janastok janastok komentáře u knih

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Velmi dobrá detektivka, jako i celá série. Dvě zajímavé dějové linie a i když jsem si obě dobře tipla, tak mě kniha moc bavila a těším se na další díl. Přestože nám psycholog vysvětlil, proč je Kim neustále podrážděná, na všechny štěká a běda tomu, kdo s ní nesouhlasí, moc bych se přimlouvala, aby jí paní autorka napsala nějakýho chlapa.

08.09.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Velmi dobrá detektivka, jakož i celá série. Autorka umí, nebojí se, má prostě kou**. Hlavní hrdinové sympatičtí, i trocha vztahů ( o co že vím, jak Luc vyřeší svůj handicap!)

07.09.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Opět skvělé a napínavé. Jen mám problém s těmi geniálními, nesmrtelnými a nadpřirozenými schopnostmi nadanými padouchy, kteří se táhnou několika knihami. Doufám, že tohoto autor již usmrtí, myslím, že už je úplně vytěžen. Jinak tento díl i celá série skvělé, dík panu Carterovi za zpříjemnění letošního zvláštního léta. Jen mi někdo poraďte, CO mám teď proboha číst?!

30.08.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Malinko slabší než předchozí díly, ale stále dobrá, drsná detektivka. Ty tanečky s FBI trochu klišé. A jdeme do finále!

16.08.2020 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Dobrá kniha od mého oblíbeného autora.Spíš než detektivka je to román s lehkou krimi zápletkou, která je jasná už od začátku. Trochu upovídané a rozvláčné. Velmi krásný a podmanivý popis ostrova, hned bych se tam podívala. Chtěla jsem dát 3 hvězdy, ale protože jsem poslouchala jako audioknihu, tak jednu přidávám za fenomenální četbu mého dalšího oblíbence Jiřího Dvořáka.

04.08.2020 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět pecka. Zajímavé téma sociálních sítí, pro mnoho lidí hodno k zamyšlení. Jen na konci se mi chtělo na Huntera zavolat jako dítě v divadle " nelez tam sám, už víš, jak to dopadne!" Ale stejně to udělal, uličník.

04.08.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Stále velmi nadprůměrná detektivka. Ale četla jsem ji bezprostředně po geniální Zlobě, takže lehounké zklamání. Autor se vrátil ke své zajeté šabloně a to trýznění obětí už je trochu přes čáru ve snaze šokovat ( což se daří).

29.07.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

To byla pekelná jízda. Pan Carter změnil své schéma a dobře udělal. Napínavé, trocha retrospektivy, cliffhangery na koncích kapitol, které vás nutí číst stále dál. Jen mě trochu mrzí, že autor podlehl módním trendu (jestli byl první, tak se omlouvám) a nadělil hrdinovi trauma z minulosti, o kterém se dovídáme až v 6.díle, i když jiné špatné vzpomínky zmiňuje v každé knize. A hlavně stvořil geniálního, vševědoucího a nadpřirozenými schopnostmi nadaného superpadoucha. Ten neskutečně cvičí s hlavním detektivem i celou FBI, jejíž agenti jen bědují "krindapána". Doufám, že se padouch nestane nesmrtelným a nepotáhne se jako červená nit zbývajícími díly! Ale i tak dávám 5 hvězd, anžto tato série je moje srdcovka a dala bych 5, i kdyby Hunter vyšetřoval krádež v sámošce.

25.07.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Skvělé jako vždy. Ráda bych si již od toho adrenalinu a krutosti trochu odpočinula u jiné detektivky ( třeba prosté zastřelení či otrava by byly fajn), ale nejde to.

22.07.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět skvělé. Stala jsem se regulérní závislačkou na této sérii. Vím, že je to účelově brutální, stavba příběhů stále stejná, často překombinované, ale neskutečně mě to baví. Začínám řešit kardinální otázku: co budu proboha číst, až sérii dokončím?

15.07.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl pokračuje adrenalinovou jízdou. Tentokrát velmi brutální, ještěže nás severští autoři trochu otrkali. Nedovedu si představit, co nám pan Carter přichystal na příště!

07.07.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

"Hodně čtu, čtu rychle a moc toho nenaspím." Asi jsem se zamilovala do detektiva Huntera. Perfektní čtení.

28.06.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Říkala jsem si, co všichni s tím Carterem mají a knihu jsem odkládala. "
Chyba, velká chyba. Bylo to hódně dobré, napínavé, detektivové sympaťáci bez zbytečných vnitřních démonů. Pachatele jsem neuhádla ani náhodou. Jdu ihned do dalšího dílu.

20.06.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Dobrá detektivka, hlavní hrdina sympaťák, konec trochu nepravděpodobný, ale bavilo mě to. Hvězdu dolů za to, že nevěřím, že by se někdo zachoval tak jako Frost, musel by vědět, co bude následovat. Ale zase kdyby to neudělal, tak by nebylo o čem psát. Těším se na další díl.

03.06.2020 4 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Dobrý příběh, líbilo se mi střídání dvou hlavních vypravěček. Jen ten konec mě trochu naštval. Celou dobu pomalé napětí a pak najednou buch, buch to do nás spisovatelka nasypala. Jak kdyby jí došel papír.

28.05.2020 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Překvapivě dobrá detektivka. Příběh se poklidně vine, jakoby ovlivněn vyprahlou a horkou australskou krajinou. Dvě časové linie, do poslední chvíle není jisté, za spolu souvisí.

26.05.2020 5 z 5

Čas pro vraždu Čas pro vraždu Ann Granger

Trochu lepší než první díl, poklidná vánoční atmosféra anglického venkova, žádné velké drama. Jen hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, stále nespokojená, rýpající se ve svých citech a pocitech jak sextánka z červené knihovny.

20.05.2020 3 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Poklidná, staroanglická detektivka, žádné honičky a stříkání krve. Jen tomu něco chybí. Děj se ne a ne rozběhnout a pak je náhle konec. Hrdinka nemastná, neslaná, věčně nabručená. Zkusím ještě další díl a pak uvidím.

05.05.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tak u této knihy jsem překročila rychlostní rekord. Ne proto, že by se mi tolik líbila, ale proto, že strany s vědeckými teoriemi, moudry a vysvětlivkami, jsem prostě musela přeskočit. Opravdu číst jsem začala až v 85% knihy. Škoda, předchozí díly se mi líbily. Atraktivnosti knize také nepřidalo to, že jsem ji četla nyní, v době pandemie. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdy, ale jednu přidávám za poslední větu.

25.04.2020 3 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Odpočinková detektivka. Mám pocit, že jsem to již několikrát četla. Jak dosazené do šablony: silné hrdinky s temnými traumaty z mládí a divnými partnerskými vztahy, jeden úchylák řešící si svou třináctou komnatu, absence vyšetřování, pak náhlé prozření, ohrožení a trochu červené knihovny na závěr. Hrdinky mi k srdci nepřirostly, stálé nípání se v pocitech, řešení coby, kdyby, jestli a neustálé omluvy a pocity viny. Myslím, že se nebudu pídit po dalším dílu.

23.04.2020 2 z 5