janadibelkova janadibelkova komentáře u knih

Růže na úvěr Růže na úvěr Elsa Triolet (p)

Skvělá kniha, kterou bych dnes dávala jako povinnou četbu, hlavně mladí lidé by si i díky ní mohli uvědomit, že úvěr na blbosti není cesta ke štěstí. Vřele doporučuji.

08.03.2019 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Pořád čekám na knihu, u které pochopím, proč je tenhle autor a jeho příběhy o HH tak úspěšný. Nezačetla jsem se vůbec, příběh je zbytečně dlouhý, rozuzlení přichází zvláštně, vůbec se mi kniha nelíbila.

24.02.2019 odpad!

Cézannův život Cézannův život Henri Perruchot

Velmi příjemné čtení, realita uměleckého světa je rozhodně příjemnou změnou od romantiky, hororů a vůbec některé komerce, která nás v knihkupectví obklopuje. Ráda jsem vnímala i pasáže o dalších slavných: Zollovi, různých malířích, opravdu moc fajn čtení na zimní večery.

05.02.2019 5 z 5

Šok Šok Robin Cook

Blbost, to je to jediné a nejvýstižnější slovo, které mě k téhle knize napadá. Ani se mi nechce víc komentovat.

01.01.2019 odpad!

Občas se stane, že budete přemýšlet o souvislostech, když jsem pár dní neměla čas na čtení, nebyla jsem si někdy jistá, jestli si příběh pamatuju správně...ale je skvělý, čtivý opravdu klobouk dolů nad autorovo fantazií...jestli máte čas, vyberte si tuhle knihu jako Vaše další čtení, nebudete litovat.

16.12.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale i tak mě kniha úplně nepřesvědčila..četla jsem tak nějak ze zvědavosti a určitě se k ní vracet nebudu, ale pokud máte rádi příběhy o vztazích, plné napětí a zvratů, bude se Vám líbit. A budete překvapeni, jak si jednotlivé postavy získají Vaše sympatie a během chvíle je nesnášíte a sympatie jsou jinde..takové přesýpací hodiny v lítosti, podezírání..je to vlastně zajímavé..

29.09.2018 4 z 5

Azurová step Azurová step Michail Alexandrovič Šolochov

Možná je to tím jazykem, kterým je kniha napsaná, ale četla se mi špatně..brutální příběhy mi připadaly jeden jako druhý..

25.08.2018 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dlouho jsem se pro tohoto autora rozhodovala, ale teď vůbec nelituji, že mám jeho knihy v knihovně..možná je Netopýr občas zvláštní a někdy se trochu ztratíte, ale skvěle vystihuje hlavní postavu, jeho alkoholismus a musím uznat, že se kniha čte sama, je výborně napsaná. Už teď vím, že budu číst další.

21.08.2018 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nemám vůbec ráda fantazy, scifi, nic podobného, ale tohle čtení bylo kouzelné, strhující, čtivé a rozhodně k zamyšlení nad spoustou věcí, vztahů, iluzí...

08.08.2018 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Je fakt, že jsou okamžiky, kdy si u téhle knihy řeknete, že tohle už je trochu moc, ale na druhou stranu čtete jedním dechem, protože Musso je skvělý vypravěč a jeho knihy se čtou samy. Pro mě zatím bezkonkurenční zůstává jeho dílko Budeš tam? Ale ráda doporučuji i Noc v Central Parku. Hodně lidí tady kritizuje konec a mě se zrovna líbil, naprosto originální..

24.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelné, krásně, čtivě napsané dílo, které mohu jen doporučit...jsem moc ráda, že jsem opět narazila na skvělou českou autorku.

19.07.2018 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Ono by se to i dalo číst, Joy Fieldingová umí psát, ale ten konec? Kdybych ji neznala jako skvělou autorku, už bych si její knihu nekoupila, ale pořád věřím, že ta další bude stát za to.

05.07.2018 2 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Skvělé, krásné, drsné, dojemné a hlavně neuvěřitelné, že někdy lidi takhle ublížili lidem..četla jsem podruhé a určitě ne naposledy.

15.06.2018 5 z 5

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Příjemné čtení, které nezklame, ale ani nijak zvlášť neohromí..každopádně fajn dárek pro kohokoli, kdo rád čte. Mohu jen doporučit.

28.05.2018 5 z 5

Matky, upracovaní andělé Matky, upracovaní andělé Milena Tomešová

Překvapilo mě, že tahle kniha měla tak nízké hodnocení, protože čtení je to velmi pěkné..citlivě napsané příběhy, které mohly být mnohdy určitě i pravdivé, chytnou za srdce nejen ženské čtenáře...doporučuji, zvlášť, jestli máte děti.

03.05.2018 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Čtení, u kterého se mi udělalo skoro špatně, možná proto, že mám tři děti..každopádně jsem ráda, že jsem si pana Čapka přečetla a rozhodně si brzy přečtu další jeho dílo. Přemýšlím, jak může muž tak skvěle popsat pocity matky, zvlášť na začátku dramatu, je to prostě hluboké, skvělé čtení.

09.04.2018 5 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

John Irving si zaslouží pozornost každého čtenáře..Rok vdovou je opět brilantně napsaná, krásně promyšlená kniha..mě osobně se snad líbila nejvíc z Irvingových děl, zatím..vřele doporučuji třeba i jako dárek nejlepší kamarádce. :-)

02.04.2018 5 z 5

Deset dětí paní Ming Deset dětí paní Ming Éric-Emmanuel Schmitt

Zajímavé, i když krátké čtení, které vás aspoň na chvíli přiměje pozastavit se nad podivnou politikou jednoho dítěte..je to opravdu jediné správné řešení?

02.04.2018 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Příjemné, veselé, rychlé čtení, ke kterému se zase někdy v budoucnu rádi vrátíte.

10.02.2018 4 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Halina nezklame, když nemáte chuť na klasiku, ale chcete si dopřát trochu té naší ženské reality, přečtěte si tuto skvělou autorku.

27.01.2018 5 z 5