J&B J&B komentáře u knih

Země Země Marek Epstein

Tato kniha ve vás zůstane opravdu dlouho,strhující,neuvěřitelný příběh jedné rodiny.Mohu jen doporučit.

25.11.2023 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

První kniha od aurorky a spokojenost,zajímavý příběh ze života,oddychovka.

08.10.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Místy nudné,vtip a humor těžko hledat v knize.Ale dočteno,zajímavý příběh.

08.10.2023 3 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Přečteno jedním dechem,kniha je skvělá.

08.10.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Autorův jednoduchý a výstižný styl psaní umocňuje pozastavit se nad nelehkými osudy a příběhy lidí.V knize je málo postav,velmi dobře se čte.Krásně napsané dílo,jen tak dál pane Javůrku,za pár dalších napsaných knih, zde budeme mít dalšího mistra mezi spisovateli.Knihu doporučuji!

31.03.2023 5 z 5

… stačilo jen říct Jáchymov … stačilo jen říct Jáchymov Anna Strnadová

Těžko hledat slova, těžko hodnotit...Velice smutný příběh mladého kluka, šílené hrůzy z lágrů-i přesto skvěle napsané, doporučuji všem.

04.03.2023 5 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Jedna z nejlepších knih od I.P.Čtivý vtipný příběh a velmi zajímavý náhled do života ošetřovatelky umírajících lidí.

01.03.2023 5 z 5

Ještě jeden croissant na cestu Ještě jeden croissant na cestu Felicity Cloake

Klidné, pohodové, příjemné čtení.

19.02.2023 4 z 5

Přečteno jedním dechem,styl psaní,příběhy lidí i vyprávění autorky,naprosto skvělé.I přes události,které se v knize odehrávají,musím říct,že se kniha velmi dobře četla a řadím ji mezi skvostné dílo spisovatelky.

15.01.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Velmi povedené dílo,skvěle napsané,silný a nečekaně smutný příběh.Po Houbařce nejlepší kniha této autorky.

08.01.2023 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Výborně napsáno, krásná kniha.

04.12.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nelehké čtení, příběhy řádových sester jsou fascinující. V knize je použito spoustu historických dokumentů, myslím si, že zbytečně moc nezáživných a zdlouhavých, ale chápu že bez nich by kniha nemohla vyjít. Oceňuji mistrovsky, propracované dílo.

18.11.2022 4 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Přečteno jedním dechem, skvěle napsané,zpracované,jedna z nejlepších knih.

08.05.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Je neuvěřitelné z jakou lehkostí a nadsázkou jsou popsané hrůzy z koncentračního tábora.Ani vás to nedojme,nepozastavíte se,jen čtete dál a najednou je konec knihy a příběh ve vás nezanechá nic.Nesmyslné časové skoky.Připadá mi,že kniha je napsaná při cestě ve vlaku,ze stanice A do stanice B.Je smutné využít toto téma jen proto,že teď je boom psát knihy o holocaustu,je vlastně jedno jak je to napsané,hlavně,že to je.Kvantita překonává kvalitu,bohužel...

25.03.2022 odpad!

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Kniha mě velmi příjemnně překvapila.Můžu jen doporučit.

25.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Další ze skvělých knih paní spisovatelky. Není to úplně lehké čtení, ale kniha je opět velmi povedená.

06.02.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Vynikající!!! Doporučuji.

06.02.2022 5 z 5

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Na tuto knihu se musí čtenář velice soustředit, škoda kostrbatého začátku.Jinak celkem kniha ušla, ale nic, co bych
chtěl číst znovu.

31.01.2021 2 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Dějiny jedné rodiny. Skvěle napsáno s nadhledem a elegancí. Knihu doporučuji, určitě jsem nečetl naposledy.

03.01.2021 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Knihu jsem sice dočetla, až na zápisky z léčebny, ale celkem často jsem se ztrácela v postavách a časových rovinách, Česko-Ukrajina. Je to hodně zmatené, musela jsem se často vracet zpět.

27.12.2020 2 z 5