Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Skvělé čtení, které udrží akci v pohybu a udrží váš zájem na vrcholu po celou dobu. Frost Easton je opět nucen podívat se na smrt své sestry a pokusit se dát dohromady události, které se staly. Vynikající postavy, s nimiž se můžete spojit a zároveň rozmotat tento děj, který je jedinečný a zajímavý. Víte, kdo je viníkem v této knize, ale autor vás zavede na zkroucenou cestu a Frost to musí bez jakýchkoli pochyb dokázat.

25.02.2024 4 z 5

Sleduješ mě? Sleduješ mě? Vincent Ralph

Opravdu si myslím, že námět knihy byl dobrý, zněla zajímavě, ale samotná kniha byla nudná. Žádná z postav nebyla zajímavá, všechny byly velmi podobné a neměly žádnou osobnost.

Bylo to také matoucí? Mám pocit, že tam chyběly obrovské dějové díry a jen části, které měly být popsány a které nebyly. Celá kniha mi jen připadala, jako by se od jedné věci ke druhé přecházelo příliš rychle na to, aby se nad tím čtenář pořádně zamyslel

25.02.2024 2 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Tato kniha byla tak dobrá! Uchvátila mě od samého začátku. Děj byl tak zajímavý a tempo perfektní. Děj se od první knihy ubíral úplně jiným směrem, což mě opravdu bavilo. Bylo tam několik dějových zvratů, které jsem nečekala.

Stavba světa byla taky hezky popsaná, že mě bavilo poznávat svět plný kouzel, tajemství a démonů. Postavy byly tak zajímavé a měly tolik vrstev, že mě bavilo dozvědět se více o minulosti postav.

Miluji Alex, je statečná, silná, tvrdohlavá, odolná a udělá cokoliv, aby ochránila lidi, které miluje. Vývoj postavy Alex byl skvělý, bavilo mě sledovat, jak přijímá své chyby a uvědomuje si, že má skvělé přátele, kterým na ní záleží.
Darlingtona mám moc ráda, je okouzlující, chytrý, tajemný, silný. Miluju Dawesovou, je milá, milá, nápomocná a chytrá. Také se mi moc líbí Mercy, je milá, společenská, chytrá a statečná. Vývoj postavy byl vynikající, bavilo mě dozvědět se více o postavách a pochopit jejich minulost.

Záhada v této knize mě opravdu bavila, byla zajímavá. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihu...(pokud vyjde).

Dala bych 5*, ale na mě byla kniha někdy až moc dlouhá.

25.02.2024 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Dlouhá trať je sbírka sedmi povídek, které propojuje téma sebevraždy, takže počítejte s velmi silným čtením. Kromě dvou povídek mě všechny naprosto dostaly. Myslím si, že nemá cenu o každé povídce psát něco zvlášť, tak jen vypíšu ty, které za mě byly top (takže skoro všechny): Vrátíš se?, Zbytečný člověk, Pozůstalost, Díra, Brácho.

15.02.2024 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Od autora jsem četla jeho druhou detektivní sérii a konečně jsem se dostala i k téhle.

Tato kniha nás seznamuje s Erikou Fosterovou, která měla v poslední době extrémně těžké období. Zná svou vlastní mysl a vždy se drží svých zbraní, ale její názory jsou v rozporu s názory téměř všech dalších ve vyšetřování. Ze všech stran je na ni vyvíjen tlak a své bitvy si musí vybírat moudře.

Eričina intuice ji zavede do nebezpečných situací a pomoc přichází, když to nejméně čeká, a ze zdrojů, které by nečekala. Brzy zjistí, na koho přesně se může spolehnout. Eriku jsem si oblíbila a těším se na další knihu.

15.02.2024 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

(SPOILER) Tato kniha mě opravdu bavila, ale asi až od poloviny. Byla to temná a fascinující fantazie o moci, pomstě, oběti a odolnosti.

Devátý spolek sleduje Alexe, nováčka na Yale s temnou minulostí, který má na starosti péči o Yaleovy tajné společnosti. Alex zjistí, že společnosti používají zakázanou magii a vyřeší vraždu, která je jádrem temných aktivit tajných společností. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy dostal, ale jakmile jsem to udělala, byla jsem zcela ponořen do této temné a zajímavé svět. Postavy byly velmi zajímavé a každá si prošla svými výzvami a musela překonat situace ze své minulosti.

Moc se mi líbil tajemný aspekt knihy. Bylo tam několik dějových zvratů, které jsem nečekala. Autorčin text byl popisný a snadno sledovatelný. Líbilo se mi, že autorka oddělovala kapitoly do minulosti a současnosti, byl to zajímavý způsob, jak vysvětlit příběhy postav i pozadí tajných společností. Konec byl napínavý! Doufám, že se k další knize dostanu brzo.

3.5*

13.02.2024 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Jsem velkým fanouškem Stranger Things. Přirozeně toužím po více, když netrpělivě čekám na vydání další série. Je zábavné dostat se do toho, kdo je kdo a jak to celé začalo, ALE je to trochu nudné a jednoduché. Nelituji přečtení, bavilo mě to. Jen si myslím, že to mohlo být lepší. Poprvé řeknu, že seriál je lepší než kniha.

09.02.2024 3 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Nejsem si jistá, že „užila jsem si knihu“ je to nejlepší větu, kterou lze použít, když v této knize bylo tolik hrozných věcí (mučení, strádání, strach, chudoba, ztráta), ale rozhodně bylo velmi těžké to odložit – fiktivní odhalení některé věci, kterými lidé v Severní Koreji trpí, jen aby přežili.

Jenna je částečně Jihokorejka, částečně Afroameričanka, žije v USA, ale nikdy se jí nepodařilo úspěšně překonat náhlé zmizení své sestry (dvojčete) z jihokorejské pláže, když byla teenageři. Když dostane příležitost asistovat americké vládě, dokáže své znalosti o Severní Koreji dobře využít a začne odhalovat některá překvapivá tajemství.

V příběhu se střídá Jenna, paní Mun v Severní Koreji a představitel severokorejské strany Čo, který žije v neustálém strachu, že upadne v nemilost.

Bylo to fajn čtení a téma, které normálně nečtu. Líbilo se mi propojení příběhů a informace a čtení na víc v autorově doslovu.

04.02.2024 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Myslel jsem, že se mi tato kniha bude líbit. Akademičtí rivalové k milencům. .

Naše milá hrdinka Nora nebyla ledová královna. Byla prostě workoholička. Všichni se k ní chovali jako k chladnému člověku. Ale doslova nebyla. Měla prostě ráda svou práci. Co je na tom špatné? Nic. Abych byla upřímná, byla to nevýrazná postava. Autorka neustále zmiňovala, jak je chladná. Ale jediné, co jsem viděla, bylo, že Nora je praktický člověk a dobrá agentka.

Libby byla taková nevyzrálá osoba. Chovala se jako desetiletý spratek. Její sestra ji zbožňovala, ale vždy našla něco, na co si stěžovala.

Jedna další věc, která se mi nelíbila, byla, že to bylo plné nedorozumění.

Celkově to byla velmi nudná a předvídatelná kniha plná klišé

04.02.2024 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Autorčin způsob psaní mě zaujal okamžitě, suchý, bezprostřední, rychlý. Mateřství, které popisuje, není mateřství, které očekáváme...

Hlavní hrdinka Julie je zvyklá mít, co chce, pracovat na tom, plánovat, a když její plány nejsou takové, jak očekávala snaží se je za každou cenu změnit.

01.02.2024 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Ráda jsem si to přečetla a líbilo se mi hlavně rozložení a obrázky, které text doprovázely. Nicméně, zatímco některé básně jsou svérázné a dobře napsané, mnoho z nich jsou docela klišovité fráze o životě a lásce a některé jsou dostatečně krátké, aby je bylo možné použít jako motivační citáty na magnetech na ledničku. Na stránce je tolik prázdného místa, což samo o sobě není problém, ale věřím, že Atticus by udělal lépe, kdyby napsal trochu delší básně a básně, které jsou osobnější. I když je téma velmi osobní, často se o pocitech píše zobecněným způsobem.

28.01.2024 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Opravdu jsem doufala, že se mi tato kniha bude líbit stejně jako další čtyři knihy ze série, ale bohužel se tak nestalo. Čtení bylo zábavné a znovu se setkat se všemi postavami bylo milé, ale trochu mi chybělo vzrušení, které jsem cítila při čtení ostatních knih. Tyto knihy byly absolutní obraceče stránek a nemohla je odložit, což nebyl případ tohoto dílu série. Děj byl zajímavý a nenudila jsem se, ale prostě tam nebyly žádné zvlášť vzrušující pasáže, které by mě přiměly přečíst tuto knihu na jeden zátah.

27.01.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tato kniha mě zaujala hned od začátku. Knihu jsem přečetla na posezení. Už dlouho mě takhle thriller nezaujal.

Napětí se pomalu hromadí a líbilo se mi, jak příběh plynul rychlým tempem. Spousta intenzivních momentů v této knize spolu se spoustou zvratů, kdy jsem měla problém tuto knihu odložit! Jeden z nejlepších psychologických thrillerů, které jsem za poslední dobu četla!

25.01.2024 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Toto letní příběh o přátelství, lásce, chybách a odpuštění. Vypráví se ve střídavých časových obdobích – během pubertálních let Percy a Sama, kdy se potkali a zamilovali se, a poté 12 let po skončení střední školy, kdy je od sebe oddělila obrovská chyba.

Líbilo se mi vidět, jak se jejich vztah vyvíjel během šesti let, roztomilé okamžiky a úzkostné dramata dospívajících bylo hezké.

Ale velké odhalení zápletky se mi moc nelíbilo. Radši bych byla, kdyby se stalo něco jiného a také mám pocit, že řešení bylo nakonec uspěchané a vlastně jsme nijak víc do hloubky neviděli vyřešení problému.

3,5*

25.01.2024 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Toto je moje první kniha od této autorky a nebude moje poslední.

Ella potřebuje pauzu a uteče do domu své kmotry na venkov, když přijede, matka jí řekne, že se má také postarat o pejska o kterého nestojí. Brzy má na sobě holínky a venčí nevychovaného psa, ke kterému potká místního nevrlého veterináře. Z Devona a Elly jsou skvělí přátelé a vzájemně si překládají své problémy a podporují se.

Je to krásný příběh o nových začátcích, objevování sebe sama a o pejskách.

25.01.2024 4 z 5

Všechny vlny oceánu Všechny vlny oceánu Kerry Lonsdale

Když jsem se do knihy pouštěla, netušila jsem, že se jedná o knihu s nadpřirozenými schopnostmi, ale bylo to zajímavé a jiné od běžných romantických knih.

Příběh je o tom, kam až matka zajde, aby ochránila své děti. Molly pro svou dceru udělá cokoliv, včetně svého života. To zahrnuje návrat do svého rodného města, které opustila kvůli děsivé nehodě a tajemství, které před všemi tajila. Uchovala si to hluboko ve svém srdci a mysli od své babičky a bývalého přítele, když utíkala pryč.

17.01.2024 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Marťan se skvěle a snadno čte, je plný napětí a mnoha příjemných scén. Kniha je založena na současné a přesné technologii a mnoho scén je snadno vysvětluje. I pro nenáročné čtenáře je všechno do detailu vysvětleno. Jedinou chybou, kterou příběh trpí, je to, že hlavní hrdina je nerealisticky zručný.

18.12.2023 4 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Jsem celkem zklamaná. TJ Klune napsal dvě z mých nejoblíbenějších knih a od jeho psaní jsem toho tolik očekával, ale tahle mi prostě nepřinesla stejnou úroveň. Sestra Ratched a Rambo byly postavy, které mě dokázaly nahlas rozesmát, ale samotný příběh byl pomalý a bylo pro mě těžké se do něho vžít.

07.12.2023 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

(SPOILER) Noční cirkus vypráví příběh dvou kouzelníků, z nichž každého vycvičil vlastní instruktor jiným způsobem. Jako děti je vychovával její otec a druhý cizí člověk vycvičený jiným způsobem. Není to poprvé, co se tito dva instruktoři utkali, ale může to být naposledy. Tentokrát je na muži v šedém obleku, aby udělal první krok, a když jsou děti v pubertě uvedou do pohybu cirkus. S pomocí muže v šedém obleku se spojí ti správní lidé, aby vytvořili úžasný cestovatelský cirkus, jaký svět dosud neviděl. Přijímají jen ty nejlepší z nejlepších a dokonce najmou iluzionistu, který je skutečným řešením Celie, jejímž jediným cílem je vyhrát souboj, na který trénovala celý život. Zatímco ona i její konkurent manipulují s cirkusem, vytvářejí svá vlastní díla a část z nich vkládají do cirkusu. Když zjistí, s kým bojují, všechno se změní, protože se snaží bojovat se spojením mezi nimi a vyhrát souboj, protože dokud to neskončí, nemohou být spolu. Jediný způsob, jak ukončit souboj, je, že jeden z nich zemře, což nepřipadá v úvahu.

Opravdu se mi líbili Marco i Celia, každý měl velmi odlišné dětství a rozvíjel své vlastní síly, ale skončili na stejném místě. Nebyl jsem nadšený z toho, jak Marco zacházel s Isobel, poslal ji špehovat a tahal ji za nos. Měli jsme také několik vedlejších postav, jako je Bailey a dvojčata Poppet a Widget, jejichž příběh se mi opravdu líbil. Také se mi líbí, že jsme získali vhled do několika dalších postav, které jsou zapojeny do cirkusu.

Noční cirkus je strhující příběh, který čtenáře vtáhne hned od začátku, až na poslední stránce. Kniha má vše od akce, tajemna, napětí a dokonce i romantiky, dokonalý mix vytvářející výjimečný příběh. Opravdu jsem si užila každý aspekt knihy. Noční cirkus je krásně napsaný, takový nápaditý příběh a díky tomu, jak je napsán, jsem si opravdu dokázala představit, že jsem tam byla.

Taky se mi líbilo, že jsme nakonec zjistili, že příběh vypráví Widget.

01.12.2023 5 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

I když se mi opravdu líbil Dom a to jak byl někdy stydlivý, musím přiznat, že nejsem velkým fanouškem Payton. Byla kniha šíleně sexy? Ano. Přesto jsem si přála, aby hlavní hrdinka byla někdo jiný, protože byly věci, které se mi na ní opravdu nelíbily, hlavně její osobnost.

Celkově to byla taková kniha na odpočinek. Nic moc se tam nedělo.

28.11.2023 3 z 5