janadibelkova janadibelkova komentáře u knih

Na svém Na svém Eliška Krásnohorská

Příjemné čtení pro každou generaci, je vidět, že rodinné starosti a rozum dospívajících a dospělých bude dozrávat v každém století stejně :)

06.03.2020 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nějak jsem se nemohla začíst, i když některé části vtahnou, jako celek mě tahle kniha nebavila, mnoho postav, někdy úplně zmatený děj...

15.02.2020 1 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Musso je skvělý spisovatel, který umí propojit zdánlivě nepropojitelné. To vše napíše tak, že prostě nepřestanete číst. Výjimkou není ani tato skvělá kniha, drsný, přitom i jemný příběh s úžasným koncem. Přečtete ji jedním dechem..

06.01.2020 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Jako vždy vyvolává pan Šabach pocit nostalgie, naštvání, lítost a snad i dobrý pocit z toho, že dnes se nám opravdu žije lépe..tohle on prostě umí skvěle..

15.12.2019 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Kdyby nebyly ve vydání chyby, řeknu, dokonalá kniha..opravdu doporučuji všem, skvělý dárek pro jakoukoli kamarádku, sestru, mamku, která ráda čte.

30.11.2019 5 z 5

Sestřenice Běta / Bratranec Pons Sestřenice Běta / Bratranec Pons Honoré de Balzac

Setřenice Běta se určitě četla líp, ale u obou částí se vlastně zamyslíte nad tím, že i dříve se žilo těžce a nejen dnešní doba je plná ziskuchtivých lidí bez morálky..tak si přestaňme stěžovat a žijme v klidu a pohodě, když si to dnes můžeme dovolit.

12.11.2019 3 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Neuvěřitelné....to je slovo, které mě napadlo po dočtení téhle knihy. Velmi nepříjemné jsou chyby v textu, ať se editoři chytí za nos, ale co ubírá knize na kvalitě ještě víc je asi to, že zhruba v polovině čtení přestanete vnímat, co vlastně která sestra zažila a vše se slije v jednu osobu. To mi během čtení bylo určitě líto..a ono Vám vlastně bude líto vše, co se tam děje..

16.10.2019 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Myslím, že cokoli od paní Mornštajnové je fajn si přečíst. Určitě nesahnete vedle...až mi při dočítání téhle knihy bylo líto, že nevím víc o svých předcích, jejich pocitech, láskách a trápeních...užijte si tuhle knížku, stojí za to.

12.09.2019 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Lotta Lundberg

Vlastně bych četla pořád dál, zamyslíte se, budete překvapeni, jak lidé museli žít a že to vůbec není tak dávno, určitě tahle kniha za pozornost stojí..

10.08.2019 5 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Skvěle napsaná kniha, výborný příběh, šokující i když ne nereálný konec. Tahle kniha má vše, co má mít, budete chtít číst dál, ale najednou nebude co..Děkuji za perfektní zážitek a vřele doporučuji všem. Nevadí, jestli Vás nebaví právní prostředí, tohle se totiž může dotknout každého z nás..

27.07.2019 5 z 5

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

Kniha je skvělá, čtivá, opravdu k přečtení jedním dechem..nejlepší je na ní ale to, že si uvědomíte, že soudruzi a soudružky měli úplně stejné problémy jako dnes my. Zařadila bych ji do povinné četby, stejně jako např. Paní Bovaryová je totiž nenásilnou poučkou do života, nad níž je fajn se zamyslet. Ono to tak prostě bylo, je a bude...

16.07.2019 5 z 5

Nikdy nelži Nikdy nelži Hallie Ephron

Velmi dobře napsaný příběh. Podruhé bych jej sice nečetla, ale když nemáte po čem jiném sáhnout, doporučuji. Prožijete napětí, strach o těhotnou ženu a rozhodně dočtete do konce, ten vás jistě bude zajímat a vlastně se povedl. Přeji příjemné čtení.

06.07.2019 4 z 5

Ďábel v těle Ďábel v těle Raymond Radiguet

Velmi příjemné čtení, nadčasové a neuvěřitelně zarážející, že jej napsal tak mladý autor. Doporučuji jako únik od komerčních titulů současných autorů.

16.06.2019 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Asi se mi nechce ani komentovat, co jsem právě dočetla. Jazyk, kterým je kniha psaná je divný, jednoduchý, nečtivý...hlavní záporačka Alice se hodně nepovedla a k ostatnímu se vyjadřovat nebudu, k ději o ničem bych se vůbec nevracela. Sáhněte po jiné knize, mrzet vás to nebude.

13.06.2019 odpad!

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Trochu mě mrzí, že tady má kniha horší ohodnocení, měla by tady mít 100%..vždyť se v ní najdeme úplně všichni. S nadcházejícím létem vřele doporučuji přibalit Nejlepší víkend do kufru na dovolenou. Zasmějete se, možná trochu popláčete, ale budete se skvěle bavit čtením, které snad musí být blízké každému, kdo žije běžný rodinný a pracovní život. A že to někdy bývá sranda :)

29.05.2019 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Na tuhle knihu musíte mít čas i myšlenky..někdy jsem se trochu ztratila v tom, co se děje, někdy jsem zase přemýšlela, kdo je kdo, ale jako klasické čtení je to velmi příjemný zážitek, nijak strhující, naopak relativně klidný příběh, který je svým způsobem určitě nadčasový.

09.05.2019 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tedy jak nemám ráda fantasy knihy, tak tahle mě dostala..četla se sama, skvěle napsaný příběh, jemný, veselý, neobvyklý, velmi ráda se začtu do dalších dvou a vřele doporučuji všem.

08.04.2019 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Co na tohle napsat..zvláštní děj, absolutní sci-fi v podobě svalnatého empatického romantika, velmi skromná slovní zásoba..ale jako hoooodně oddychová záležitost jednou za deset let se to vydržet dalo. Je mi líto, ale tuhle autorku už vyhledávat nebudu.

29.03.2019 2 z 5

Ulice Gît-le-coeur Ulice Gît-le-coeur Vítězslav Nezval

Je velmi příjemné číst myšlenky, pocity, zážitky někoho, o kom slýcháme od základní školy..a co se mi líbilo ještě víc byla setkání s dalšími osobnostmi světové kultury, ať už to byl Dalí nebo Toyen...vezměte tuto tenkou knihu, posaďte se do kavárny a bude vám fajn.

24.03.2019 3 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Jednoduchý, lidský příběh, který může prožít každý z nás. Proč ne? Proč si nepřečíst knihu bez napětí, děsů, agresivity..velmi ráda si podobný typ knihy zase přečtu, na nic si nehraje a je velmi příjemné s ní trávit volný čas.

18.03.2019 5 z 5