helena842 helena842 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem začala knížku číst, tak jsem si nebyla jistá, zda se mi bude líbit, ale s každou další stránkou jsem si ji víc a víc zamilovala :-) Je to výborné čtení, které je tak trochu jiné než předešlé knihy s touto tematikou, které jsem četla. Oprávněně má kniha tak vysoké hodnocení. Doporučuji.

18.01.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Na smrt je opravdu geniální román, je tím nejlepším, co jsem o holokaustu četla. Je to strhující, drsný příběh, ve kterém se autorovi dle mého názoru podařilo výborně vystihnout hrůzy té doby. Příběh vás naprosto pohltí, je čtivě napsaný a velmi oceňuji autorovy znalosti té doby. Dozvíme se zde hodně o poměrech v předválečném i válečném Německu, ale také o fungování koncentračních táborů, v tomto případě Osvětimi. Navíc román neukazuje válku z jedné strany, ale dává čtenáři nahlédnout do světa SS, ale také stíhaných židů. Opravdu bravurní dílo. Doporučuji.

07.04.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha, která ukazuje, že SSSR se napáchalo spousty hrůz podobných těm nacistickým. Román je velmi poutavě napsán a odhaluje hrůzné osudy Litevců za druhé světové války. Všem doporučuji.

18.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Po delší době jsem narazila na knihu, která mě opravdu vtáhla a četla jsem ji prakticky jedním dechem. Je to moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Moc se mi líbí její styl psaní a dělení na kratší kapitoly. Opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

29.08.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělá kniha, jsem nadšená, příběh chytne od začátku do konce. Obdivuji autorovu úžasnou znalost historických okolností, které se mi výborně podařilo zakomponovat do příběhu. Určitě doporučuji k přečtení, stojí to zato.

21.01.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Jsem ráda, že jsem se o životické tragédii prostřednictvím této knihy mohla dozvědět. Líbil se mi styl, jakým je kniha napsána. Určitě doporučuji.

18.01.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasná kniha, která mě opravdu dostala. Z knihy přímo čiší atmosféra vyobrazované společnosti. Všem doporučuji.

10.02.2022 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Po celou dobu čtení mě nepřestávalo fascinovat, jak moc mladá dívka tu knížku napsala. Opravdu velmi povedené, zobrazuje to jak její svět a pocity, ale také širší kontext doby, takže se dozvíte i něco zajímavého o druhé světové válce v Nizozemsku. Některé věci mě v knížce překvapily, například již v roce 1942 zde hovoří o tom, že Němci židy plynují, myslela jsem, že tyto zvěsti vyšly na povrch až mnohem později. Knížku opravdu všem moc doporučuji, je skvělá!
"Chci být lidem, kteří žijí okolo, a přitom mě neznají, užitečná nebo jim přinášet radost, chci žít ještě dál, i po smrti"!

25.09.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Skvělá kniha, ve které autor s nadhledem vypráví hrůzy, které zažil v Majdanku a v Osvětimi. Kniha je velmi čtivě sepsaná a oceňuji, že jsem si mohla přečíst i samotnou zprávu, kterou společně s Alfredem Wetzlerem sepsali. Opravdu obdivuhodný příběh, kterým se line autorova neuvěřitelná, až nakažlivá chuť žít. Jedno z nejlepších vyprávění, které jsem o koncentračních táborech četla. Snad se dočkáme dotisku, knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale ráda bych o ní rozšířila svou sbírku.

04.05.2021 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Velmi inspirativní příběh o hledání sebe sama a vyrovnávání se s nástrahami života. Knížka se mi moc líbila, je to něco mezi zajímavým cestopisem a románem, který je plný dobrodružství. Za mě super čtení, které doporučuji.

19.09.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velmi poutavá kniha, která ukazuje životní příběh Rudolfa Hösse, až do chvíle, kdy se stal velitelem v Osvětimi a tedy strůjcem masového vraždění. Svými nápady, vynalézavostí, organizovaností a disciplínou se snažil uvést továrnu smrti k co nejvyšší efektivitě. Opravdu velmi zajímavá kniha, která nám pomůže pochopit to, proč něčeho takového byl někdo schopen.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Perfektní knížka, dlouho jsem čtení odkládala a musím říci, že příběh rozhodně předčil má očekávání. Ihned jsem se pustila do druhého dílu.

17.02.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Super kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

10.02.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc pěkný román, který mě velmi zaujal. Ani nevím proč, docela dlouho mi ležel doma, než jsem se k němu dostala a jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala, přečte se prakticky jedním dechem. Vždycky mě děj překvapil, moc doporučuji.

07.09.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opravdu úžasný příběh, který mi poodhalil okolnosti katastrofy ze sklonku druhé světové války, které jsem neznala. Příběh se mi opravdu líbil.

Zima světa Zima světa Ken Follett

Knížka mě opravdu uchvátila, opět obdivuji znalosti autora a schopnost propojit historické souvislosti s osudy hrdinů. Román je poutavý a zároveň vám rozšíří obzory ohledně této doby. Ihned jsem se pustila do třetího dílu.

02.02.2022 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Opravdu velmi čtivý historický román, který mohu všem doporučit. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední.

25.10.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Jeden z nejlepších románů, který jsem o druhé světové válce a koncentračních táborech četla. Líbí se mi, že je zde věnován prostor pro to, abychom jednání hlavních postav pochopily. Doporučuji, skvělý příběh podle skutečné události.

19.03.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm úžasných rozhovorů s uprchlíky z KLDR, líbí se mi, jak jsou osudy lidí rozmanité, pokaždé ukazují jinou temnou stránku KLDR a jejího vlivu na lidskou osobnost. Knihu jsem četla jedním dechem a stejně jako ostatním se mi líbila více než autorčina předešlá. Je i celkově lépe strukturovaná, lépe se čte.

15.02.2022 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Četla jsem prakticky jedním dechem, velmi dobrodružné vyprávění toho, co všechno musel autor podstoupit, aby získal vytouženou svobodu. Určitě stojí za přečtení, mám tento žánr ráda a věřím, že se dočkáme dotisku této skvělé knihy.

05.05.2021 5 z 5