jana4084 jana4084 komentáře u knih

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Jelikož je to moje nejoblíbenější spisovatelka, tak mě tato kniha nemohla minout. Opět je to ojedinělý příběh. Miluji její knihy a ani takhle není výjimkou. Příběh je originální a zprvu mě ani nenapadlo, co se za názvem skrývá. Hlavní hrdiny jsem obdivovala od samého začátku, protože to ani jeden neměl jednoduché. A ještě obdivuhodnější je, že bez sebe vydrželi (nechci spoilerovat). Pochopíte během čtení. Zamilovala jsem se, Colleen nikdy nezklame! :-)

30.11.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tahle kniha zahřeje na srdci. Krátká, ale přesto krásná! Gump je chytrý pes a kniha poukazuje na příběhy zatoulaných pejsků. Především je o Gumpovi, který naučil žít. Gump, který vnesl radost do života. Příběh, po jehož dočtení uvidíte psí život zase trochu jinak. :-)

22.08.2021 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla sama. Mám ráda detektivní příběhy a tady jsme se seznámili hned s pěti hlavními postavami s tím, že jedna postava se stala obětí trestného činu. Závěr zůstal otevřený, ale zároveň zjistíte, kdo je pachatel. Příběh je zajímavý a doporučuji. Člověk během čtení mohl spekulovat, kdo je onen pachatel... já tipovala dvě možnosti a nakonec to bylo úplně jinak :D

22.08.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha, která mě nenechala klidnou. Šílený příběh, který si nikdo nedokáže představit. Nejen krutost koncentráku, ale i krutost manžela. Nejlepšího přítele. Zaryla se mi hluboko a Zuzana...silná to žena. A proto je konec takový, jaký je...

12.01.2021 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Ta kniha mi vyrazila dech! Něco neuvěřitelného a najednou mi tolika věcí dává smysl! Rozhodně doporučuji všem, ať už zadaným nebo nezadaným. Ať už pro lidi v manželství s dětmi nebo bez. Každému, kdo chce porozumět lásce a předejít hádkám nebo rozchodu. Opravdu to psal člověk, který má zkušenosti a snaží se lidem pomoci.
Zjistěte, jaký je váš primární jazyk a naučte se být k lásce blíž, porozumět ji. :-)

15.10.2020 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

(SPOILER) Kniha se mi velice líbila, ačkoliv téma ohledně sebevraždy není příjemné. Musím říct, že jsem se dost viděla v Mehrín, ohledně jejích myšlenek. A o to víc si mě kniha získávala. Pořád jsem čekala, že ona stránka, na kterou se dívky přihlásily, bude nakonec ta dobrá (že chce po nich špatné věci, aby došli k uvědomění a nakonec si to rozmysleli). Ale tak se nestalo...bylo to ještě zajímavější. Setkáváme se zkrátka se třemi dívkami, jenž každá má svůj příběh. Ten je svedl dohromady. A otázkou zůstává...opravdu nepůjde o život? Tahle kniha ve mně zanechala tolika myšlenek i husí kůži...

14.08.2020 5 z 5

Autorka píše čtivě, vtipně a čte se to s takovým tónem :-D je to autorčina cesta, jak se stala letuškou v Dubaji. Jaký byl výcvik, místa, která navštívila, pár historek z letadla, ale i mimo letadlo. Zkrátka práce s lidmi není žádná sranda! :-D a co teprve v oblacích. Pokud jste někdy cestovali letadlem, sami víte, co to obnáší. A to vidíte jen z pohledu cestujícího, nikoliv letušky. Ty vidí i to, co vidět nechtějí.
A tak, pokud poletíte poprvé, ale třeba i po několikáté...nezdržujte v letadle tím, že při nástupu hned začnete rvát tašky nahoru. Drtí to nejenom letušky, ale i normální lidi, co by rádi plynule nastoupili do letadla.

No prostě vám tuto knihu vřele doporučuji, fakt se zasmějete a trochu nahlédnete do prostředí letušky, které je dosti záživné :-D

27.06.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem četla jedním dechem a bylo mi tak smutno z té skutečnosti. Neumím si to ani představit a jsem ráda, že ten, kdo ai prošel koncentračním táborem, promluvil. Tohle je historie a mělo by se o ní vědět. Měla jsem pocit, jako kdybych byla moucha a celé dění sledovala a neměla jak pomoci. Konec mě rozplakal... Ačkoliv je to smutné téma, tak konec naprosto krásný. Důkaz, že láska může být, i když vsechno všechno kolem je černé. :-)

29.05.2020 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Krásný román vystihující lásku na první pohled. Spřízněné duše na spřízněném místě, které skutečně existuje. Kniha mě pohltila a já se aspoň během čtení ocitla v domečku u pobřeží. Příběh, ve kterém je láska komplikovaná, ale když spolu dva mají být, osud je vždycky nějakým způsobem svede dohromady, ačkoliv to může být otázka několika let. Na konci jsem uronila slzu, protože mě to naprosto zasáhlo a zároveň to bylo pohlazení po duši.

25.05.2020 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Hned na začátek musím říct, ať se připravíte na nejhorší. Protože co je horší, než se pokusit zabít upálením, které se nepovede? Probudit se s šílenýma bolestma, obvázanej od shora dolů, s 70% popálenou kůží na těle, prodělat 17 operací a učit se pohybu úplně od začátku? Sebevražda je ošklivé téma, ale i tak se o tom musí mluvit!

Tento chlapec si vytrpěl svý, když prošel x školami a na každé se stal obětí. Ať už kvůli postavě nebo jeho příjmení, kvůli kterému se mu žáci posmívali se slovy ,,Destin, osud. Tvůj osud je, že jsi tlusťoch." Nikdo se ho nikdy nezastal. Všechno to skončilo tehdy, když mu k hlavě byla přiložena zbraň. V tu chvíli věděl, že chce umřít. A to bez rozloučení.
Nebral to sobecky, pomyslel na svou rodinu, ale nepomohlo to. Prostě to udělal. A napsal o tom knihu, která mi vyrazila dech a chvílemi vháněla slzy do očí. Neuvěřitelný!

Dva roky se z toho dostával a zajímalo by mě, zda se jeho přání, mít rodinu a děti, splnilo.???? Protože být šťastný si zasloužíme každý.

V knize ,,píše" i jeho maminka. Její první pocity a myšlenky. Jak za ním neustále chodila a přítomností ho podporovala, i když byl ve spánku. Jak trpěla, když zjistila důvod proč to udělal. I jeho tatínek, sestry a kamarád, s kterým se seznámil v léčebně, protože se pokusil o druhou sebevraždu. Snažil se předávkovat.

Je to opravdu silný příběh, který ve vás tolik zanechá. Bolesti, ale i naděje. Strachu o vlastní dítě a pochybnosti, zda byste zvládli poznat, jestli je vaše dítě šikanované (nebo kdokoliv z okolí). Je toho spousta... .

24.03.2020 5 z 5

Samotná kniha jako taková, je dobrý nápad, protože je dobré psát o tom, co je veselé a pozitivní. Hygge jsem si zamilovala a Dánsko taky. Tato kniha je dobrý společník pro ty, kteří se Dánsko chystají navštívit a potřebují oživit svůj život #hyggeživot. Knihu nehodnotím plným počtem, protože tam byly části, které jsem přeskakovala, protože mi nepřišly důležité (nebavily mě). Kdyby tam nebyly, bylo by to mnohem lepší. :-)

24.03.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutné na tomto příběhu je, že je to realita. Mnoho rodičů si neuvědomuje své chování, nebo jim přijde správné, ale zapomínají, jak se to může odrazit u dítěte. Měla jsem chuť malou Barušku obejmout a říct jí, že není sama, že jí máme rádi. Bylo to opravdu drsný a chvílemi jsem se děsila, co ještě přijde - hlavně od jejího otce. Závěr knihy mě překvapil, protože to jsem skutečně nečekala. Aneb jak zakončit knihu svobodou. V knize vidíme pohledy matky, otce a dětí. Je to opravdu fantasticky zachycené a mnozí se s některou postavou ztotožníme. :-)

23.03.2020 5 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Ach. Bolí mě z toho příběhu srdce. Ovšem hodnotím pozitivně. S hlavními hrdiny jsem procestovala Evropu a především Paříž. Získají si vás hned ze začátku ve vlaku a vy si zamilujete je. A nikdy nevíte, co vás může potkat, a jak moc ve vás druhý člověk může zanechat. ,,Láska nás najde, projde námi a pak zase pokračuje dál."

09.03.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Bože! Tohle je úžasná knížka! Nejlepší komiks, který jsem kdy četla! Chtěla jsem fotit každou stránku, jak moc to ke mně sedělo. Chvílemi jsem se i upřímně od srdce zasmála. Měla jsem pocit, jako kdyby mě někdo celý život tajně sledoval a napsal o tom knihu. Opravdu! Jsem introvertka a snažím se s tím bojovat a je pravda, že málokdo pozná, že jím jsme. Málokdo nás chápe. Přečtenou jsem ji měla za 30 minut a ty ilustrace jsou luxusní. Fakt paráda a doporčuji všem introvertům. :-)

29.02.2020 5 z 5

Čtyři dohody - Inspirační karty Čtyři dohody - Inspirační karty Don Miguel Ruiz (p)

Dost známá kniha, kterou jsem měla delší dobu v plánu si přečíst. Dnes se na ni konečně dostalo a já jsem ták zklamaná a znechucená.

Vůbec mě nebavila a to já mám optimismus ráda. Kniha má cca 140 stran a popravdě jen tak 10-20 stránek stálo za to. Vůbec mě to nebavilo, dokonce jsem i přeskakovala. Možná je to tím, že kniha není přímo pro mě, protože ani jednu dohodu nijak neporušuji (alespoň ne výrazně, že by mě to drželo na místě a já trpěla). Je to vhodné asi pro ty, kteří si ty dohody musí uvědomit a fakt s tím mají problém.

Hodnocení 1/5. Ale jak říkám, pro někoho, kdo ty dohody potřebuje k srdci, je tato kniha dobrá. Ovšem musí si to ten člověk uvědomovat. Já třeba znám lidi, kterým bych tuto knihu doporučila přečíst, protože hřeší slovy, berou si věci osobně a vytváří si domněnky.

10.02.2020 1 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tahle kniha se mi velice líbila. Zanechávala ve mně nedočkavost a opravdu to byla jedna velká záhada člověka, který nechtěl být nalezen, ale zanechával stopy. Slepá láska, která úplně nekončí happyendem, ale na druhou stranu nekončí ani špatně. Viděla jsem film, nebyl špatný, ale od knihy rozdílný. Nejdřív doporučuji přečíst knihu, pak zhlédnout film. :-)

10.02.2020 3 z 5

Bozk Bozk Anna Todd

Přečetla jsem všechny čtyři díly a nemůžu říct, že by kniha patřila mezi top, ale ani mezi ty nejhorší. Je to příjemná lovestory plná překážek a jediné, co mě na té knize opravdu štvalo, byly jejich neustálé hádky a vcelku dost zbytečné (a o tom jsou vlastně všechny díly :D) . Ale je to krásná ukázka toho, že když se dva milují, zvládnou všechno.

10.02.2020 2 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Kniha týkající se příběhu, který může být opravdu realný. Těhotná žena, která si není jistá, kdo je skutečný otec. Trochu mi to připomínalo Deník Bridget Jonesové. Závěr knihy (nebo spíš od té chvíle, co Katy začala mít kontrakce) jsem se opravdu hlasitě smála. Konec byl vtipný, krásny, dojemný a zároveň i motivující pro budoucí rodiče i pro lidi, kteří se ocitli ve vztahu na rozcestí.

08.02.2020 4 z 5

Došel jsem daleko... Došel jsem daleko... Ishmael Beah

Nikdy jsem nečetla nic ohledně války. Musím říct, že tato kniha podle skutečné události ve mně zanechala bolístku. Umíte si představit, že místo dětštví byste museli bojovat ve válce několik let, až by se z vás stal voják? Velmi silný příběh, který se odehrává v Sierra Leone. Už jen, když si člověk uvědomí, že to je skutečnost, že se to fakt stalo! Být bez rodiny, přátel a ocitnout se na pokraji smrti, která číhá na každém kroku. Noční můry, zabíjení, krev a drogy. Nejspíš na tento příběh nikdy nezapomenu.

01.02.2020 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen mě nikdy nezklame! Má skvělé knihy se skvělým příběhem a mé srdce radostí plesá! :-) A tato kniha není výjimkou.

23.01.2020 5 z 5