Ivka14 Online Ivka14 komentáře u knih

Darebáci a blázni Darebáci a blázni M. L. Rio

Právě jsem skončila a bylo to úžasné a všichni v zahraničí měli naprostou pravdu. Fenomenální a přehledná próza je absolutní radostí číst a já jsem prostě zamilovaný do způsobu, jakým ML Rio vyjadřuje myšlenky a motivy postav. Je to dramatické, ale navíc divadelní a to je přesně to, co na tom zbožňuji. Náročným postavám se daří a vztah mezi Jamesem a Oliverem byl jedním z nejlepších, o kterém jsem kdy četla ty závěrečné kapitoly skutečně ve mně vyvolaly žal.

Pokud bych to měl nějak kritizovat, byl by to pravděpodobně fakt, že jsem měla někdy problém s tím, číst Shakespeara v angličtině.

06.10.2023 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Nebylo to tak romantické, jak jsem si na začátku knihy myslela. Děj se odehrává se v Německu během 2. světové války a je to jedinečný příběh muže (bývalého mnicha), který se rozhodne oženit se s ženou a chránit a podporovat ji a její 3 děti. Stávají se součástí Odporu a bojí se, že budou chyceni.

Zajímavé je, že tento román je skutečný příběh. Autorka se při rodinné večeři dozvěděla o životním příběhu dědečka svého manžela a nápad napsat tento román vzala za své. To, že jsem věděla, že příběh je skutečný, mi pomohlo vžít se do pozice těchto postav. Jen je škoda, že historie není úplně přesná.

13.09.2023 4 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Navzdory všemu, co na ně v této trilogii bylo vrženo, jsem nikdy neviděla tak silný milostný příběh mezi těmito třemi protagonisty. Sierra popsala vášeň, kterou k sobě měli, jak nesmírně se milovali, tak krásnými slovy, že si ty tři nemůžete nezamilovat sami.

Trilogie Nový Kamelot vás vezme na dlouhou a nečekanou cestu, ale na všech těch stránkách jsou pohřbeny tři krásné milostné příběhy, které se spojily v jeden. Velmi moderní a volné převyprávění krále Artuše.

A poslední čtvrtinu knihy jsem ani nedýchala! Byla to fakt jízda (ale chápu, že ne pro každého)

11.09.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl Králoství prohnilých byl lahodným a zábavným čtením, které se oproti svým předchůdcům docela změnilo. První kniha ze série byla jedinečným vpádem do žánru pro mladé dospělé s nádherným zobrazením chutných receptů a náhodného vyvolávání démonů. Druhý díl byla cesta do světa démonů a jejich princů. Ale nějak to vyvrcholilo v závěrečnou knihu, která mě dokázala překvapit a nadchla.

Emilia je v šoku, když zjistí, že její dvojče Vittoria je stále naživu. Její sestra je však zakrátko obviněna z vraždy a pekelná knížata usilují o odplatu. Emilia, odhodlána žít trochu mírumilovně po boku své sestry a svého krále démonů, se vydává odhalit pravdu a odhaluje mnohem více o své minulosti, než bylo dosud známo. Toto odhalení bude Emilii něco stát a ona se musí rozhodnout obětovat něco, co jí je drahé, aby konečně zlomila prastarou kletbu.

Jak jsem řekla v prvním odstavci, tento závěrečný díl je velmi zábavný. Docela mě bavila změna v jejich vztahu a myslela jsem si, že se k příběhu hodí, když se ti dva společně snaží najít cestu vpřed a usadit se ve svých rolích. Vražda a zvraty v příběhu byly také vhodné, protože ustoupily od některých YA klišé a umožnily Emilii stát se skutečně nezapomenutelnou a neochvějnou hrdinkou.

Tahle série se stala jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy přečtu znovu.

11.09.2023 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Poslední slova, je příběh o tajemstvích, o vztazích matky a dcery. A o utrpení. Toto je generační příběh, kde se dozvíme více o Nicole, její matce a babičce. Všechny tři ženy si prošly traumatickými zážitky a drží tajemství. Betty si své málem vzala do hrobu to svoje, ale její poslední slova vedou Nicole k tomu, aby nejen odhalila tajemství své babičky, ale i své matky. A je také připravena odhalit své temné tajemství.

11.09.2023 3 z 5

Kto druhému hrob kope Kto druhému hrob kope Holly Jackson

Jsem tak zklamaná. První dvě knihy této série se mi moc líbily, ale z této poslední jsem opravdu zklamaná!

Tato kniha začala skvěle. Ráda jsem viděla následky prvních dvou knih, které ovlivnily Pip. Líbilo se mi to pronásledování. Bylo to velmi zajímavé, ale najednou byla kniha SMĚŠNÁ. Postava Pip se po událostech z poslední knihy velmi drasticky změní, což dává smysl vzhledem k traumatu, které zažívá, ale je to skoro, jako by se její postava změnila příliš, až to bylo k neuvěření.

Celá druhá část mi přišla přetažená za vlasy. A ten konec mě opravdu zklamal.

Nemyslím si, že je to špatné finále série, ale mohlo to být mnohem lepší.

11.09.2023 3 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Kate se právě rozešla se svým přítelem po 10 letech a jediné, co chce, je bavit se a zjistit, jaká je jako svobodná žena. Nedávné vraždy v jejím rodném městě ji bohužel znervózňují. Když si uvědomí, že všechny zavražděné ženy jsou jí až děsivě podobné, začne si dělat starosti.

Opravdu se mi kniha líbila. Kniha narůstá pomalu, počínaje podivnými událostmi, které se dějí kolem Kate, s několika kapitolami o minulosti Kate. Poslední čtvrtina knihy se rozjela, a celou tu část jsem dočetla až do konce, protože jsem chtěla vědět jak to skončilo!

Vraha a motivy jsem si tipla od samého začátku, takže zvraty pro mě nebyly šokující, ale přesto jsem si knihu užila.

04.09.2023 4 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Ne. Ne. A ještě jednou ne. Na tomhle závěřečném díle je tolik věcí špatně. Kdybych byla Anou, tak radši utíkám. Několikrát jsem chtěla skočit do příběhu a Christianovi dát pár facek, protože se opravdu choval, jak puberťák (v tohle měla Ana pravdu). Pak se naštve na Anu, protože nechce zahrnout, že bude poslušná do svých manželských slibů. JE 21. STOLETÍ. Pak byl naštvaný, že strávila noc s kamarádkou v baru, pak byla napadena a on byl ještě naštvaný? Buď rád, že je naživu! A pak byl naštvaný, že otěhotněla. A v hlavě mně pořád visí otázka, jestli ji má opravdu rád.

Dal jsem knize 1 hvězdičku jen kvůli Aně, protože to vypadá, že je jediná, kdo v této knize při smyslech. A proto, že mám ráda film.

04.09.2023 1 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Kniha se četla dobře, ale nějak mě ten příběh nezaujal. Gábina mi místy přišla dost naivní.

04.09.2023 3 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Bylo to zábavné, sladké a knížku jsem přečetla na jeden zátah. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a pořád mě to nutilo číst dál a dál.

Milovala jsem dvě hlavní postavy a jejich falešný vztah, kde nakonec byl zmatkem v tom, co bylo a nebylo skutečné. Ale také jsem ocenila, že se příběh hodně soustředil na rodinu, přátele.

Vycházející slunce Vycházející slunce Michael Crichton

Tohle mohlo být mnohem lepší. Crichton zničil velmi dobrý mysteriózní román tím, že z něj udělal něco jako svůj vlastní negativní komentář k japonskému obchodu/kultuře a jejich vztahu s Amerikou kolem konce 80. a začátku 90. let. Některé segmenty knihy se zdají tak přitažené za vlasy, že jde o materiál na hranici konspiračních teorií a nutně potřebují seriózní ověření faktů.

Přesto dávám 3 hvězdičky, i když příběh byl dobrý. Tohle má být mystery, ne názorový článek.

04.09.2023 3 z 5

Příběhy z Akademie Lovců stínů Příběhy z Akademie Lovců stínů Cassandra Clare (p)

Tato kniha povídek byla opravdu, opravdu, opravdu úžasná! Upřímně jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit, protože v Nástrojích smrti jsem neměla Simona moc ráda, ale tato kniha mi ukázala Simona z jiného pohledu a dokonce jsem ho měla nyní ráda jako postavu.

Každému příběhu bych dal 5 hvězdiček (příběhu, kde Aleka, Magnuse a malého čaroděje bych dala i 10 hvězdiček, milovala jsem ten příběh), protože jsem milovala každý z nich. Všechny příběhy působily spíše jako ucelená kniha než 10 samostatných příběhů, což u této knihy kupodivu fungovalo. Tato kniha byla opravdu částečně zaměřena na Isabelle a Simona a jejich vztah, který jsem zbožňovala. Postavy byly vážně úžasné a dobře napsané a děj v každém z příběhů mě držel celou dobu ve střehu a byl super zajímavý. Abych to shrnula, tato kniha se mi hodně líbila a mrzí mě, že jsem si ji nepřečetla po přečtení série Nástrojů smrti a před sérií Temné lsti, protože objasňuje spoustu věcí a poskytuje užitečné další informace.

04.09.2023 4 z 5

Když voláš moje jméno Když voláš moje jméno Tucker Shaw

Když jsem si přečetla obsah a viděla jsem o čem kniha je, tak jsem se na knihu těšila. Příběh měl obrovský potenciál, ale mě se to zpracování nelíbilo.

Adam a Ben zněly úplně stejně, takže pro mě bylo těžké rozlišit mezi jejich vypravěčskými hlasy. Adamův příběh byl mnohem víc popsaný než Benův, který se bezcílně potuloval po New Yorku a mezi segmenty Adamova a Callumova příběhu.

Také jsem měl pocit, že každá část Adama a Bena byla příliš krátká a vždy mi připadalo, že jakmile jsem se dostal do styku s jednou z nich, okamžitě jsem četla o tom dalším, přičemž některé změny byly pouze po 2-3 malých odstavcích.

14.08.2023 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Věděla jsem, že tato kniha velikosti encyklopedie bude vzrušující jízda, jakmile začnu číst, a jízda to byla. Tento díl se primárně soustředí na příběh Nesty. V minulých knihách mě moc nezajímala, takže čtení tohoto mi přišlo jako šance ji lépe poznat.

Kniha i přesto, že měla tolik stránek, měla co nabídnout. Nenudila jsem se a krátké kapitoly mě nutily číst dál a dál. Musí čelit muži, kterému se za každou cenu vyhýbá, a pocitům, které skrývá i před sebou samým. S časem a pochopením Nesta kvete nepředstavitelným způsobem a stává se silou, se kterou je třeba počítat. Opravdu bylo krásné vidět, jak se z trosky stala vyspělá žena s cílem.

(A nyní potřebuji knihu o Gwyn a Azovi)

14.08.2023 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Tato kniha mě opravdu bavila a doslova jsem ji prolétla. Nemohla jsem se od děje odtrhnout.
Byly tam některé věci, které mě vyvedly z míry, jako neustálá fakta a odkazy Marie Curie. Jelikož jsem ji četla v angličtině, někdy jsem s tímhle měla problém.

Obecně je styl psaní velmi příjemný a snadno se čte. Líbily se mi postavy a jejich dynamika.

Osudové léto Osudové léto Nicola Harrison

Tato kniha nahlédla do života a rozhodnutí Beatrice. Provdala se za bohatého a po létě, v podstatě sama, na Montauku s ostatními dámami z vyšší společnosti, si uvědomí své chyby v manželství. Nejvíce se mi líbil kontrast mezi bohatými postavami pobývajícími na Montauku v hotelu a domorodci z rybářských vesnic. Ty postavy ve vesnici jsem milovala nejvíc.

Na to, že je to debutový román jsem byla velmi mile překvapena. Celkem jsem se bála do knihy pustit, zarazilo mě počet stran, ale kniha se četla velmi dobře a příběh odsýpal. Jen jsem si přála víc vidět té romantické stránky z prostředí majáku.

06.08.2023 4 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Kodex lovce stínů vysvětluje vše Stínovém světě. Podrobně. Všechny otázky, které jsem měl ohledně Stínového světa, byly zodpovězeny.

Ve skutečnosti jsem si Kodex velmi užila. Jak jsem již zmínila, vysvětluje opravdu vše, co potřebujete vědět a kromě toho jsou tu poznámky Clary, Jace a Simona, které jsou docela vtipné.

Co dělá tuto knihu opravdu zajímavou a krásnou, jsou ilustrace. Kodex je plný ilustrací démonů, mečů, ocelí, postav a tak dále. Pomohli mi představit si tento svět mnohem lépe.

06.08.2023 4 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Tato kniha se mi líbila, ale moc jsem se do ní nehrnula.

Proč? Děj byl celkem průměrný. Nebylo na ní nic vzrušujícího nebo zcela jedinečného ve srovnání s jinými knihami. Mám pocit, že hlavní hrdina neustále pronásleduje nějaké zlo, a jakmile je doženou nebo najdou, přijde velká bitva/odhalení/záchrana dne.

Navíc evidentně MALEC. Miluju je a nevadilo by, kdyby byla jedna kniha jen o nich a jak se srovnávali s přírustkem do rodiny, ale na to jsou fanfikce.

V neposlední řadě Jem. Jak já ráda vidím postavy z jiných série v dalších knihách.

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Moc jsem si tuto knihu přála milovat, ale psaní mě moc nezaujalo a zjistila jsem, že v některých oblastech nevím o čem čtu i přesto jsem četla dál, protože mě zajímalo, proč sourozenci přestali mluvit.

Tento příběh je vyprávěn prostřednictvím duálního pohledu, které mám ráda. Všechny Noahovy kapitoly jsou vyprávěny v minulosti, když mu bylo třináct, a všechny Jude kapitoly jsou vyprávěny ze současnosti, kde jí je šestnáct letech. Stane se něco, z čeho jsou dvojčata zraněná a rozzlobená. Hádají se a dělají si věci navzájem. Oba žijí s lítostí a smutkem.

Viděla jsem spoustu pěti hvězdičkových recenzí, ale já patřím mezi menšinu, které se kniha moc nelíbila.

04.08.2023 3 z 5

Harry Styles: Život a hudba Harry Styles: Život a hudba Malcolm Croft

Harry je můj nejoblíbenější zpěvák. Samozřejmě, že jsem si knihu musela přečíst. Je šílené, kolik toho dosáhl za celou svoji kariéru a vidět to všechno sepsané do knihy bylo pro mě překvapující. I když jsem 99% informací věděla.

04.08.2023 4 z 5