděleno pořádné trauma, které asi nesmí v žádné knize chybět, ale je originální a neotřelé. Je zde pár klišé, ale kniha mě bavila a určitě jdu do dalšího dílu.

08.03.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha má výborné hodnocení, ale za mě zklamání. Je plná neskutečně ohraných klišé. Osamělá hrdinka s traumatickým dětstvím, stále se nípající ve vztazích, sama proti všem, nakope zadky padouchům i mužským kolegům, trochu sterilního sexu, pachatel je jasný už v půli knihy a ten ukecaný, nepravděpodobný konec to dodělal.

25.02.2021 2 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělá kniha! Když jsem zjistila, že není ze série s mým oblíbencem Josephem, tak se mi do ní ani moc nechtělo, ale je ještě lepší. Zajímavé, neotřelé téma, hlavní hrdina sympaťák a dívka s tajemstvím, které slibuje další díly. Bravo!

18.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Mám ráda knihy tohoto autora, jen mám pocit, že sice vyměnil hlavní hrdinku, ale příběh je stále stejný. Kniha se čte dobře, děj odsýpá, na konci se ale postavy začnou chovat dost nelogicky, samé ježdění sem a tam, bez plánu a nápadu. Nejlepší postava jednoznačně Magdalena.

07.02.2021 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Uf, to byla jízda! Můj milovaný Hunter je zpět a v plné parádě. Opět velmi brutální, napínavé, infarktový závěr, nedá se odtrhnout. Posledních pár kapitol jsem ani nedýchala a přemýšlela, jak se z toho ten filuta zase dostane. A trochu nevěrohodnosti a podobnost s předchozími knihami promíjím, jen když budou další díly. Je mi líto, pane Cartere, že vás potkala v osobním životě taková tragédie, my fanouškové jsme s vámi.

03.02.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Další skvělý díl detektivní série se sympatickým hrdinou. Hodně podobné dílu prvnīmu, včetně flashbacků a internetových ohlasů. Mnoho zvratů a překvapivý konec ( ale už jsem Vás skoro prokoukla, paní spisovatelko!).

29.01.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Dobrá detektivka, poctivé pátrání, žádné hektolitry krve. Hlavní hrdina sympaťák. Jen se mi ze začátku pletla jména postav. A i když vím, že v knihách této autorky není nic tak, jak to vypadá, konec jsem si netipla ani náhodou.

26.01.2021 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Po všech těch severských krvácích příjemná, líně se vlekoucí detektivka (nebo spíš sonda do života jedné rodiny). A i když je závěr předvídatelný a dost překombinovaný, tak mě kniha bavila.

09.01.2021 4 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Když jsem zjistila, že kniha není z mé oblíbené série s Jackem C., chtěla jsem ji odložit. Ale zjistila jsem, že nemůžu přestat číst, příběh mě zcela pohltil. Dlouho ve mě dozníval. Trochu jsem se styděla, že jsem o událostech v Nankingu nikdy neslyšela a musela jsem si otevřít strýčka Googla.

16.12.2020 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Dobré pokračování série, místy trochu přitažené za vlasy, Risk se nám stává nesmrtelným, ale velmi napínavé a chytlavé. Několik dějových linek, nejvíc se mi líbila ta s Dunjou. Po poděkování je ještě kousek příběhu, který slibuje pokračování,snad přijde brzo.

10.12.2020 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Kniha chytne a nepustí, čtivá a napínavá. Několik dějových linek, některé dobré, jiné méně a jedna zcela zbytečná ( avšak velmi moderní). Vadily mi dvě věci. Fabian, ač hrdina, který lecos vydrží a padouši se ho bojí, je doma pěkný bačkora, se kterým hlavně děti neskutečně cvičí.
A potom, jestli jste na tom jako já, která při zakoupení nového dílu série utíká do lékárny pro ginko bilobu, jelikož si nic nepamatuje, připravte si rovnou další díl, neboť nic není dořešeno. Kdybych jej neměla, asi bych vzteky mrskla s knihou o zeď, a protože čtu ve čtečce, tak bych měla utrum.

05.12.2020 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Hurá, Joona je zpět a v plné parádě. Nevadí mi kýble krve, Joonova nesmrtelnosti i to, že jsem pachatele uhádla, jen když budou další díly a Jurek již nevstane z mrtvých. Od knihy se nedá odtrhnout, velmi napínavé a čtivé a závěr skvělý.

28.11.2020 5 z 5

Krysař Krysař Ridley Pearson

Opět velmi dobrá detektivka. Poctivé pátrání, žádné potoky krve, napětí. Na konci trochu chaotické, ale nešlo se odtrhnout.

23.11.2020 4 z 5

Dobrodinec Dobrodinec Ridley Pearson

Velmi dobrá detektivka, i přesto, že toto téma je už tisíckrát omleté. V kråtkých kapitolách se střídá vyprávění z pohledu detektivů i zločinců. A konec je přímo infarktový.

06.11.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Spíš než detektivka psychologický román. Příběh zoufalého otce hledající svou nezvěstnou dceru a mladé sociálně znevýhodněné dívky, jejichž cesty se tragicky protnou. Krásný popis švédského severu, i když stále svítí slunce, tak velmi ponurého. Protože jsem poslouchala audioknihu, hvězdu navíc si zaslouží nádherný přednes Jana Vondráčka ( vůbec jsem netušila, že má tak podmanivý hlas) a jako vždy výborné Jitky Ježkové.

30.10.2020 4 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Ridley Pearson

Překvapivě dobrá detektivka. Hlavní hrdina sympaťák, kromě vředů a krize v manželství žádní kostlivci ve skříni. A i když jsem vraha tipla, ten konec ( vlastně dva konce) mě naprosto dostaly. Parádní jízda, hned jdu na druhý díl.

23.09.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Proč moje oblíbená autorka opustila sérii, která funguje a která mě moc baví? Tento příběh se tváří jako detektivka, ale v průběhu se změní v hodně za vlasy přitaženou duchařinu. Několikrát jsem chtěla odložit a konec to jen potvrdil.

20.09.2020 2 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Po několika napínácích, které jsem v poslední době četla, docela příjemná, poklidná, líně se vlekoucí detektivka. Krásný popis ostrova, o kterém málokdo slyšel.

13.09.2020 3 z 5