Deset dětí paní Ming

Deset dětí paní Ming https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309301/bmid_deset-deti-pani-ming-65429b2b4d66c.png 4 144 42

Paní Ming neustále mluví o svých deseti dětech, které žijí na různých místech rozsáhlého území Číny. Je to možné v zemi, kde je povoleno mít pouze jedno dítě? Obešla nějak zákon? Vymýšlí si nebo je snad šílená? A co když se nejedná o imaginární potomky? Co když doopravdy existují? Jaké tajemství skrývá nenápadná a tichá paní Ming?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Dix enfants que madame Ming n'a jamais eus , 2012

drakamena
28.11.2023 3 z 5

Hezká útlá knížečka. Rozhovory hlavního hrdiny s paní Ming byly velmi zajímavé. Ale nejsem si jistá, jestli jsem byla přímo spokojená s rozřešením záhady deseti dětí paní Ming. Bylo to takové... hm. Já opravdu nevím. Prostě to na mě neudělalo takový dojem, jak jsem doufala.

jaryn
05.08.2023 3 z 5

Téměř až do konce to bylo fajn, možná pro očekávání onoho konce, který jsem si tajně přál 1) jednoduchý a 2) překvapující. Ani jedno se nekonalo. Sraz "sourozenců" v závěru už byla dokonalá fraška.

Makrela Liška
02.09.2021 3 z 5

Je libo deset deka Konfucia? Schmittovo téma má dobrý potenciál, nicméně jsem měla pocit, jako by mi ho v příběhu nasekal řeznickou sekyrou a zabalil do včerejšího Blesku.

deirdre
09.08.2020 3 z 5

Knižku som dostala do daru, potešila som sa, že sa mi hodí do výzvy. Taká celkom dobrá jednohubka, ktorú som prečítala za sparného odpoludnia pri káve a cigarete. Príbeh samotný aj myšlienka zaujímavá, ale neskutočne ma otravovali tie múdra, miestami pôsobiace ako päsť na oko. Ešteže to bolo také krátke.

Kesi85
04.03.2020 1 z 5

“Moudrost spočívá v neviditelnu, které se jeví věčné skrze své nekonečné proměny, zatímco hornina se drolí”. Chápete to? Já ne. Jestli tato kniha ma hlubší smysl, unikl mi. Je mi líto.

Madluska
17.01.2020 4 z 5

Na Schmitta trochu zklamání. Četlo se to hezky, skoro samo, párkrát jsem měla chuť dojít si pro tužku a nějaké to čínské moudro si poznamenat (navzdory současné politice), ale přece jen mám tentokrát nějaké výhrady. I přes kratičký rozsah mi knížka občas připadala zbytečně rozvláčná, možná mohlo být těch dětí míň. Ale konec zase klasicky přináší jemnějším povahám dávku zadostiučinění, nebo možná i dojetí.
P.S. Když u nás návštěva viděla obálku, ptala se, jestli plánujeme stejný počet. :-)

bookemma
02.03.2019 4 z 5

Čína je spíše tajemství než země.

Tento Schmitt mě bavil, snad o to více, že studuji sinologii, nicméně, něco je tam jinak, a ano...je to milé, je to pěkné, ale je to Čína a možná proto, nebo možná kvůli tomu, že jsem čekala něco trochu jiného, to nebylo úplně ono. Prostě jedna hvězda plave v prostoru.

TomTomis
27.02.2019 4 z 5

Tato kniha je krátká, zajímavá. Vhled do čínské mentality, přičichnutí ke konfuciánství. Na malém rozsahu krátký příběh o osudu jedné osoby. Autor nepíše žádné veleknihy počtem stránek, ale někdy mi přijde , že méně je více. V tom, co jsem od něj přečetl, se mi to aspoň tak jeví. (S ohledem na výzvu- text končí na straně 87:-))

gersie
17.02.2019 5 z 5

Jednoduché a milé vyprávění o paní Ming , kterak se vypořádala po svém s nelehkým údělem dítěte z intelektuálské rodiny žijící v Číně za doby kulturní revoluce.
Autor zde vkládá toaletářce do úst věty známého myslitele Konfůcia a nechává ji vyprávět příběhy svých desíti dětí. Naštěstí to provedl citlivě a šikovně , takže to působí mile a přirozeně, což považuji za opravdovou šikovnost a získalo si to mé uznání a patřičné hvězdy.

Hathor89
10.12.2018 5 z 5

Nechápu politiku jednoho dítěte. Pokud je rodiče zvládnou uživit (kdo to nezvládne, ať je třeba nemá, nebo je omezen počtem), měly by záležitosti rodiny záležet čistě jen na rodičích. Děti jsou to, co obohacuje naše životy. I když chápu obavy z přemnožení, omlouvám se za to slovo. Stále jsem musela přemýšlet nad tím, jak to tedy ve skutečnosti s paní Ming je. Jak se vyprávění proměňovala, od nedůvěry po rozuzlení. Velmi mě zaujala také východní moudra. Porovnání se západní kulturou stojí za to.

broskev28
12.08.2018 4 z 5

"Číňané neuchovávají svoji kulturu v kamenech. Tady minulost znamená přítomnost ducha, ne otisk v kameni. Monument je druhotný, nejprve platí duchovní srdce ..."
Děkuju za komentář medialstar a samozřejmě doporučuju!

marve
24.07.2018 5 z 5

Skvělá kratičká záležitost, která donutí k zamyšlení. Vřele doporučuji. Plno moudrosti na jeden večer.

janadibelkova
02.04.2018 5 z 5

Zajímavé, i když krátké čtení, které vás aspoň na chvíli přiměje pozastavit se nad podivnou politikou jednoho dítěte..je to opravdu jediné správné řešení?

medlovice
13.03.2018 5 z 5

Deset hvězd pro paní Ming. Je tu všechno - radost i smutek, moudrost ,lítost , mateřská láska, svoboda , empatie,poslušnost ,pochopení a vtip.
Nechce se mi tu knihu hned vracet.

Okouzlující obal.

Alma-Nacida
04.02.2018 2 z 5

Námět povídky je zajímavý, ale vypravěč mi spíš šel na nervy svým kolísáním mezi zatracením a obdivem paní Ming (co nějaká ta zlatá střední cesta podle Konfucia?) a spíš než dojemná mi celá povídka připadala napsaná s cílem dojmout, prostě něco jako některé hollywoodské filmy: řemeslně dobrý, ale bez citové investice.

loudomar
13.01.2018 3 z 5

Kratičká knížka s milým příběhem a pár životnímy moudry. Celkově příjemná odpočinková kniha která vás ale úplně neokouzlí.

Manifest blech
27.11.2017 5 z 5

Úžasné, dojemné. Chvílemi se mi chtělo plakat i smát dohromady. Moc doporučuju. Stejně krásné jako další Schmittovy knihy.

Marcela52
07.10.2017 5 z 5

Krásné čtení. Kniha se mi moc líbila a určitě doporučuji těm, kteří přikládají v životě význam diskrétnosti a pochopení. Tyto důležité věci se z dnešního uspěchaného životního stylu vytrácejí, a je to škoda.

jana4920
03.10.2017 4 z 5

většinou nemám ráda povídky, ale tato knížka mě opravdu zaujala

playada
19.09.2017 5 z 5

Při scénce v nemocnici ukápla slzička......