IvusP IvusP komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vše podstatné už tu je tolikrát napsáno, že nemá cenu jej znovu opakovat. Můžeme být hrdí, že takovéhle dílo, pro které je 5 hvězd málo, vzniklo od české autorky. Neobyčejná kniha. Donutí Vás se zamyslet. Dostane Vás. Rozpláče Vás. Nezapomenete.

01.01.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Vzhledem k všeobecné medializaci a vychvalování knihy až do nebes že všech stran jsem nejspíš očekávala moc... prvních 150 stran (polovina knihy) je pouze omílání fňukání alkoholičky pořád dokola.. poté se sice dostaneme do "děje", ale žádné velké zvraty, zápletky apod. se nekonají. Kniha se sice dobře čte, ale to je tak vše... Je to jako byste celou dobu čekali na něco, čeho se prostě nedočkáte. Všeobecně za mně chabá, průměrná kniha, kterou už si nikdy nepřečtu a rozhodně nikomu nedoporučím.

15.03.2017 2 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Přečteno tzv. "na jeden zátah". Skvěle napsané, jako by opravdu vyprávěl sám Gump. Knížka pro mně emotivně velmi silná, většinu jsem probrečela... Určitě doporučuji přečíst každému, nejenom milovníkům psů..

04.01.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo je jediná autorka "slaďáren pro dámy", které čtu, a to velice ráda.. Výborně se čtou a nikdy nezklamou. Skvělé oddychové čtení, chytlavý příběh, nic přeslazeného, ale happy endu se dočkáme. Milá, nenáročná knížka, která pohladí na duši.

22.02.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro zlodějku knih je zkrátka a dobře 5* málo... Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla. Skvěle napsané. Neuvěřitelně popsané city, emoce, a tak trochu "jinak" ukázáné Německo v dobách 2. světové války - aneb neobyčejná srdce a činy opravdových hrdinů té doby. Ikdyž jsem z filmu věděla, jak knížka dopadne, slzám se prostě nedalo ubránit. Za mě srdcová záležitost a ohromné doporučení.... ❤

28.05.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Waaau... paráda! Takhle by měl vypadat ukázkový, skvěle promyšlený a bezchybný thriller.... Víc není potřeba dodávat, rozhodně doporučuji, kniha se zařadila mezi má nejoblíbenější díla... :-)

13.03.2017 5 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Já bohužel nemůžu souhlasit s většinovým hodnocením.. Po dlouhé době se jedná o knihu, kterou jsem musela v půlce odložit a už jsem se k ní nevrátila. Za mě naprosto nudná kniha, která vás nenutí číst dál, bez jakéhokoliv spádu. Asi jsem zvyklá na thrillery naprosto jiného rázu..

29.08.2018 1 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

S touto knihou jsem "zabloudila" úplně mimo žánry, které běžně čtu, ale rozhodně nelituji! Upřímně řečeno, po první kapitole jsem nebyla nijak nadšená a musela jsem si od ní 2 dny oddechnout. Ale to, co přišlo potom byla jednoduše symfonie plná citu, lásky a velikých životních pravd. Krásně se čte, básně jsou doplněny kresbami a celá kniha tak tvoří dokonalý celek, který vás donutí k zamyšlení a rozhodně alespoň něco z něj ve vás zůstane.
"Když se naučíš mít se ráda můžeš učit ostatní aby tě měli rádi."

15.01.2018 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Budu se opakovat, ale Carterovy knížky prostě "žeru". Každopádně po 6. přečtené knížce už vás nemá co překvapit. Všechny knížky mají naprosto stejný scénář - brutální vraždy které vás mají šokovat (což už se po tolika předchozích neděje), celou knihu nikde žádné vodítko, a na konci jako blesk z čistého nebe Hunter všechno sám s obětováním vlastního života dokonale vyřeší. Vrah má navíc ke všemu svému počínání "srdceryvný" motiv. Knížky se skvěle čtou, jsou napínavé a řadí se samozřejmě mezi nejlepší thrillery. Každopádně už by to možná chtělo trošku změnu... :-)

10.10.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak toto je přesně ten typ knihy, na kterou prostě nezapomenete. S velikou pravděpodobností budete mít dost často husí kůži, nebo minimálně slzy na krajíčku. Neuvěřitelné... Skvěle napsaná kniha, kterou jsem přečetla za den - krátké kapitoly, žádná zbytečná omáčka, dokonalé nahlédnutí do historických událostí, o kterých jsem neměla ponětí. Opět důkaz toho, že "starosti", které my dennodenně řešíme, nejsou absolutně NIC oproti tomu, čemu bohužel museli lidé čelit... Obrovské doporučení!

20.07.2017 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Knížku bych zařadila do sekce "dobře nakopávací" :-) Čte se sama, a umocňuje naději na plnění snů.. Měl by mít v knihovně asi každý, a když přijde těžší, nebo skeptičtější období - automaticky přečíst.

04.01.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Za mně se jedná o nejslabší knihu autorky.. I když námět je zajímavý, kniha se může zdát zbytečně zdlouhavá, děj neodsýpá a bohužel ani na konci se žádného překvapení nedočkáme.

05.06.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ač nejsem fanynka knih zabývajících se historií, Vypravěčka mě jednoduše rozsekala... Kniha se čte sama, silné osudy postav, neuvěřitelný příběh. Neuvěřitelný do té doby, dokud si neuvědomíte, že to vše se bohužel doopravdy odehrávalo. Kniha dává na odiv fakt, že se v minulosti děly události, před kterými nesmíme zavírat oči. Klobouk dolů před spisovatelkou za tak realistický popis událostí, který z knihy dělá čtenářský skvost. Knihu určitě doporučuji, z hlavy ji rozhodně jen tak nedostanete!

07.04.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další knížka od Cartera, která vám prostě nedá spát (doslova). Což je pro mně u tohoto spisovatele už vlastně standard... :-) prostě není možné knížku odložit a nechat ji netknutou déle než po nezbytně nutnou dobu... Typická brutalita mně nutí zavřít oči a říct si " neee to neudělá", a ono jo! A už jenom proto prostě musím co nejrychleji vědět, co k tomu toho magora vede a s kým máme tentokrát tu "čest". A teď si jdu přečíst nějakou oddechovou slátaninu, abych se co nejdřív mohla znovu vrhnout na detektiva Huntera... :-)

17.03.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Má absolutně nejmilovanější knížka! ❤ taková hloubka obsahu v tak "malinké" knížečce... to budeme jinde hledat jen těžko... kdykoliv ji čtu (a že je to často) usmívám se a hřeje mně u srdce, stejně tak jako je mi na konci do pláče, jako u žádné jiné knížky.. pro mně nejen knížka, ale poselství... :-)

24.02.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po dlouhé době se mi dostal do ruky velmi kvalitní, napínavý a originální thriller. Kniha vás nutí číst, nepustíte ji z ruky dokud není dotčeno. Hodně sympatické je, že hned od začátku se nesetkáme s žádnou zbytečnou omáčkou nebo nudnějšími pasážemi, které by knihu zbytečně natahovaly. Určitě doporučuji. Za mě o 1* méně kvůli závěru.

04.09.2018 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Moje první přečtená knížka od autorky a určitě ne poslední. Čtivé, napínavé, překvapivé a jako bonus se šťastným koncem.

02.05.2018 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tak tahle knížka se okamžitě vyšvihla mezi mé srdeční záležitosti. Annie přes rok sleduju jak na instagramu, tak na facebooku, od knížky jsem věděla, co čekat. I přesto ale daleko předčila moje očekávání!
Na začátku byl účel - u knížky se usmívat - splněno, u mně navíc jako bonus hřát u srdíčka - splněno, nechat se kutálet slzy - splněno. Já tleskám a slovy ani neumím vyjádřit, jak moc vděčná za tuhle úžasnou knížku jsem! Takže se klaním a upřímně děkuju!!!

29.09.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Takže hned ze startu - už dívka ve vlaku se mi hodně nelíbila. Ale zvědavost mi nedala a autorce jsem chtěla dát ještě jednu šanci. Každopádně jsem se jenom utvrdila v tom, že knihám Pauly na chuť prostě nepřijdu. Hlavně ze začátku zmatečné přeskakování kapitol od 10 vypravěčů, kdy nemáte nejmenší ponětí kdo je kdo a o co se vlastně jedná, není úplně nejlepší úvod. V postavách jsem se zhruba začala orientovat asi v půlce knihy. Autorka se snaží děj za každou cenu zamotat, ale jediné co se jí podaří ve skutečnosti je zmatek, nepřehlednost a zbytečná omáčka v ději. I když Do vody ve finále je o trochu lepší než dívka ve vlaku, nic to nemění na tom, že jako u prvotiny celou knihu čekáte na něco, čeho se bohužel nedočkáte. Takže pro mě opět zklamání a utvrzení v tom, že autorčin styl psaní pro mě opravdu není a stále nerozumím nálepce "bestseller". Ani sebelepší reklama o přebal knihy nevylepší její obsah. (A pokud si někdo z vás opravdu myslí, že tohle je thriler, zkuste si někdy přečíst cokoliv třeba od Chrise Cartera

29.08.2017 2 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Tak trochu pretty woman, tak trochu ze života. Ikdyž je děj předvídatelný, tak ale joo - jako oddychovka na dovču ideální! Autorka prostě umí psát, a občas se všichni potřebujeme pročíst k happyendu :-)

22.07.2017 4 z 5