jana4084 jana4084 komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

To je tak milý komiks z pohledů dvou kluků, kteří se do sebe zamilují. Naprosto skvělý :-)

25.05.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Nejvíce se mi na tomto příběhu líbí, že je to z pohledu ženy ,, cikánky", ačkoliv cikánka nebyla. Taky mě překvapilo, že je tam zmíněná Alma Rose z knihy ,,Houslistka z Osvětimi". Opět kniha, která mi zlomila srdce a nemohla jsem přestat číst, protože jsem musela vědět, jak to dopadne. Bylo mi strašně ouvej, bolelo mě u srdce z toho, co prožili. A nejvíc mě dostala její síla, že do tábora šla dobrovolně kvůli svým dětem, to je obdivuhodný.

22.04.2022 5 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

To je nejmilejší kniha. Je pro děti, ale tu pointu, kterou předává, ta je pro všechny. Moc krásný příběh medvídka Teriho, jak hledal a našel domov. Alena je skvělá, a proto jsem si ani tuto knihu nemohla nechat ujít. :-)

20.04.2022 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Uf, to byla síla. Tahle kniha se mi vryla pod kůži a ještě dlouho tam zůstane. Láska, rodina, těhotenství..., ale taky neuvěřitelná bolest a nejedna ztráta. Hodně těžký život dvou lidí, kteří byli zamilovaní, ale život jim házel velké klacky pod nohy. Upřímně mi bylo během čtení dost do pláče... A ten konec...

16.04.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velice příjemné čtení. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zajímavé osudy lidí, kteří využili cestování časem. Minulost ani budoucnost změnit nemohli, ale jejich city, postavení a myšlení změnili. Opravdu krásná i smutná kniha.

26.03.2022 5 z 5

Byl jsem číslo 30529 Byl jsem číslo 30529 Felix Weinberg

Příběh z doby koncentračních táborů. Felix popisuje život před, během a po válce. Je to masakr. Popisuje události v koncentračním táboře i pochod smrti. Je to odlišný příběh proti ostatním. Byl smířený, že zemře, ale přesto ho pokaždé něco zachránilo. A nejvíc udělalo asi to, že byl Čech a žil v Ústí nad Labem. Člověk si při čtení říká: ,,Byl jeden z nás". Celé mě to nějak dojalo a obdivuji, kolik toho po válce dokázal. Našel svého otce a žil plnohodnotný život. (Závěr už mě moc nebavil, ale nic to nekazí). Tyto příběhy a tito lidé budou mít vždycky můj velký obdiv. Kniha se čte naprosto sama.

24.03.2022 4 z 5

Život s diagnózou Život s diagnózou Jana Ryšánková

Janička je neskutečně silná a pozitivní ženská. Potkalo ji takové neštěstí a ona je přesto neuvěřitelně silná a pozitivní. Nebudu lhát, bylo mi ouvej a v jedné části mi tekly slzy. Tohle je příběh mladé ženy, která je anděl. Dodává sílu pomocí slov a činů. Opravdu nemám slov. Obdivuhodná. Velká bojovnice! Doporučuji. Uvědomíte si, že může být opravdu hůř...

06.03.2022 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Moc krásný příběh s rodinným dramatem po několik generací. Pekárna bylo místo, které jsem si představila a cítila jsem se tam jako doma. Neskutečně příjemně. A nemluvě o těch všech dobrotách, které mi dělaly chutě. Nejlepší čtení, pokud se chcete odreagovat a ocitnout se v městečku s Pekárnou, kam byste nejradši zavítali.

06.03.2022 5 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Jak je život naprosto v pořádku a během pár minut může být všechno jinak. Ben, který přišel při jízdě na lyžích o nohy. Zjištění, smíření, naděje. Ben se chopil šance na nové nohy... příběh plný bolesti, ztráty, ale zároveň motivace a odhodlání na nový život, na nový začátek. Hezky krůček po krůčku.
A najednou si člověk o to víc uvědomí, jak je ten život křehký.

23.02.2022 4 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

(SPOILER) Panejo, tak tohle je kniha, kterou řadím mezi nejlepší! Naprosto nesnáším nic, co se týká mimozemšťanů, ale tohle? To je geniální, srdcervoucí, láskyplný, nadějeplný! To je příběh, do kterýho se plně ponoříte a přáli byste si Ursu, Gabriela a Jo znát a být jejich přáteli. Nejen, že ta obálka je naprosto božská, ale ten příběh?! Nemám slov! Ursa je ta nejlepší mimozemšťanka, která si získá i vaše srdce!

20.02.2022 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Anne byla duše, kterou bych ve svém životě potřebovala. Úplně jsem obdivovala, jak je na svůj věk chytrá a vyspělá. Možná to bylo i tou dobou... Deník je skvělé dílo a konec mě rozplakal. Anne byla skvělá slečna, přirostla mi k srdci. Kolik let přežívali v úkrytu, což je další obdivuhodná věc!, a když už cítili lepší zítřky, tak je z úkrytu lapili. Přežil jenom její tatínek. Tato kniha ve mně vyvolala tolika pocitů, že nemám slov. Anne je hrdinka.

06.02.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tak tohle je masakr. Hrůza. Děs. Je neuvěřitelný, co se děje, dělo. Díky této knize jsem se dozvěděla věci, o kterých jsem nic nevěděla a úplně mě mrazí. To, co je pro nás naprosto normální a běžné (auto, mobil, hygiena, jídlo) pro ně bylo něco nenormálního a záleželo jen na jejich postavení. Všichni jsou sledování. Konají se popravy, tresty za neuposlechnutí, nenošení odznaku svého vůdce. Opravdu tuto knihu doporučuji všemi deseti.

31.01.2022 5 z 5

Konečná stanice Osvětim Konečná stanice Osvětim Eddy De Wind

Silný příběh podle zápisků hlavního hrdiny z koncentračního tábora. Kniha, která mě dostala do kolen. Málem by se o tomto příběhu ani nevědělo, ale nakonec spatřila svět. Doporučuji!

29.01.2022 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Prvních sto stránek se táhlo. Kniha mě spíše nebavila. Byly tam dlouhé a zbytečné pasáže. Ovšem ke konci už to zajímavé bylo. To mě vtáhlo do děje. Příběh je hezký v tom, že ukazuje podstatu přátelství a lásky.

27.01.2022 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je to příběh k zamyšlení a měli bychom být vděční, že nežijeme v takové době. Příběh mě donutil k zamyšlení, ale není to nic, k čemu bych se vracela. Místy mě kniha nudila a přeskočila jsem asi tak 10 stran, které byly naprosto nezajímavé. Je to smutný příběh, ale otevře oči. Každopádně můj šálek kávy to není a některé pasáže nemusí v knize vůbec být. Jsou tam nadbytečné.

23.01.2022 2 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Skvělý, vtipný. Jelikož taky pracuji s lidmi a jsem introvert, tak jsem s autorkou opravdu soucítila. Určitě doporučuji, přečtené to je raz dva :-)

11.01.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Další kniha, která ve vás vyvolá milion pocitů, především naději, sílu a lásku. Tohle téma mě nikdy neomrzí a nikdy nepochopím, jak se to mohlo dít. Tři sestry, které byly neuvěřitelně silné a jejich život v jedné knize. Rodina je nejvíc a je mi líto, že už za chvíli nebude nikdo, kdo by o koncentračních táborech vyprávěl. Je to šíleně smutné a vážné téma a zaráží mě, že jsme se o tom třeba ani neučili. Tohle je tak silný příběh... Rozhodně doporučuji, už především proto, pokud jste nějakou knihu od autorky četli. Nejlépe doporučuji všechny. Tady je na tom hezké i to, že konec knihy obsahuje i fotky všech sester a rodiny. Hnedle jste hlavním hrdinkám blíž :-)

10.01.2022 5 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Jakože....mi přijde, ze takových příběhu je až až, ale hlavně tohle bylo všechno tak strašně uspěchaný. A ačkoliv je takových příběhů dost, tak mě většina vtáhne a baví. Tohle bylo takový.... neslaný, nemastný. Nic originálního, maximálně že do toho byl vtáhnut děj s Mattem - vzpomínky. Žádný velký boom. Hlavně jak se k sobě okamžitě měli, v jiných se to aspoň víc komplikuje než se vůbec políbí. Ani
jedna z postav mi nepřirostla k srdci a celkově tam byl jednoduší děj. Znova bych si ji rozhodně nepřečetla, asi tak bych to řekla. :-)

30.12.2021 2 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Když říkají jedinečný, tak je příběh opravdu jedinečný. Nechci prozrazovat hlavní děj knihy, ale je to první kniha na toto téma, kterou jsem četla. Vůbec by mě nenapadlo, že Julianovo tajemství je zrovna tohle. Fakticky. Ohromilo mě to. A úplně jsem si představila, jak těžké to musí pro všechny být. Doporučuji přečíst. :-)

27.12.2021 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Krásná kniha se zajímavým příběhem. Četlo se to samo a můžete čekat romantiku jak hrom. Sama (hl.postavu) jsem si zamilovala. Chvíli jsem se bála, že konec zůstane otevřený a především špatný, ale mile mě to překvapilo. V knize jde hlavně o téma smrti,a co to dokáže s člověkem udělat. Hezký příběh, doporučuji :-)

10.12.2021 5 z 5