jana4084 jana4084 komentáře u knih

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Přečteno za den. Naprosto strhující příběh podle skutečných událostí z koncentračního tábora, ale především dítěte, jež se narodilo v Osvětimi a přežilo. Neskutečný. Dechberoucí. Naprosto srdcervoucí. Měla jsem několikrát slzy v očích. Cítila jsem se tak bezmocně. Úplně mě tento příběh dojal. Doslova. Nikdo si tuto skutečnost, tuto historii, nedokáže představit. Ale přesto se při čtení ocitám na místě hrůzy. Prožívám s nimi každou bolest o naději. A tady to bylo taktéž.

05.02.2023 5 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Uf. Během čtení jsem se několikrát přistihla, jak si říkám ,,Dopr*ele, tohle se fakt dělo! V tomhle století?!" Bylo mi strašně smutno, strašně. Pár stránek, kde se řešila opera a deset stránek pouze o jménech osobností, které mi nic neříkaly, byly zbytečné, ale to je to nejmenší. Je to naprosto neuvěřitelné. Válka. Bezmoc. Upřímně jsem tu bezmoc během čtení měla i já. Strach i paniku. Nedovedu si představit, že bych to měla zažít na vlastní kůži....

05.02.2023 4 z 5

Barva času je žlutá Barva času je žlutá Miroslav Fišmeister

Tohle prostě není můj šálek kávy. Ani moc neoceňuji styl, že autor napíše tři řádky a zbytek stránky ponechá prázdnou. Asi umění. Toto neumím ohodnotit.

26.01.2023 1 z 5

Moc milá knížka z prostředí zámeckého kluka a jeho přítele. Jejich životní nelehká cesta psaná humorem. Fakt mě to bavilo a na zámek se snad zajedu i podívat! :-)

22.01.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Moje srdce je zničené na tisíc kousků. To byl zase dechberoucí příběh! Ach. Na konci jsem uronila nejednu slzu. Sparks mě ještě nikdy nezklamal a i tento příběh se mi vryl do kůže.

19.01.2023 5 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Kniha je spíš pro ty, kteří se vyloženě zajímavý o Jane Austenovou. V knize bylo mnoho jmen a zbytečností. Těšila jsem se na dopisy, které tam sice byly, ale čekala jsem něco víc. Vůbec mě to nebavilo.

11.01.2023 1 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Bolestivý příběh. Překvapilo mě, že to není podle skutečné události. Vžila jsem se do role matky, ale i dcery. Nepředstavitelné, když člověk musí utíkat před válkou, a to tak, aby přežil, protože nebezpečí číhá na každém rohu. Matka, která musí poslat své dítě pryč, protože ví, že je to jediné řešení. A otázkou zůstává, zda se vůbec ještě někdy uvidí...

11.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. A taky to tak dopadlo, přečetla jsem ji ihned. Neuvěřitelně krásný příběh, který chytne za srdce. Několikrát jsem během čtení byla překvapená a neměla slov. Nejspíš nikdy u jejích knih nebudu zklamaná. Moc doporučuji.

27.12.2022 5 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Tyhle příběhy fakt prožívám a i tady mi na konci ukápla slza. Je neskutečný, s jakou bolestí každý, kdo prošel a přežil koncentrační tábor, musel žít. Uf. Tento příběh nám vypráví Hana a je převážně z doby po přežití. Jak je společnost nepřijala ani po válce a málokdo věřil tomu, čím si prošli. Opravdu silný příběh. A závěrečná věta paní Hany? Považuji za nejlepší ukončení příběhu. Děsivá pravda.

07.11.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

To bylo skvělé čtení a líbí se mi ta myšlenka života po smrti. Jak nám mrtví dávají znamení. Bárka žije život jako každý jiný. Má svoje problémy, svoje radosti, ale všechno se změní, když ji umře babička. Některé úryvky byly tak přesné, že o to víc se mi příběh líbil:-)

26.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

To bylo skvělé čtení! Nemohla jsem se odtrhnout, abych už konečně zjistila, kdo byl vrahem. Tipovala jsem, ale špatně:D Slušný námět, postavy zajímavé. Opravdu nemám co vytknout:-)

18.09.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Poslední díl hodnotím jako nejlepší. Líbí se mi, jak je v příběhu zahrnuto více postav. Je to veselé a oddechové čtení. Konec mě dost překvapil. Hnedle bych si dokázala představit žít život po boku těchto skvělých lidí :-)

01.09.2022 4 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Tak tohle je síla! Kniha mě naprosto pohltila. Hlavní vypravěčka se mi vryla pod kůži a jen jsem si říkala: ,,Doprčic, to je ženská! Ta má neuvěřitelnou vnitřní sílu!". Od začátku do konce mě kniha bavila. Neuvěřitelný, čím vším si prošla. Nemluví jen o koncentračním táboře, ale i o motivaci a životě po táboře. Smekám a jestli bych chtěla vidět někoho, kdo přežil tábor smrti, byla by to tato žena ️ na tenhle příběh jen tak nezapomenu.

31.08.2022 5 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Četla jsem několik knih o koncentračním táboře. Ale úplně poprvé jsem četla příběh vyprávěný mužem, který pracoval v krematoriu. Pracoval s mrtvými těly. Bylo to hodně silné čtení!

31.08.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Po přečtení knihy bych velice ráda navštívila Japonsko. Naprosto mě uchvátila místa, rostliny, (někoho hlavně jídlo) a lidé. Bylo to krásné čtení a fotografie, o kterých se v příběhu mluví, bych velice ráda viděla. Bylo to všechno popisováno tak skutečně, hladilo to po duši.

31.08.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Opět nemám slov. Moc krásné, příjemné a rychlé čtení. Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Bavilo mě prostředí jachty, moře a Chorvatska. Nejvíc mě vytáčela Tara, to bylo něco šíleného :-D, ale jinak jsem se naprosto ponořila do příběhu ️

10.06.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Ach, miluji to! Romantika, Brooklyn, dorty, drama. Ten konec?! ️ Nejlepší oddechovka.

07.06.2022 5 z 5

Fentonova zima Fentonova zima Ken McClure (p)

Je to sice téma ze zajímavého prostředí i dobrý námět, ale úplný ,,wow" to není. Začátek začal dost slibně, ale ke konci už žádná sláva. Vraždy kvůli penězům...

29.05.2022 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Velice zajímavá kniha na téma vztahy. Určitě jsem se dozvěděla něco nového a tato kniha se řadí mezi oblíbené hned po knize ,, Pět jazyků lásky". Na vztazích je třeba pracovat a to hned z několika úhlů. Pokud se rádi dozvíte něco nového o vztazích a mýtech, určitě doporučuji tuto knihu.

25.05.2022 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Nicholas prostě píše knihy, které chytnou za srdce. U tohoto příběhu se mi srdce malém zastavilo. Druhá část knihy byla velice smutná a bála jsem se. Měla jsem šílený pocity a jen jsem se modlila, ať všechno dobře dopadne. Dojemný příběh. Miluji to....

25.05.2022 5 z 5