janastok janastok komentáře u knih

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Mám ráda tuto sérii, ale tento díl je dost nevěrohodný. Vyšetřovatelé i gangsteři courající se přes půl evropy sem a tam, absurdní zážitky v Rumunsku a navrch Abbasova křížová výprava to už je trochu moc. A staré dobré klišé s utečeneckou krizí navrch. Líbilo se mi několik dějových linek, které se nakonec spojí.

19.04.2020 3 z 5

Tretí hlas Tretí hlas Rolf Börjlind

Mám ráda tuhle partičku vyšetřovatelů, kniha má spád. Trochu moc náhod, ale zase to do sebe krásně zapadlo.

18.04.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Dobré jako vždy, zajímavé téma. Za konec paní spisovatelce klobouk dolů za odvahu, to je prostě život. Narozdíl od jiných detektivek, kde jsou hrdinové nesmrtelní, postřeleni, mučeni, v kómatu nebo je někdo v poslední vteřině zachrání a všechno přežijí. Těším se na další díl.

08.04.2020 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Opět velmi dobré a závěr zneklidňující a slibný. Sebastian je jako francouzský buldoček - tak ošklivý, až je hezký. Je to sobecký, sebestředný, prolhaný, manipulativní děvkař, a přesto mu fandím. Jen doufám, že na další díl nebudu čekat tak dlouho.

29.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem dlouho odkládala, navzdory dobrému hodnocení, protože ráda u knih relaxuji a odpočívám a věděla jsem, že u tohoto tématu to půjde těžko. Chyba, kniha je skvěle promyšlená, dobře se čte, příjemné prolínání času a závěrečné Hanino přiznání ( nebo odhalení souvislosti) je třešinka na dortu.

16.03.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak svižné a napínavé. ALE kam se podělo mé milované oddělení Q? A hvězdu dolů za to, že Asad celou knihu probrečel!

11.03.2020 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Stejné jako první díl. A když píšu stejné, myslím to doslova. Stejné kulisy, podobně ožehavé a moderní téma, stejný způsob vyšetřování a opomíjené stopy a stejné nelogičnosti SPOILER - ( proč když jedna z postav uteče, tak jde za vyšetřovatelkou s žádostí o pomoc s útěkem a pak se dobrovolně vrátí?!). Jen vyměníme chlapce za dívky a je tu nový příběh. Musím však říct, že se to četlo dobře.

25.02.2020 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Brada mi teda nespadla ani náhodou, ale na prvotinu slušná detektivka. Zajímavé a poměrně aktuální téma. Jen hlavní hrdinka mi příliš nesedla. Samé klišé - přízraky z minulosti, nefunkční rodina, alkohol, prášky, nejasný vztah s kolegou, špatný šéf, spory o kompetence, zbytečný pocit viny a na závěr ohrožení životů a záchrana v poslední chvíli. Snad se to v druhém díle zlepší.

18.02.2020 3 z 5

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Dobrá oddychová detektivka. Hlavní detektiv bez vnitřních démonů a obtíží ( kromě nezvládnuté výchovy syna), na rozdíl od jiných knih v závěru bez ohrožení života, únosů či jiných protivenství od geniálních pachatelů.

09.02.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Moc jsem se na knihu těšila, ale nějak jsem se nemohla prokousat. Nevím proč, snad že druhá dějová linka nebyla tak zajímavá, až na to krvavé finále. Přesto se těším na další díly a na sympatickou dvojici vyšetřovatelů.

06.02.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Zdá se, že autor po vzoru severských spisovatelů přitvrdil. Příběh je trochu nevěrohodný a překombinovaný,
ale čte se dobře. Hlavní hrdinka sympatická, žádná nesmrtelná superžena. Ohledně toho alkoholu se trochu bojím, aby to nedopadlo jako u jiných mých oblíbených hrdinů ze severských detektivek, kdy občas přestávám sledovat příběh a jen se modlím, aby zase nezačali chlastat.

14.01.2020 3 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Již trochu překombinované, nicméně napínavé a velmi čtivé. Trochu mě zarazil sériový vrah propuštěný za dobré chování a vadilo mě nelogické chování Rachel. Ale těším se na další díly, jak autor slibuje v poznámce.

04.01.2020 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Velmi dobré, ještě lepší než první díl.

04.01.2020 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Velmi dobrý první díl série. Napínavé, sympatická hrdinka.

04.01.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělé jako vždy, dobrý příběh, napětí. H.H. je jeden z mých oblíbenců, kterým odpustím vše, jen když budou další příběhy.

20.11.2019 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Tento díl mi přišel lepší a zajímavější než první. Stále vidím velkou podobnost s knihami A. Marsons a hrdinové se z různých důvodů příliš zaobírají pocity viny, ale jinak poctivá detektivka a překvapivé rozuzlení.

29.10.2019 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kdybych tuto knihu četla dříve než knihy Angely Marsons, byla bych nadšená. Ale zdá se mi, že je zde velká inspirace a podobnost. Stejně zarputilá hrdinka, stejné trauma z dětství s pocitem viny, stejné složení kolegů. A ten pachatel - jaké klišé. Nicméně musím připustit, že kniha je velmi povedená, čtivá a napínavá. Tak jdu do druhého dílu.

20.10.2019 3 z 5

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Dobrý díl, zajímavé téma. Motiv jsem z několika náznaků uhodla, pachatele nikoli. Malin si hrozně protiřečí, vadí jí nezájem a špatná péče o nemohoucí, ale bratra navštíví jen 3x za rok?! A stále řeší jen pití, což se jí v dalších dílech jistě povede.

05.10.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kdyby byl v knize jiný hlavní hrdina, asi bych trochu kritizovala rozvláčnost příběhu a na detektivku přílišné nípání se ve vztazích. Ale pro Cormorana mám velikou slabost. Ten i kdyby vyšetřoval krádež kostiček z mateřské školky, tak bych mu to žrala. Skvělé, prosím brzy další díl.

24.09.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Podle mě lepší než předchozí díly. Genialita pachatele trochu moc, ale to nic neubírá na napínavosti a čtivosti knihy. Být autorem, již bych opustila Fabiana a jeho rodinu, zdá se mi, že jsou už úplně vytěženi. Zajímavější jsou Dunja nebo Malin. Ale podle závěru knihy se máme v dalším díle nač těšit.

17.09.2019 4 z 5