J&B J&B komentáře u knih

Malinka Malinka Dita Táborská

Zajímavý, čtivý příběh, ale nic co bych musela mít ve své knihovně.

27.12.2020 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velmi smutná a velmi krásná kniha. Je to čtení pro otrlé,ale mohu jen doporučit.

27.12.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kdyby byla možnost dát více hvězd, dám jich mnohem víc. Smutný, dojemný, veselý, vtipný, zábavný, tajemný, napínavý příběh. Nádherná kniha. Doporučuji.Po Zlodějce knih další knížka od tohoto autora, která nesmí chybět v mé knihovně.

11.10.2020 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne...

27.09.2020 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smutné,krásné, výborně napsané.
Příběh vypráví smrt- zajímavý nápad,myšlenka.Knihu dopručuji.

08.09.2020

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Nedočteno. Nesmyslné časové skoky, samé zdrobněliny a ten styl psaní...Není se čemu divit, autorka knihy není spisovatelka, je to týraná žena, která měla potřebu své zážitky přenést do knihy. A příběh, týrání žen, je velmi diskutované téma...pokud je někdo, rodiče, známí, kamarádi, vždycky je kam odejít, jen se nebát udělat tento krok. Za mě jako kniha, určitě nedoporučuji.

06.03.2020 1 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem, smutný, ale krásný příběh. Knihu doporučuji.

16.02.2020 5 z 5

Tání Tání Lize Spit

Tato kniha vám po přečtení nadlouho uvízne v mysli,příběh dětského přátelství,který skončí velmi smutně.Líbil se mi styl psaní,výborný překlad a téma velice zajímavé.Ze začátku mi trvalo,než jsem se zorientoval v postavách,ale pak vás to strhne a nemůžete přestat číst.Knihu doporučuji.

15.02.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Lehké, nenáročné, kniha u které nemusíte přemýšlet. Je to takové Patriko Hartlovské čtení.

10.02.2020 3 z 5

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

Velmi zajímavé téma knihy, první dva příběhy super, v posledním jsem se malinko ztrácela, ale kniha výborná, čtivá a myslím si, že co je v knize psáno,se opravdu děje a odehrává v soužití bílé ženy a černocha. Knihu doporučuji.

27.12.2019

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem přečetla podruhé, což dokazuje, že je to skvělé dílo paní spisovatelky. Její generační knihy jsou úžasné a mnohdy nás nutí k přemýšlení co všechno máme a jak si žijeme v dnešní době, oproti těm co si prošli válkou a všemi těmi hrůzami.Knihu doporučuji všem.

14.08.2019

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět mistrovské dílo paní Mornštajnové.

07.08.2019 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Kniha mě zklamala, začátek celkem dobrý, ale pak těžko se zorientovat v kapitolách, musela jsem se stále vracet o čem vlastně čtu, nudné, zmatené, nic co bych si znovu přečetla.

19.05.2019 1 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tato kniha je jedna velká deprese, až mě bylo hlavní hrdinky místy líto.Výborně napsané, zajímavé, doporučuji.

19.05.2019 5 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Zajímavý, napínavý příběh. Přečteno jedním dechem.

28.04.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha mě příjemně překvapila. Sice smutný příběh, ale mohu jen doporučit.

28.04.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejslabší kniha od PH. Moc postav, moc příběhů, zmatená kniha, některé příběhy se podobají těm, z jeho předchozích knih.Spíše slátanina, než kniha, řekla bych...bohužel.

28.04.2019 1 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Velmi dlouho trvalo než jsem se do knihy začetla.Kniha je sem tam vtipná,ale moc mě nenadchla.Nic,co bych chtěla číst znovu.

24.04.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

26.02.2019 5 z 5

Právo na návrat Právo na návrat Leon de Winter

Kniha dobrá, čtivá, zajímavé téma. Některé pasáže zmatené, ale přečteno jedním dechem.

23.11.2014