Iwíček Iwíček komentáře u knih

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

Tato kniha se mi hodně líbila, i když pravda, je to moje prvotina od ní, třeba časem zastanu stejný názor jako R.E.M.

17.05.2016 5 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Pro mě tentokrát bohužel vcelku zklamání, po tom, co jsem na knihu četla pochvalné recenze, očekávala jsem mnohem více. Bohužel jsem se nedočkala, ale třeba někdy příště.

15.05.2016 4 z 5

Rekviem Rekviem Jaroslav Durych

Tuto knihu považuji za naprosto luxusní počtení z konce 20. let 20. století. Klasika, ale přitom některými názory vcelku moderní. Kniha se mi líbila, ale více píši v recenzi.

11.05.2016 5 z 5

Cestování – nejlepší životní investice Cestování – nejlepší životní investice Lukáš Kerhart

Naprosto luxusní počtení, které by si měl přečíst povinně každý mladý člověk. Utváří úplně jiný pohled na svět.

03.05.2016 5 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Podle mého názoru je tato kniha naprosto luxusní záležitostí. Prostřednictvím jí, jsem se konečně měla možnost seznámit s Pendergastem a už se těším na další setkání s ním.

27.04.2016 5 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Je to druhá kniha, kterou jsem od autora četla a musím říci, že se mi líbila.

25.04.2016 5 z 5

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Super kniha, která se četla téměř sama. Knihu i autorku jsem si zamilovala, jediné, co mi vadilo, bylo množství chyb v textu. Ale to je taková drobnost.

17.04.2016 5 z 5

Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Elizabeth Aston

Jsem naprosto spokojená a kniha se mi moc líbila.

08.04.2016 5 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá a naprosto luxusní. Pokud bude pokračování, jistě si knihu pořídím a opět přečtu :)

01.04.2016 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Kniha měla dosti silný příběh a líbila se mi. Pravda je, že hrdinka byla až moc naivní, ale asi to tak mělo být. Bez toho by ta kniha asi nebyla tak silná. Příběh by pak nebyl žádný, kdyby se rozhodovala jinak...

21.03.2016 5 z 5

Případ forchheimského rádce Případ forchheimského rádce Stanislav Češka

Velice milá knížka, která se čte téměř sama. Sice je to moje první v této sérii, ale od pana Češky jsem již něco četla a své kvality potvrdil.

14.03.2016 5 z 5

Záhady českých dějin II. Záhady českých dějin II. Jan Bauer

Velice zajímavé a inspirativní počtení. Více píši v recenzi v záložkách.

09.03.2016 5 z 5

Černínové versus Kysíbelští Černínové versus Kysíbelští Jaroslav Čechura

Naprosto luxusní čtivá naučná literatura, která zkoumá život v poddanství. Co vše mohlo v historii vyvolat neshody se dočtete právě v této publikaci.

06.03.2016 5 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Krásná milá knížka, která se mi četla téměř sama.

02.03.2016 5 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Po malých rozpacích se mi kniha líbila a měla pro mě přínos. Velice zajímavé počtení a vřele doporučuji. Více píši v recenzi :)

26.02.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Opět úžasná kniha. Díla pana Vondrušky mám moc ráda, mají hlavu a patu. Sice jsou hodně zasažené fikcí, ale je to beletrie a tím pádem je to zde na místě.

23.02.2016 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Nádherná kniha, která určitě stojí za přečtení. Příběh jsem si náležitě užila a mohu ji doporučit všem, kteří mají rádi četbu příběhů s nevšední zápletkou.

18.02.2016 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Pěkná kniha, nelituji toho, že jsem se do ní pustila. Objevila jsem zase nový kout světa literatury.

10.02.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Naprosto luxusní vyprávění. Byla to moje první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a bylo to luxusní. Se začátkem jsem měla trošku problémy, ale pak jsem naštěstí zjistila, že se jedná jen o úvod od jiného autora, kdo četl, ví od jakého, nechci spoilovat. Kniha se mi moc líbila a asi se na tuto autorku zaměřím více a přečtu si od ní všechna díla. Do edice Světový bestseller patří právem.

07.02.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Wau, neskutečně silně emotivní příběh. Přirovnala bych to trošku počtem mrtvých k Vraždám v Midsomeru, ale jinak skvělý detektivní příběh z pera úžasného Joa Nesba. Vřele doporučuji.

28.01.2016 5 z 5