Případ forchheimského rádce

Případ forchheimského rádce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273910/bmid_pripad-forchheimskeho-radce-il4-273910.jpg 4 39 14

Zločiny na Velké Moravě série

Příběh se odehrává v letech 872–874. Po dvojí zradě se vlády na Velké Moravě ujímá Svatopluk. Celá země s novým vládcem v čele se musí bránit tvrdým nájezdům rozhořčených Franků. Po dvou letech bojů je však oběma stranám jasné, že válka nemůže mít vítěze. Na královskou falc do hornofranského Forchheimu tak přijíždí moravské poselstvo se Slavomírem a knězem Janem z Benátek, aby se s králem Ludvíkem dohodlo na míru. Bertold, jeden z Ludvíkových nejbližších přátel a také jeden z hlavních zastánců míru s Moravany, je však zavražděn a brzy dochází k dalším zločinům...... celý text

Turlogh
02.01.2023 4 z 5

Jeden z opravdu povedených románů spisovatele Češka. Zajímavý příběh, čivé, napínavé. Howgh.

Vojslava
01.10.2020 4 z 5

Rychlé dotažení prázdninové četby - opět stejně přehledný příběh, nicméně škoda té více nedbalé redakce než v ostatních dílech. A měla jsem trochu dojem, že takhle výpravné knihy nejsou úplně doménou dané doby, ale v příběhu sehrály logickou roli. Prostě oddechová četba, jak má být...

kolacky
26.06.2019 3 z 5

Ach jo. Hovoří prostý voják: "... ona o něj rozbila zase nějakou keramickou nádobu." Dopěruna, neřekl by spíš nějaký HRNEC??? Hovoří čtení a psaní neznalý pasíř: "Šlo prý o jakýsi výběr antické poezie o lásce." Umím si představit, že by dotyčný prohlásil - Byly to nemravné starodávné básničky... A jiné perly. Škoda příběhu, jinak nebyl, opět, zas tak marný.
A na okraj - kostel Nanebevstoupení Panny Marie je nesmysl. Na nebe vstoupil jenom Ježíš. Maminku si k sobě nanebeVZAL.

Danuše7
24.09.2018 5 z 5

knihy pana Češky čtu moc ráda. zase se mi to moc líbilo.

čef
07.06.2018 5 z 5

Další díl příběhů z 9. století ve Velkomoravské říši je opět tak příjemný jako díly předcházející. Autor umně spojil události té doby do děje sice nepříliš napínavého, ale o to více historicky v mnoha detailech podloženého, což se mi vždy hodně líbí. Líbí se mi také pěkné podobenství na str. 235 - "Láska je jako slza, začíná v oku a padá na srdce".

ZaS
25.08.2017 2 z 5

Tematicky zajímavé, nicméně dějově a stylisticky velmi slabé. Škoda.

vincek1
12.06.2017 5 z 5

Moje třetí kniha p. Češky, na mé oblíbené téma Velká Morava a opět nezklamala. Možná by se někomu zdála v některých datech nepřesná, ale o této době, jak píší historici, se zachovalo málo písemných pramenů. O to obdivuhodnější je invence autora, který na těchto základech dokáže vystavět detektivní příběh.

Dandulka
23.04.2017 5 z 5

Další skvělý případ z Velké Moravy. Všechny případy jsou v retrospektivním hávu, ale to jim nic neubírá na poutavosti a kráse. Ani tento díl není výjimkou.

ivoiro
05.02.2017 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tato série se mi líbí. Historie němž si být úplně přesná, ale spojit historii s kriminálních případem je vždy zajímavé.

irousek9
02.02.2017 2 z 5

Já také hodnotím,že se někdo věnuje zpracování tématu našich raných dějin,ale vždy po přečtení další knihy od p.Češky vím,že si musím dát půlroční pauzu před další jeho knihou.
Chtělo by to přidat na propracování děje a ubrat na zdlouhavém popisu. Ať jeho knihy mají prostě rychlejší spád a svižnost. Abych se vždy mohla těšit na chvíli,kdy vezmu klihu do ruky a né se do ní přemlouvat.

alabra
11.07.2016 3 z 5

Cením si zpracované historie, jinak je kniha v první třetině zdlouhavá, dál je předvídatelná. Odpočinková četba.

bagel
09.05.2016 4 z 5

Taková jednohubka na odpoledne, ale dobře a zajímavě napsaná. Jen trochu dlouho trvalo, než se děj rozjel. Z tohoto historického období moc knih neznám, takže si chci přečíst i knihy předcházející této.

Macek58
16.04.2016 5 z 5

Další z povedených knih pana Češky, už se těším na další z této série.

Iwíček
14.03.2016 5 z 5

Velice milá knížka, která se čte téměř sama. Sice je to moje první v této sérii, ale od pana Češky jsem již něco četla a své kvality potvrdil.