janastok janastok komentáře u knih

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Knihu jsem zhltla během dvou dní, parádní jízda. Ale víc se mi líbil první díl, zde je to již hodně překombinované. Identitu padoucha jsem podle několika náznaků uhodla, divím se, že hlavní hrdina ne. A ten motiv, proč se vše dělo, mi přijde dost chabý a musím se ptát "kvůli čemu vlastně?"

21.03.2019 4 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Jiný styl než předchozí autorčiny knihy, ale velmi dobré, napínavé a dobře vystavěné. Kdo nemá rád otevřené konce, ať si rovnou připraví další díl, po půl roce už bych se asi neorientovala. Hlavní hrdina připomíná postavu ze starších detektivek, jako byli Marlowe či Lew Archer. Taky pěknej hajzlík,
příznivkyně dnes moderních proženských hnutí by ho rozcupovaly na kousky. Ale stejně mu fandím. Mám lehce ujetou teorii kdo je Lucifer, tak rychle šup do dalšího dílu.

15.03.2019 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Minier se touto knihou opět vrátil mezi mé oblíbence. Celý díl jsem se bála, že padouch z předchozích dílů vstane z mrtvých, zaplaťpánbůh se tak nestalo. Návrat ke klasické detektivce, příběh napínavý, velmi čtivý, jen konec trochu překombinovaný.

11.03.2019 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moje oblíbená autorka, dobře vystavěný a napínavý příběh, vše do sebe zapadá, krátké kapitoly. Jedna hvězda dolů za zbytečně přeslazený konec, jak ze hry kočovného Cimrmanova divadla, ještě že nepřišel "vichr z hor".

25.02.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Velmi napínavé a čtivé. Ale mám pocit, že severští autoři v poslední době soutěží, kdo bude mít více mrtvol zabitých co nejnechutnějšími způsoby. Škoda

18.02.2019 3 z 5