Případ zrazeného krále

Případ zrazeného krále https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231379/bmid_pripad-zrazeneho-krale-231379.jpg 4 45 16

Zločiny na Velké Moravě série

Příběh se odehrává roku 870 a zachycuje skutečný příběh zrady velkomoravského vládce Rastislava jeho synovcem Svatoplukem. Na jaře roku 870 pořádá král Rastislav hostinu, kterou si mají Moravané připomenout úspěšné odražení franských útoků z předchozího roku a kde se mají upevnit Svatoplukovou vinou narušené vztahy mezi oběma Mojmírovci. Při hostině ovšem dojde k otravě opilého vladyky, který se omylem napil ze Svatoplukova poháru. Většina přítomných si myslí, že to Rastislav chtěl otrávit svého synovce. Slavomír se ovšem oklamat nedá a na královu žádost začne pátrat. V krátké době následují další dvě zákeřné vraždy.... celý text

pepa4081
23.12.2023 4 z 5

Tak tohle mne zabolelo. Je vidět, že některé věci se moc nemění. Pěkná knížka.
Velmi uspokojivé.

Turlogh
11.04.2023 3 z 5

Malinko slabší díl této série, ale pořád vcelku čtivé. Howgh.

čef
17.09.2020 4 z 5

Autor si dal práci s historickými prameny a tak vznikla tato kniha s příběhem alespoň částečně historicky podloženým. Literárně je to hodně podobné tomu, co již víme z předchozích dílů této série, tedy lehké čtení na dobru noc.

kolacky
25.06.2019 3 z 5

Ukecané a politické k tomu. To není detektivka! A opět přehršel moderní češtiny.

jaja1989
21.12.2018 3 z 5

No na Vondrušku to nemá, ale přetrpět se to dalo.

helča5
09.07.2017

bohužel mě tato kniha nic neřekla.

vincek1
12.06.2017 4 z 5

Jak jsem již jinde psal, je málo knih o historii této části naší vlasti a proto každou rád uvítám. P. Češka se této tématice věnuje budiž mu za to dík. Je to má zatím druhá kniha od autora a těším se na další.

ivoiro
22.01.2017 3 z 5

Zajímavá kniha přibližující dobu dávno minulou. Úvod byl hodně pozvolný, popisující politickou situaci té doby, pak se ovšem příběh rozjel. Jsem zvědavý na další knihy této série.

cérka
27.03.2016 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, velmi oceňuji snahu přiblížit nám tuto dobu. Osobně bych snad přivítala rozšíření děje o více informací ze života prostých lidí. Něco mi prostě chybělo, aby byl prožitek dokonalý.

Dandulka
07.03.2016 5 z 5

Opět další hezká knížka a moc čtivá, Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

cori
25.10.2015 3 z 5

Celá zápletka je inspirovaná několika větami v kronice, hlavní viník není potrestán. Autor se vyznává ze svého obdivu k Rastislavovi, kterého má za největšího vládce Velké Moravy. Svatopluk se mu nemohl vyrovnat pro svůj malý politický rozhled a podrazáckou povahu. Popisy už jsou konečně redukovány na únosnou míru. Vadilo mi spojení "osvícený svět", které několikrát zazní z úst Slavomíra, jsme přece v 9.století.

JiříM
08.09.2015 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Knížka se velmi povedla, zajimavý příběh na základech skutečnosti a na konci je vysvětlení co byl fakt a co doprovodný pojící výmysl. Knižka se četla lechce a měla spád i sem se zasmal.

Macek58
27.07.2015 4 z 5

Výborné čtení, na každou novou knihu autora netrpělivě čekán.

PierRe Vesper
25.02.2015

atilahun: Asi jako ve smyslu obyvatelé Velké Moravy/Velkomoravské říše, tedy Moravané.

vitavita
08.02.2015 4 z 5

S chutí jsem knihu přečetl a doporučuju ostatním se zájmem o našu Moravu ...

atilahun
24.01.2015

preboha ,aký moravané ??? už ste horší ako češi a madari . MORAVANE ????????

Morava Velká Morava historické detektivky

Stanislav Češka
česká, 1955
2012  68%Případ úzké dýky
2013  72%Případ podivného gombíku
2011  73%Hořká smrt
2010  64%Starožitná smrt
2015  74%Případ zrazeného krále

Kniha Případ zrazeného krále je v