janastok janastok komentáře u knih

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

Opět dobrý příběh ze série. Mnohem lepší než Vůně ďábla, kterou jsem omylem přečetla dříve. Jen ta alkoholová linka! Malin buď chlastá první ligu nebo nepije vůbec, ale neustále alkohol řeší. Podle mě to příběhu škodí.

26.08.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět skvělé. Sice jsem nejdřív četla 7.díl, takže jsem trochu věděla, ale vůbec to neubralo nic ze čtivosti a napínavosti knihy.

22.08.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další dobrý díl. Poctivé policejní pátrání. Krátké, zprvu zdánlivě nesouvisející kapitoly, do sebe skvěle zapadnou. Hlavní hrdinka sympatická, trochu nesmrtelná, ale to je dobře, protože s ní chci ještě více knížek.

09.08.2019 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Knihu jsem si pořídila na základě zdejšího hodnocenī, ale musím říci, že stejné nadšení nesdílím. Je velmi čtivá, ale trýznění obětí je samoúčelné, padouch má snad všechny úchylky co existují a konec jak opsaný z Psycha. Ale hlavně ten hlavní hrdina! Snad telepatickými schopnostmi nadaný, sebestředný a arogantní vševěd. Stačí mu se zamyslet a už ví věk, výšku, myšlenky pachatele, snad i to, co měl k večeři. " Jak to víš? Vím to, prostě to vím! " A jak vyřešil jiný případ podle fotky i s ukrytou vražednou zbraní, to už byl vrchol. Ale s Evou se sekl, kdežto já ne. Ha, ty chytrolíne jeden! Další knihu s tímto hrdinou už nedám.

31.07.2019 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Uf, tak tohle byla parádní jízda. V poslední době jsou severská krimi jedno jak druhé, ale toto se mi líbilo. Trochu ve stylu Nesbova Sněhuláka. Napínavé, zajímavě použitý přítomný čas a jen příjmení hlavních hrdinů, perfektní konec. S tipem na vraha jsem byla tentokrát úplně vedle. Dávám si pana S do svých oblíbenců a doufám, že bude v psaní pokračovat.

20.07.2019 5 z 5

Dům na prodej Dům na prodej Sofie Sarenbrant

Tato kniha se mi líbila o něco víc, než předešlé díly. Ale spíš psychologický román než detektivka. Až na ten zbrkle a rychle ustřižený konec.

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Zajímavostí této detektivky je to, že se celá odehrává během jednoho běžeckého závodu. A to je taky všechno!

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Byla jsem zvědava na tuto autorku, která se přirovnává (hlavně ona sama) k mé oblíbené Camilla Läckberg, ale ani trocha podobné čtivosti. Nesympatická, lehce natvrdlá hlavní hrdinka, vlekoucí se, místy nudné vyprávění a náhle přehnaně akční konec.

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Mám knihu již delší dobu, a když jsem zjistila, že není ze série s mým oblíbeným Josephem a navíc se chvíli odehrává ve vězení, dlouho jsem ji odkládala. Chyba, velká chyba. Dokonale promyšlená a napínavá, krátké kapitoly, zajímavé návraty do minulosti. Jednu hvězdu dolů za to, jaký je Audie nesmrtelný, čestný a spravedlivý.

19.06.2019 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Pro mě nejméně zajímavý díl série. Linie s pašeráckým bossem mě moc nebavila, přišlo mi to zdlouhavé a ukecané. Linka s pohřbenými asi měla být hlavní, zdála se mi však moc upozaděná. Bylo zde příliš politiky a všelijakých vojenských zkratek, takže jsem nevěděla, kdo je " hodný a kdo zlý". A ten motiv, to jako vážně? Hvězdu navíc za napínavý konec. Doufám, že příští díl se zas vyšvihne na špičku.

08.06.2019 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Knížka se dobře četla, měla spád, krátké kapitoly, flasbacky. Ale musím říct, že jsem od mé oblíbené autorky, které se říká švédská Agatha Christie, čekala něco jiného. Detektivka ani náhodou, spíše psychologický román. Zdá se mi, že autorka poslední dobou píše na objednávku. V minulé knize ( Čarodějnice) zlí rasističtí Švédi, hodní pracovití imigranti, šikana. Tato kniha jak pro členky moderních feministických hnutí. Chlapi jsou zde vykresleni jako naprostí hlupáci, násilníci nebo sexuální otroci. Ničeho neštítí se hrdinka si nechá od manžela osm let dupat po hlavě, pak zjistí, že je to parchant, zhubne, nechá si udělat umělá prsa a ve jménu " všechny podvedené ženy spojte se" vyrazí na křížovou výpravu. O čem bude druhý díl si nedovedu představit.

04.06.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Ještě lepší než první díl. Sice podobný scénář - osamělý hrdina, kterému nikdo nevěří, ale už není takový nezranitelný superhero, příběh uvěřitelnější a velmi napínavý. Jen to chce vydržet pár úvodních, nezáživně vědeckých stran. A kdo se dostane dřív k tomuto dílu, tak ušetří peníze za první knihu, neboť zde je vše kompletně vyzrazeno, včetně jména vraha. Prestože jsem četla jako e-knihu, byla jsem se v obchodě pokochat obálkou - nádhera.

19.05.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavý, originální thriller. Místy nezáživné vědecké pasáže, ale hlavní hrdina je vědec, takže to sedí. Theo je sympaťák, zarputile chce prosadit svou verzi zločinu, i když mu nikdo nevěří
(policisté jsou vykresleni jako hlupáci a doplatí na to) a tolikrát dostane nabančíno. Vše si musí udělat sám, přes objevení mrtvol až k zneškodnění zločince. Hvězdu dolů za uspěchaná krvavá jatka na konci. A musela jsem se smát tomu " bum, bum,bum,prásk,prásk,prásk".

17.05.2019 4 z 5

Modrý motýl Modrý motýl Camilla Grebe

Překvapivě dobrá kniha. Vyprávění třemi vypravěči, návraty do minulosti, dobře vykreslené postavy, příběh lásky, která má překvapivé vysvětlení a navrch vražda. Co víc si přát.

10.05.2019 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Krimithriller ani náhodou, spíše psychosonda do života jedné švédské rodiny okořeněná zločinem. Ale moc se mi to líbilo. Příběh pomalu a nepředvídatelně plyne, vyšetřovatel sympaťák bez vnitřních démonů, žádné masakry nebo mučení. A hlavně, což je pro mě důležité, je to vtipné! V pasáži, kde Barbarotti představuje svůj zvláštní bodovací systém Boha, jsem se pochechtávala nahlas, což už se mi dlouho u knížky nestalo. Paráda.

25.04.2019 5 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Moc jsem se těšila na nového Kallentofta a jsem trochu v rozpacích. Ani nevím, jestli se mi kniha víc líbila nebo nelíbila. Mám ráda, když hrdinové detektivek mají nějaký osobní život, ale zde je to na úkor příběhu. Přistihla jsem se, že mě ani nezajímá kdo a proč vraždil, spíše jestli se sebedestruktivní Malin přestane litovat, vykřikovat do světa svá protikladná moudra a konečně přestane chlastat první ligu. Ten konec to trochu vylepšil, za něj jedna hvězda navíc.

23.04.2019 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Oblíbení hrdinové opět v akci a s plnou parádou. Čtivé, napínavé. Ale ten konec?! Měl snad už autor mozoly na prstech nebo mu došel toner? Zbrkle ukončené a motiv těžko uvěřitelný. Nicméně nezatracuji, možná už jsem příliš rozmlsaná, a na další díly se těším.

11.04.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Moc mě baví příběhy s Erikou Fosterovou. Klasický detektivní příběh. Žádné gejzíry krve, žádné mrtvoly na každém rohu a hlavně žádný nesmrtelný padouch táhnoucí se všemi díly jako červená nit. Vraha jsem sice uhádla asi v půlce knihy, ale neubralo to nic z toho, jak moc se mi kniha líbila. Už se těším na další díl, ještěže pan Bryndza píše rychle.

26.03.2019 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Knihu jsem zhltla během dvou dní, parádní jízda. Ale víc se mi líbil první díl, zde je to již hodně překombinované. Identitu padoucha jsem podle několika náznaků uhodla, divím se, že hlavní hrdina ne. A ten motiv, proč se vše dělo, mi přijde dost chabý a musím se ptát "kvůli čemu vlastně?"

21.03.2019 4 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Jiný styl než předchozí autorčiny knihy, ale velmi dobré, napínavé a dobře vystavěné. Kdo nemá rád otevřené konce, ať si rovnou připraví další díl, po půl roce už bych se asi neorientovala. Hlavní hrdina připomíná postavu ze starších detektivek, jako byli Marlowe či Lew Archer. Taky pěknej hajzlík,
příznivkyně dnes moderních proženských hnutí by ho rozcupovaly na kousky. Ale stejně mu fandím. Mám lehce ujetou teorii kdo je Lucifer, tak rychle šup do dalšího dílu.

15.03.2019 4 z 5