Hanncha Hanncha komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Od Kinga jsem byla schopna přečíst jen jednu jedinou knihu a to byl Řbitov zviřátek. Jiné knihy jsem musela po dvaceti stránkách odložit, jinak bych jistě až do konce života spala s rozsvíceným světlem, když už bych byla schopna usnout.
Je to delší doba od toho, kdy jsem knihu přečetla ale stále mě mrazí i jen ze vzpomínek.
Skvělý nápad velmi dobře zpracovaný.
Bravurně vykreslená atmosféra, prostředí i charaktery postav.
Myslím, že kniha je skvělým čtením pro čtenáře, kteří by si Kinga rádi přečetli ale na jiné jeho knihy nemají žaludek, nebo odolnou nervovou soustavu.

02.05.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Trefné, nadčasové a dobře napsané.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ještěže jsem se nedala hodinami češtiny na střední odradit a Kytici jsem si celou přečetla. Dost to překvapilo můj školou ovlivěný pohled na povinnou četbu.

06.05.2022 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha má skvěle propracovaný děj, který vás vtáhne a nepustí. Napínavé, zajímavé a nemohu než doporučit.

18.01.2022 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná knížka. A užila jsem si ji i jako audiopohádku.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na Máj musím mít to správné rozpoložení, ale ráda se k němu vracím.

06.05.2022 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

K přečtení této knihy jsem se odhodlávala dlouho, hlavně proto, že jsem nejprve shlédla divadelní představení a trochu jsem se bála, že knižní předloha nebude tak dobrá jako divadlo.
Ale jsem velmi ráda, že jsem se ke čtení odhodlala. Kniha je vtipná, smutná, vážná a zkrátka je tam všeho tak akorát. Nejednou jsem se bez špetky studu řehtala na celé MHD. Rozhodně doporučuji.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

To se mi tak krásně četlo.

23.05.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Sedmičku jsem četla asi nejvíckrát. Občas se k ní vracím.

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Kniha mě nadchla možná o trochu více než Hrdý Budžes. S Helenou jsem se zžila okamžitě a dychtivě hltala každou další stránku.
Paní Dousková má osobitý způsob vyprávění, který mi je velmi blízký a myslím i čtivý.
Rozhodně doporučuji.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Na povinnou četbu příjemné překvapení.

23.05.2022 4 z 5

Přemýšlela jsem nad tím, jak nejvhodněji popsat můj dojem z celé knihy. A nejvýstižnější slovo, které mě napadlo je: otřesné.
Nebavilo mě to. Postavy absolutně nevěrohodné. Celá kniha mi zanechala takovou ošklivou pachuť až jsem ji musela poslat dál.

20.05.2022 1 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Rozhodně nelituji přečtení. Často se ke knize vracím.

23.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ach taková milá pohádka.

23.05.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

skvěle napsáno. K druhému dílu se vracím z nostalgie.

23.05.2022 4 z 5

Myšlenkou a nápadem knihy jsem byla naprosto unešená. Ze začátku jsem se tedy musela začíst, ale moc se mi líbily fotografie a byla jsem napnutá až do samého konce.
Ovšem veliká škoda, že podobnost filmového zpracování s knihou je čistě náhodná.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čtivá kniha, skvělé oddechové čtení k pobavení i zamyšlení.

18.01.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Tohle mě tuze bavilo. Ale spíš mě bavil ten jazyk, kterým je to psané.

23.05.2022 4 z 5

U třetího dílu se mi naopak lehká odlišnost filmu od knihy líbila.

23.05.2022 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha super, film, ač ho mám ráda, měl s knihou stejný snad jen název. Což mě mrzelo. Ale čtvrtá kniha je taková už vhodnější i pro starší.